Co je to?
Definice výrazu Screenshot. Co znamená odborný pojem Screenshot z kategorie Počítače?

Co to je Screenshot? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Screenshot?

Screenshot je grafický snímek obrazovky. Jedná se v podstatě o fotografii obsahu, který se zobrazuje na monitoru. Většinou se pořizuje pomocí klávesy PrintScreen.
Pokud chcete se snímkem dále pracovat, je potřeba otevřít ho v programu Malování, upravit a stisknout možnost Vložit. Poté v položce soubor vyberete volbu Uložit jako a uložíte na zvolené místo. Dále už můžete screenshot používat podle své potřeby.


Co je to Screenshot? Význam slova, termín, Definice výrazu Screenshot. Co znamená odborný pojem Screenshot z kategorie Počítače?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Screenshot je v kategorii Počítače

Klíčová slova: synonymum, Screenshot, termín, definice, definice pojmu, formulace, význam slova, heslo, wiki, odborné názvosloví, co je to Screenshot?, informace, význam, přesný výraz, názvosloví, Počítače, popis, odborný výraz


Pojem Screenshot je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Screenshot můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Počítačový termín snímek obrazovky (z angl. screenshot) popisuje „zmrazení“ a zkopírování aktuální podoby obrazovky (monitoru počítače) a uložení v paměti počítače nebo i následný záznam na pevný disk v podobě grafického obrázku.
Slovo screenshot můžeme volně přeložit jako „otisk obrazovky“ nebo „snímek obrazovky“.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat výraz Screenshot ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Screenshot ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Screenshot ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Screenshot ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Screenshot ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Screenshot ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Screenshot například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Screenshot? resp. co vlastně znamená slovo Screenshot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Screenshot, odpověď na dotaz co je to Screenshot?. Víte např. kdo to je Luke Combs? Znáte a víte kdo je Karel Havlíček Borovský? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Počítače). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?