Co je to?
Definice výrazu, termínu Ohnisková vzdálenost. Co znamená odborný pojem Ohnisková vzdálenost z kategorie Technika?

Co je Ohnisková vzdálenost?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Ohnisková vzdálenost

Ohnisková vzdálenost je ve fyzice vzdálenost čočky od ohniska. U čočky zvané spojka je ohnisková vzdálenost uváděna jako kladná, u rozptylky jako záporná.


Co je to Ohnisková vzdálenost? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ohnisková vzdálenost. Co znamená odborný pojem Ohnisková vzdálenost z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujala vás definice slova Ohnisková vzdálenost? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Ohnisková vzdálenost je v kategorii technika

Klíčová slova: odborný výraz, wiki, co je to Ohnisková vzdálenost?, terminologie, slovo, co to je, definice pojmu, vysvětlení, význam, slovník, synonymum, co znamená, technika, definice, odborné názvosloví, lexikon, přesný výraz, Ohnisková vzdálenost


Pojem Ohnisková vzdálenost je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Ohnisková vzdálenost dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ohnisková vzdálenost (řid. žárka nebo obrazová vzdálenost) je vzdálenost čočky nebo zakřiveného zrcadla od jejich ohniska. Ohnisková vzdálenost předmětového (obrazového) prostoru je podíl lineární velikosti obrazu (předmětu) v ohniskové rovině k zdánlivé velikosti předmětu (obrazu) nekonečně vzdáleného. Převrácená hodnota ohniskové vzdálenosti se nazývá optická mohutnost a měříme ji v dioptriích.
Ve fotografii určuje poměr velikosti filmového políčka (nebo snímače) a ohniskové vzdálenosti zorný úhel zachycené scény. Fotografické objektivy se podle ohniskové vzdálenosti rozlišují na širokoúhlé (s malou ohniskovou vzdáleností), normální (jejich úhel záběru zhruba odpovídá lidskému oku, takové snímky pak mají nejpřirozenější perspektivu) a teleobjektivy (ty jsou schopné „přiblížit“ i velmi vzdálené předměty a tak mají mnoho využití při fotografování sportu, divoce žijících zvířat nebo odhalených celebrit).

Další informační zdroje

Zkusit najít heslo Ohnisková vzdálenost ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ohnisková vzdálenost ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Ohnisková vzdálenost ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Ohnisková vzdálenost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ohnisková vzdálenost ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Ohnisková vzdálenost ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ohnisková vzdálenost například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Ohnisková vzdálenost? resp. co znamená slovo Ohnisková vzdálenost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ohnisková vzdálenost, odpověď na dotaz co je to Ohnisková vzdálenost?. Víte např. kdo to je Bídník? Znáte a víte kdo je Mick Jagger? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než technika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie technika, sluchátka k telefonu, ohnisková vzdálenost, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.