Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ohnisková vzdálenost. Co znamená odborný pojem Ohnisková vzdálenost z kategorie Technika?

Co je to Ohnisková vzdálenost? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Ohnisková vzdálenost

Ohnisková vzdálenost je ve fyzice vzdálenost čočky od ohniska. U čočky zvané spojka je ohnisková vzdálenost uváděna jako kladná, u rozptylky jako záporná.


Co je to Ohnisková vzdálenost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ohnisková vzdálenost. Co znamená odborný pojem Ohnisková vzdálenost z kategorie Technika?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Ohnisková vzdálenost patří do sekce technika

Klíčová slova: pojem, co to je, informace, definice pojmu, slovo, odborné názvosloví, heslo, odborný výraz, formulace, popis, Ohnisková vzdálenost, vysvětlení, význam, co znamená, názvosloví, technika, terminologie, termín


Pojem Ohnisková vzdálenost je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ohnisková vzdálenost? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ohnisková vzdálenost (řid. žárka nebo obrazová vzdálenost) je vzdálenost čočky nebo zakřiveného zrcadla od jejich ohniska. Ohnisková vzdálenost předmětového (obrazového) prostoru je podíl lineární velikosti obrazu (předmětu) v ohniskové rovině k zdánlivé velikosti předmětu (obrazu) nekonečně vzdáleného. Převrácená hodnota ohniskové vzdálenosti se nazývá optická mohutnost a měříme ji v dioptriích.
Ve fotografii určuje poměr velikosti filmového políčka (nebo snímače) a ohniskové vzdálenosti zorný úhel zachycené scény. Fotografické objektivy se podle ohniskové vzdálenosti rozlišují na širokoúhlé (s malou ohniskovou vzdáleností), normální (jejich úhel záběru zhruba odpovídá lidskému oku, takové snímky pak mají nejpřirozenější perspektivu) a teleobjektivy (ty jsou schopné „přiblížit“ i velmi vzdálené předměty a tak mají mnoho využití při fotografování sportu, divoce žijících zvířat nebo odhalených celebrit).

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ohnisková vzdálenost ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Ohnisková vzdálenost ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Ohnisková vzdálenost na Youtube

Zkusit najít pojem Ohnisková vzdálenost na Google.cz

Hledat pojem Ohnisková vzdálenost ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Ohnisková vzdálenost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ohnisková vzdálenost například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Ohnisková vzdálenost? resp. jaká je definice slova Ohnisková vzdálenost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ohnisková vzdálenost, odpověď na dotaz co je to Ohnisková vzdálenost?. Víte např. kdo to je Sandra Bullock? Znáte a víte kdo je Cara Delevingne? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je technika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.