Co je to?
Definice výrazu, termínu GMO. Co znamená odborný pojem GMO z kategorie Zkratky?

Co je GMO? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu GMO?

GMO je zkratka pro geneticky modifikovaný organizmus, tedy takový organizmus, kterému byla úmyslně změněna genetická výbava. Genetickým materiálem, který je předmětem změny může být DNA nebo RNA. Změna je prováděna tak, že by v přírodě přirozeným způsobem nemohla proběhnout.
Většinou dochází k překonání reprodukční hranice, do organizmu je uměle vpraven gen získaný z jiného druhu organizmu. Vzniknou tak organizmy s naprosto novými vlastnostmi. GMO má své klady i zápory, používání bývá často předmětem diskuzí, protože není považován za zcela bezpečný.


Co je to GMO? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu GMO. Co znamená odborný pojem GMO z kategorie Zkratky?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo GMO je v kategorii zkratky

Klíčová slova: význam, co znamená, slovník, slovo, lexikon, GMO, co to je, význam pojmu, zkratky, názvosloví, heslo, vysvětlení, formulace, odborné názvosloví, informace, co je to GMO?, definice, synonymum


Pojem GMO je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu GMO?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Geneticky modifikovaný organismus (GM organismus, GMO) je organismus, jehož genetický materiál (tedy DNA, příp. RNA u RNA virů) byl úmyslně změněn, a to způsobem, kterého se nedosáhne přirozenou rekombinací. V současnosti jsou genetické modifikace předmětem mnoha diskuzí.

Jiné zdroje informací o pojmu GMO

Zkusit najít frázi GMO ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín GMO na Google obrázcích

Vyhledat termín GMO na Google.cz

Zkusit najít termín GMO ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz GMO ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem GMO na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo GMO například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte co to je GMO? resp. co se skrývá pod slovem GMO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GMO, odpověď na dotaz co je to GMO?. Víte např. kdo to je Indiana Jones? Znáte a víte kdo je Dmitrij Šostakovič? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v zkratky. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.