Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cimbuří. Co znamená odborný pojem Cimbuří z kategorie Stavebnictví?

Co je to Cimbuří? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Cimbuří?

Cimbuří se nachází na vrcholu hradeb. Je ozubené, takže umožňuje lepší úkryt před případnými obléhateli a pro obránce poskytuje bezpečný úkryt i možnost efektivně bojovat.
Cimbuří bylo používáno již ve starověku Řeky i Římany. Od konce 14. století se cimbuří postupně proměňovalo, zuby se rozšiřovaly a z proluk se tak staly střílny. Původní obranný prvek tak ztratil smysl a zůstal pouze jako estetický doplněk.


Co je to Cimbuří? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cimbuří. Co znamená odborný pojem Cimbuří z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Cimbuří doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Cimbuří se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: heslo, slovník, co to je, synonymum, termín, význam pojmu, popis, názvosloví, Cimbuří, odborný výraz, co je to Cimbuří?, informace, terminus technicus, Stavebnictví, slovo, terminologie, význam slova, přesný význam


Pojem Cimbuří je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Cimbuří v následujících vyhledávačích

Hledat pojem Cimbuří ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Cimbuří ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cimbuří ve Wikimedia Commons

Najít slovo Cimbuří ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Cimbuří ve Wikipedii

Najít heslo Cimbuří na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cimbuří například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Cimbuří? resp. co znamená slovo Cimbuří? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cimbuří, odpověď na dotaz co je to Cimbuří?. Víte např. kdo to je Matt Damon? Znáte a víte kdo je Beduín? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Cimbuří hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.