Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ohnisková vzdálenost. Co znamená pojem Ohnisková vzdálenost z kategorie Technika?

Co to je Ohnisková vzdálenost? Význam slova

Co znamená termín Ohnisková vzdálenost? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Ohnisková vzdálenost je ve fyzice vzdálenost čočky od ohniska. U čočky zvané spojka je ohnisková vzdálenost uváděna jako kladná, u rozptylky jako záporná.


Co je to Ohnisková vzdálenost? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ohnisková vzdálenost. Co znamená pojem Ohnisková vzdálenost z kategorie Technika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Ohnisková vzdálenost? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ohnisková vzdálenost je v kategorii Technika

Klíčová slova: slovník, přesný význam, popis, synonymum, slovo, formulace, wiki, vysvětlení, odborné názvosloví, pojem, odborný výraz, heslo, Technika, informace, co to je, význam pojmu, co je to Ohnisková vzdálenost?, definice


Pojem Ohnisková vzdálenost je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ohnisková vzdálenost? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Ohnisková vzdálenost (řid. žárka nebo obrazová vzdálenost) je vzdálenost čočky nebo zakřiveného zrcadla od jejich ohniska. Ohnisková vzdálenost předmětového (obrazového) prostoru je podíl lineární velikosti obrazu (předmětu) v ohniskové rovině k zdánlivé velikosti předmětu (obrazu) nekonečně vzdáleného. Převrácená hodnota ohniskové vzdálenosti se nazývá optická mohutnost a měříme ji v dioptriích.
Ve fotografii určuje poměr velikosti filmového políčka (nebo snímače) a ohniskové vzdálenosti zorný úhel zachycené scény. Fotografické objektivy se podle ohniskové vzdálenosti rozlišují na širokoúhlé (s malou ohniskovou vzdáleností), normální (jejich úhel záběru zhruba odpovídá lidskému oku, takové snímky pak mají nejpřirozenější perspektivu) a teleobjektivy (ty jsou schopné „přiblížit“ i velmi vzdálené předměty a tak mají mnoho využití při fotografování sportu, divoce žijících zvířat nebo odhalených celebrit).

Odkazy na jiné weby

Najít termín Ohnisková vzdálenost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Ohnisková vzdálenost ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Ohnisková vzdálenost na Google.cz

Zkusit najít slovo Ohnisková vzdálenost ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ohnisková vzdálenost ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Ohnisková vzdálenost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Ohnisková vzdálenost například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Ohnisková vzdálenost? resp. jaká je definice termínu Ohnisková vzdálenost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ohnisková vzdálenost, odpověď na dotaz co je to Ohnisková vzdálenost?. Víte např. kdo to je Jan Macháček? Znáte a víte kdo je Richard Strauss? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Ohnisková vzdálenost hledat i v jiných kategoriích (než Technika) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.