Co je to?
Definice výrazu Cimbuří. Co znamená odborný pojem Cimbuří z kategorie Stavebnictví?

Co to je Cimbuří? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Cimbuří

Cimbuří se nachází na vrcholu hradeb. Je ozubené, takže umožňuje lepší úkryt před případnými obléhateli a pro obránce poskytuje bezpečný úkryt i možnost efektivně bojovat.
Cimbuří bylo používáno již ve starověku Řeky i Římany. Od konce 14. století se cimbuří postupně proměňovalo, zuby se rozšiřovaly a z proluk se tak staly střílny. Původní obranný prvek tak ztratil smysl a zůstal pouze jako estetický doplněk.


Co je to Cimbuří? Význam slova, termín, Definice výrazu Cimbuří. Co znamená odborný pojem Cimbuří z kategorie Stavebnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Cimbuří? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Cimbuří patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: co znamená, názvosloví, definice, přesný význam, význam slova, synonymum, termín, terminologie, vysvětlení, stavebnictví, význam pojmu, wiki, co to je, Cimbuří, přesný výraz, lexikon, stavebnictví, popis


Pojem Cimbuří je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cimbuří? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Cimbuří je ozubené zakončení vrcholu hradby. Jeho účelem je umožnit obráncům hradeb relativně bezpečný boj (zuby jim umožňují lépe se krýt před palbou obléhatelů). Tento typ hradeb znali již starověcí Řekové a Římané, používán byl tisíce let. Zhruba na konci 14. století se cimbuří začíná modifikovat směrem k zužování proluk a rozšiřování zubů, kterýžto vývoj byl završen přeměnou proluk ve střílny a zánikem cimbuří jakožto používaného obranného prvku, i nadále se však objevovalo (či přetrvávalo) jako estetický prvek.

Zkuste zjistit více informací o slovu Cimbuří v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cimbuří ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Cimbuří ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Cimbuří na Google.cz

Zkusit najít heslo Cimbuří ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Cimbuří ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Cimbuří na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Cimbuří například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Cimbuří? resp. co označuje slovo Cimbuří? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cimbuří, odpověď na dotaz co je to Cimbuří?. Víte např. kdo to je Martina Formanová? Znáte a víte kdo je Channing Tatum? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než stavebnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.