Co je to?
Definice výrazu Screenshot. Co znamená odborný pojem Screenshot z kategorie Počítače?

Co to je Screenshot? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Screenshot

Screenshot je grafický snímek obrazovky. Jedná se v podstatě o fotografii obsahu, který se zobrazuje na monitoru. Většinou se pořizuje pomocí klávesy PrintScreen.
Pokud chcete se snímkem dále pracovat, je potřeba otevřít ho v programu Malování, upravit a stisknout možnost Vložit. Poté v položce soubor vyberete volbu Uložit jako a uložíte na zvolené místo. Dále už můžete screenshot používat podle své potřeby.


Co je to Screenshot? Význam slova, termín, Definice výrazu Screenshot. Co znamená odborný pojem Screenshot z kategorie Počítače?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Screenshot? s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Screenshot je v sekci Počítače

Klíčová slova: odborný výraz, přesný význam, co znamená, formulace, přesný výraz, synonymum, informace, termín, heslo, Počítače, význam pojmu, názvosloví, terminologie, význam, terminus technicus, vysvětlení, definice, co to je


Pojem Screenshot je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Screenshot dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Počítačový termín snímek obrazovky (z angl. screenshot) popisuje „zmrazení“ a zkopírování aktuální podoby obrazovky (monitoru počítače) a uložení v paměti počítače nebo i následný záznam na pevný disk v podobě grafického obrázku.
Slovo screenshot můžeme volně přeložit jako „otisk obrazovky“ nebo „snímek obrazovky“.

Více informací o pojmu Screenshot lze najít v následujících zdrojích

Hledat termín Screenshot ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Screenshot ve Wikislovníku

Najít slovo Screenshot ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Screenshot na Youtube

Vyhledat pojem Screenshot ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Screenshot ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Screenshot například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Screenshot? resp. co je to Screenshot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Screenshot, odpověď na dotaz co je to Screenshot?. Víte např. kdo to je Kopilot? Znáte a víte kdo je Jaromír Jágr? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Počítače). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?