Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ohnisková vzdálenost. Co znamená pojem Ohnisková vzdálenost z kategorie Technika?

Co to je Ohnisková vzdálenost? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Ohnisková vzdálenost

Ohnisková vzdálenost je ve fyzice vzdálenost čočky od ohniska. U čočky zvané spojka je ohnisková vzdálenost uváděna jako kladná, u rozptylky jako záporná.


Co je to Ohnisková vzdálenost? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ohnisková vzdálenost. Co znamená pojem Ohnisková vzdálenost z kategorie Technika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Ohnisková vzdálenost sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ohnisková vzdálenost patří do sekce Technika

Klíčová slova: slovník, význam pojmu, wiki, synonymum, vysvětlení, pojem, co znamená, Technika, definice pojmu, co je to Ohnisková vzdálenost?, názvosloví, popis, přesný význam, význam, Ohnisková vzdálenost, slovo, informace, terminologie


Pojem Ohnisková vzdálenost je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Ohnisková vzdálenost?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ohnisková vzdálenost (řid. žárka nebo obrazová vzdálenost) je vzdálenost čočky nebo zakřiveného zrcadla od jejich ohniska. Ohnisková vzdálenost předmětového (obrazového) prostoru je podíl lineární velikosti obrazu (předmětu) v ohniskové rovině k zdánlivé velikosti předmětu (obrazu) nekonečně vzdáleného. Převrácená hodnota ohniskové vzdálenosti se nazývá optická mohutnost a měříme ji v dioptriích.
Ve fotografii určuje poměr velikosti filmového políčka (nebo snímače) a ohniskové vzdálenosti zorný úhel zachycené scény. Fotografické objektivy se podle ohniskové vzdálenosti rozlišují na širokoúhlé (s malou ohniskovou vzdáleností), normální (jejich úhel záběru zhruba odpovídá lidskému oku, takové snímky pak mají nejpřirozenější perspektivu) a teleobjektivy (ty jsou schopné „přiblížit“ i velmi vzdálené předměty a tak mají mnoho využití při fotografování sportu, divoce žijících zvířat nebo odhalených celebrit).

Jiné zdroje informací o pojmu Ohnisková vzdálenost

Hledat termín Ohnisková vzdálenost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Ohnisková vzdálenost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Ohnisková vzdálenost ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Ohnisková vzdálenost ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ohnisková vzdálenost ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Ohnisková vzdálenost na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ohnisková vzdálenost například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Ohnisková vzdálenost? resp. jaká je definice termínu Ohnisková vzdálenost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ohnisková vzdálenost, odpověď na dotaz co je to Ohnisková vzdálenost?. Víte např. kdo to je Skřítek? Znáte a víte kdo je Katy Perry? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Technika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.