Co je to?
Odborný výraz, definice slova Cimbuří. Co znamená slovo Cimbuří z kategorie Stavebnictví?

Co je Cimbuří?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Cimbuří?

Cimbuří se nachází na vrcholu hradeb. Je ozubené, takže umožňuje lepší úkryt před případnými obléhateli a pro obránce poskytuje bezpečný úkryt i možnost efektivně bojovat.
Cimbuří bylo používáno již ve starověku Řeky i Římany. Od konce 14. století se cimbuří postupně proměňovalo, zuby se rozšiřovaly a z proluk se tak staly střílny. Původní obranný prvek tak ztratil smysl a zůstal pouze jako estetický doplněk.


Co je to Cimbuří? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Cimbuří. Co znamená slovo Cimbuří z kategorie Stavebnictví?

Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu.Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Cimbuří s jinými lidmi prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Cimbuří patří do kategorie stavebnictví

Klíčová slova: synonymum, význam slova, co to je, termín, terminus technicus, slovo, wiki, stavebnictví, přesný význam, popis, heslo, vysvětlení, stavebnictví, pojem, formulace, přesný výraz, význam pojmu, definice


Pojem Cimbuří je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Cimbuří můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cimbuří je ozubené zakončení vrcholu hradby. Jeho účelem je umožnit obráncům hradeb relativně bezpečný boj (zuby jim umožňují lépe se krýt před palbou obléhatelů). Tento typ hradeb znali již starověcí Řekové a Římané, používán byl tisíce let. Zhruba na konci 14. století se cimbuří začíná modifikovat směrem k zužování proluk a rozšiřování zubů, kterýžto vývoj byl završen přeměnou proluk ve střílny a zánikem cimbuří jakožto používaného obranného prvku, i nadále se však objevovalo (či přetrvávalo) jako estetický prvek.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít Cimbuří ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Cimbuří na Google.cz

Hledat termín Cimbuří ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cimbuří ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Cimbuří na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cimbuří ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Cimbuří například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Cimbuří? resp. jaký je význam slova Cimbuří? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cimbuří, odpověď na dotaz co je to Cimbuří?. Víte např. kdo to je Štěpán Kotrba? Znáte a víte kdo je Rowan Atkinson? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. podle toho o jaký obor se jedná. Radíme proto zkusit hledat pojem Cimbuří v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je stavebnictví. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.