Co je to?
Definice odborného termínu, slova GMO. Co znamená pojem GMO z kategorie Zkratky?

Co je to GMO? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu GMO?

GMO je zkratka pro geneticky modifikovaný organizmus, tedy takový organizmus, kterému byla úmyslně změněna genetická výbava. Genetickým materiálem, který je předmětem změny může být DNA nebo RNA. Změna je prováděna tak, že by v přírodě přirozeným způsobem nemohla proběhnout.
Většinou dochází k překonání reprodukční hranice, do organizmu je uměle vpraven gen získaný z jiného druhu organizmu. Vzniknou tak organizmy s naprosto novými vlastnostmi. GMO má své klady i zápory, používání bývá často předmětem diskuzí, protože není považován za zcela bezpečný.


Co je to GMO? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova GMO. Co znamená pojem GMO z kategorie Zkratky?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova GMO můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín GMO je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: wiki, odborný výraz, heslo, lexikon, názvosloví, slovník, termín, přesný výraz, vysvětlení, popis, formulace, význam, význam pojmu, co znamená, Zkratky, informace, synonymum, odborné názvosloví


Pojem GMO je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem GMO? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Geneticky modifikovaný organismus (GM organismus, GMO) je organismus, jehož genetický materiál (tedy DNA, příp. RNA u RNA virů) byl úmyslně změněn, a to způsobem, kterého se nedosáhne přirozenou rekombinací. V současnosti jsou genetické modifikace předmětem mnoha diskuzí.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat termín GMO na Google.cz

Zkusit najít termín GMO ve Wikislovníku

Najít termín GMO ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem GMO ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem GMO na Youtube

Hledat výraz GMO ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo GMO například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova GMO? resp. co znamená GMO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GMO, odpověď na dotaz co je to GMO?. Víte např. kdo to je Mladistvý? Znáte a víte kdo je Mulat? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Zkratky Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.