Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ohnisková vzdálenost. Co znamená pojem Ohnisková vzdálenost z kategorie Technika?

Co to je Ohnisková vzdálenost? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Ohnisková vzdálenost

Ohnisková vzdálenost je ve fyzice vzdálenost čočky od ohniska. U čočky zvané spojka je ohnisková vzdálenost uváděna jako kladná, u rozptylky jako záporná.


Co je to Ohnisková vzdálenost? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ohnisková vzdálenost. Co znamená pojem Ohnisková vzdálenost z kategorie Technika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Ohnisková vzdálenost? s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ohnisková vzdálenost je v sekci Technika

Klíčová slova: názvosloví, vysvětlení, formulace, wiki, lexikon, Ohnisková vzdálenost, definice pojmu, definice, synonymum, přesný význam, Technika, co to je, slovník, co je to Ohnisková vzdálenost?, význam pojmu, přesný výraz, význam, terminologie


Pojem Ohnisková vzdálenost je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ohnisková vzdálenost? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ohnisková vzdálenost (řid. žárka nebo obrazová vzdálenost) je vzdálenost čočky nebo zakřiveného zrcadla od jejich ohniska. Ohnisková vzdálenost předmětového (obrazového) prostoru je podíl lineární velikosti obrazu (předmětu) v ohniskové rovině k zdánlivé velikosti předmětu (obrazu) nekonečně vzdáleného. Převrácená hodnota ohniskové vzdálenosti se nazývá optická mohutnost a měříme ji v dioptriích.
Ve fotografii určuje poměr velikosti filmového políčka (nebo snímače) a ohniskové vzdálenosti zorný úhel zachycené scény. Fotografické objektivy se podle ohniskové vzdálenosti rozlišují na širokoúhlé (s malou ohniskovou vzdáleností), normální (jejich úhel záběru zhruba odpovídá lidskému oku, takové snímky pak mají nejpřirozenější perspektivu) a teleobjektivy (ty jsou schopné „přiblížit“ i velmi vzdálené předměty a tak mají mnoho využití při fotografování sportu, divoce žijících zvířat nebo odhalených celebrit).

Pro více informací o heslu Ohnisková vzdálenost zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ohnisková vzdálenost ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Ohnisková vzdálenost ve Wikizdrojích

Hledat slovo Ohnisková vzdálenost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Ohnisková vzdálenost ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Ohnisková vzdálenost ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ohnisková vzdálenost ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ohnisková vzdálenost například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Ohnisková vzdálenost? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Ohnisková vzdálenost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ohnisková vzdálenost, odpověď na dotaz co je to Ohnisková vzdálenost?. Víte např. kdo to je Eva Decastelo? Znáte a víte kdo je Richard Strauss? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Technika Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.