Co je to?
Definice výrazu Screenshot. Co znamená odborný pojem Screenshot z kategorie Počítače?

Co to je Screenshot? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Screenshot

Screenshot je grafický snímek obrazovky. Jedná se v podstatě o fotografii obsahu, který se zobrazuje na monitoru. Většinou se pořizuje pomocí klávesy PrintScreen.
Pokud chcete se snímkem dále pracovat, je potřeba otevřít ho v programu Malování, upravit a stisknout možnost Vložit. Poté v položce soubor vyberete volbu Uložit jako a uložíte na zvolené místo. Dále už můžete screenshot používat podle své potřeby.


Co je to Screenshot? Význam slova, termín, Definice výrazu Screenshot. Co znamená odborný pojem Screenshot z kategorie Počítače?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Screenshot patří do kategorie Počítače

Klíčová slova: pojem, formulace, přesný význam, heslo, termín, terminus technicus, vysvětlení, odborný výraz, co je to Screenshot?, co to je, popis, slovo, definice pojmu, lexikon, názvosloví, přesný výraz, informace, slovník


Pojem Screenshot je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Screenshot můžete dozvědět následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Počítačový termín snímek obrazovky (z angl. screenshot) popisuje „zmrazení“ a zkopírování aktuální podoby obrazovky (monitoru počítače) a uložení v paměti počítače nebo i následný záznam na pevný disk v podobě grafického obrázku.
Slovo screenshot můžeme volně přeložit jako „otisk obrazovky“ nebo „snímek obrazovky“.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat slovo Screenshot ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Screenshot ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Screenshot ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Screenshot na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Screenshot ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Screenshot ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Screenshot například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Screenshot? resp. jaká je definice termínu Screenshot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Screenshot, odpověď na dotaz co je to Screenshot?. Víte např. kdo to je Konduktér? Znáte a víte kdo je Jaromír Jágr? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Počítače. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?