Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cimbuří. Co znamená odborný pojem Cimbuří z kategorie Stavebnictví?

Co je to Cimbuří? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Cimbuří

Cimbuří se nachází na vrcholu hradeb. Je ozubené, takže umožňuje lepší úkryt před případnými obléhateli a pro obránce poskytuje bezpečný úkryt i možnost efektivně bojovat.
Cimbuří bylo používáno již ve starověku Řeky i Římany. Od konce 14. století se cimbuří postupně proměňovalo, zuby se rozšiřovaly a z proluk se tak staly střílny. Původní obranný prvek tak ztratil smysl a zůstal pouze jako estetický doplněk.


Co je to Cimbuří? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cimbuří. Co znamená odborný pojem Cimbuří z kategorie Stavebnictví?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Cimbuří? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Cimbuří je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: význam pojmu, význam, odborné názvosloví, pojem, přesný výraz, názvosloví, stavebnictví, stavebnictví, přesný význam, vysvětlení, odborný výraz, Cimbuří, definice pojmu, popis, terminologie, význam slova, definice, synonymum


Pojem Cimbuří je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cimbuří? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Cimbuří je ozubené zakončení vrcholu hradby. Jeho účelem je umožnit obráncům hradeb relativně bezpečný boj (zuby jim umožňují lépe se krýt před palbou obléhatelů). Tento typ hradeb znali již starověcí Řekové a Římané, používán byl tisíce let. Zhruba na konci 14. století se cimbuří začíná modifikovat směrem k zužování proluk a rozšiřování zubů, kterýžto vývoj byl završen přeměnou proluk ve střílny a zánikem cimbuří jakožto používaného obranného prvku, i nadále se však objevovalo (či přetrvávalo) jako estetický prvek.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cimbuří ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Cimbuří na Youtube

Hledat termín Cimbuří na Google.cz

Vyhledat slovo Cimbuří ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Cimbuří ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Cimbuří ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Cimbuří například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Cimbuří? resp. co znamená Cimbuří? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cimbuří, odpověď na dotaz co je to Cimbuří?. Víte např. kdo to je Karel Havlíček Borovský? Znáte a víte kdo je Herbert Kappler? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než stavebnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.