Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ohnisková vzdálenost. Co znamená odborný pojem Ohnisková vzdálenost z kategorie Technika?

Co je to Ohnisková vzdálenost? Význam slova

Co znamená termín Ohnisková vzdálenost? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Ohnisková vzdálenost je ve fyzice vzdálenost čočky od ohniska. U čočky zvané spojka je ohnisková vzdálenost uváděna jako kladná, u rozptylky jako záporná.


Co je to Ohnisková vzdálenost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ohnisková vzdálenost. Co znamená odborný pojem Ohnisková vzdálenost z kategorie Technika?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Ohnisková vzdálenost? Pak se o tuto stránku podělte se známými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Ohnisková vzdálenost je v kategorii technika

Klíčová slova: lexikon, pojem, popis, technika, co to je, wiki, odborný výraz, terminologie, definice pojmu, co je to Ohnisková vzdálenost?, technika, termín, význam, přesný výraz, slovník, přesný význam, význam pojmu, slovo


Pojem Ohnisková vzdálenost je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ohnisková vzdálenost? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Ohnisková vzdálenost (řid. žárka nebo obrazová vzdálenost) je vzdálenost čočky nebo zakřiveného zrcadla od jejich ohniska. Ohnisková vzdálenost předmětového (obrazového) prostoru je podíl lineární velikosti obrazu (předmětu) v ohniskové rovině k zdánlivé velikosti předmětu (obrazu) nekonečně vzdáleného. Převrácená hodnota ohniskové vzdálenosti se nazývá optická mohutnost a měříme ji v dioptriích.
Ve fotografii určuje poměr velikosti filmového políčka (nebo snímače) a ohniskové vzdálenosti zorný úhel zachycené scény. Fotografické objektivy se podle ohniskové vzdálenosti rozlišují na širokoúhlé (s malou ohniskovou vzdáleností), normální (jejich úhel záběru zhruba odpovídá lidskému oku, takové snímky pak mají nejpřirozenější perspektivu) a teleobjektivy (ty jsou schopné „přiblížit“ i velmi vzdálené předměty a tak mají mnoho využití při fotografování sportu, divoce žijících zvířat nebo odhalených celebrit).

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat pojem Ohnisková vzdálenost ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Ohnisková vzdálenost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Ohnisková vzdálenost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Ohnisková vzdálenost ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ohnisková vzdálenost ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Ohnisková vzdálenost ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ohnisková vzdálenost například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste zjistili jaká je definice slova Ohnisková vzdálenost? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Ohnisková vzdálenost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ohnisková vzdálenost, odpověď na dotaz co je to Ohnisková vzdálenost?. Víte např. kdo to je Rudolf Hess? Znáte a víte kdo je Katy Perry? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci technika U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.