Co je to?
Definice výrazu Screenshot. Co znamená odborný pojem Screenshot z kategorie Počítače?

Co to je Screenshot? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Screenshot

Screenshot je grafický snímek obrazovky. Jedná se v podstatě o fotografii obsahu, který se zobrazuje na monitoru. Většinou se pořizuje pomocí klávesy PrintScreen.
Pokud chcete se snímkem dále pracovat, je potřeba otevřít ho v programu Malování, upravit a stisknout možnost Vložit. Poté v položce soubor vyberete volbu Uložit jako a uložíte na zvolené místo. Dále už můžete screenshot používat podle své potřeby.


Co je to Screenshot? Význam slova, termín, Definice výrazu Screenshot. Co znamená odborný pojem Screenshot z kategorie Počítače?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Screenshot sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Screenshot patří do sekce Počítače

Klíčová slova: lexikon, Počítače, termín, synonymum, co je to Screenshot?, názvosloví, přesný výraz, odborný výraz, význam slova, popis, pojem, slovo, Počítače, co znamená, heslo, slovník, co to je, terminologie


Pojem Screenshot je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Screenshot? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Počítačový termín snímek obrazovky (z angl. screenshot) popisuje „zmrazení“ a zkopírování aktuální podoby obrazovky (monitoru počítače) a uložení v paměti počítače nebo i následný záznam na pevný disk v podobě grafického obrázku.
Slovo screenshot můžeme volně přeložit jako „otisk obrazovky“ nebo „snímek obrazovky“.

Další zdroje informací

Vyhledat heslo Screenshot ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Screenshot ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Screenshot ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Screenshot ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Screenshot ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Screenshot na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Screenshot například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Screenshot? resp. co vlastně znamená slovo Screenshot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Screenshot, odpověď na dotaz co je to Screenshot?. Víte např. kdo to je Metráček? Znáte a víte kdo je Ódin? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Screenshot hledat i v jiných kategoriích (než Počítače) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?