Co je to?
Definice výrazu Ohnisková vzdálenost. Co znamená odborný pojem Ohnisková vzdálenost z kategorie Technika?

Co to je Ohnisková vzdálenost? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Ohnisková vzdálenost

Ohnisková vzdálenost je ve fyzice vzdálenost čočky od ohniska. U čočky zvané spojka je ohnisková vzdálenost uváděna jako kladná, u rozptylky jako záporná.


Co je to Ohnisková vzdálenost? Význam slova, termín, Definice výrazu Ohnisková vzdálenost. Co znamená odborný pojem Ohnisková vzdálenost z kategorie Technika?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Ohnisková vzdálenost? s přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Ohnisková vzdálenost je v sekci technika

Klíčová slova: definice, terminologie, wiki, definice pojmu, význam pojmu, terminus technicus, co to je, názvosloví, co je to Ohnisková vzdálenost?, formulace, technika, vysvětlení, slovník, co znamená, přesný význam, význam slova, heslo, slovo


Pojem Ohnisková vzdálenost je v kategorii technika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Ohnisková vzdálenost dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ohnisková vzdálenost (řid. žárka nebo obrazová vzdálenost) je vzdálenost čočky nebo zakřiveného zrcadla od jejich ohniska. Ohnisková vzdálenost předmětového (obrazového) prostoru je podíl lineární velikosti obrazu (předmětu) v ohniskové rovině k zdánlivé velikosti předmětu (obrazu) nekonečně vzdáleného. Převrácená hodnota ohniskové vzdálenosti se nazývá optická mohutnost a měříme ji v dioptriích.
Ve fotografii určuje poměr velikosti filmového políčka (nebo snímače) a ohniskové vzdálenosti zorný úhel zachycené scény. Fotografické objektivy se podle ohniskové vzdálenosti rozlišují na širokoúhlé (s malou ohniskovou vzdáleností), normální (jejich úhel záběru zhruba odpovídá lidskému oku, takové snímky pak mají nejpřirozenější perspektivu) a teleobjektivy (ty jsou schopné „přiblížit“ i velmi vzdálené předměty a tak mají mnoho využití při fotografování sportu, divoce žijících zvířat nebo odhalených celebrit).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat pojem Ohnisková vzdálenost ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Ohnisková vzdálenost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ohnisková vzdálenost ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ohnisková vzdálenost ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Ohnisková vzdálenost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Ohnisková vzdálenost ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ohnisková vzdálenost například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď už víte jaká je definice termínu Ohnisková vzdálenost? resp. co se přesně ukrývá za slovem Ohnisková vzdálenost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ohnisková vzdálenost, odpověď na dotaz co je to Ohnisková vzdálenost?. Víte např. kdo to je Evžen Korec? Znáte a víte kdo je Natalie Portman? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než technika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.