Co je to?
Výraz, termín, definice slova Screenshot. Co znamená odborný pojem Screenshot z kategorie Počítače?

Co je to Screenshot? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Screenshot?

Screenshot je grafický snímek obrazovky. Jedná se v podstatě o fotografii obsahu, který se zobrazuje na monitoru. Většinou se pořizuje pomocí klávesy PrintScreen.
Pokud chcete se snímkem dále pracovat, je potřeba otevřít ho v programu Malování, upravit a stisknout možnost Vložit. Poté v položce soubor vyberete volbu Uložit jako a uložíte na zvolené místo. Dále už můžete screenshot používat podle své potřeby.


Co je to Screenshot? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Screenshot. Co znamená odborný pojem Screenshot z kategorie Počítače?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Screenshot se známými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Screenshot se nachází v sekci počítače

Klíčová slova: heslo, definice, definice pojmu, formulace, názvosloví, co znamená, význam slova, wiki, terminologie, co to je, přesný výraz, odborné názvosloví, vysvětlení, Screenshot, odborný výraz, synonymum, popis, co je to Screenshot?


Pojem Screenshot je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Screenshot? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Počítačový termín snímek obrazovky (z angl. screenshot) popisuje „zmrazení“ a zkopírování aktuální podoby obrazovky (monitoru počítače) a uložení v paměti počítače nebo i následný záznam na pevný disk v podobě grafického obrázku.
Slovo screenshot můžeme volně přeložit jako „otisk obrazovky“ nebo „snímek obrazovky“.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat výraz Screenshot ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Screenshot ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Screenshot na Google.cz

Najít heslo Screenshot ve vyhledávači Qwant

Najít termín Screenshot ve Wikizdrojích

Najít výraz Screenshot ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Screenshot například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Screenshot? resp. jaká je definice termínu Screenshot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Screenshot, odpověď na dotaz co je to Screenshot?. Víte např. kdo to je Larry Ellison? Znáte a víte kdo je Makléř? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Screenshot v jiné sekci než počítače. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?