Co je to?
Výraz, termín, definice slova GMO. Co znamená odborný pojem GMO z kategorie Zkratky?

Co je to GMO? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu GMO

GMO je zkratka pro geneticky modifikovaný organizmus, tedy takový organizmus, kterému byla úmyslně změněna genetická výbava. Genetickým materiálem, který je předmětem změny může být DNA nebo RNA. Změna je prováděna tak, že by v přírodě přirozeným způsobem nemohla proběhnout.
Většinou dochází k překonání reprodukční hranice, do organizmu je uměle vpraven gen získaný z jiného druhu organizmu. Vzniknou tak organizmy s naprosto novými vlastnostmi. GMO má své klady i zápory, používání bývá často předmětem diskuzí, protože není považován za zcela bezpečný.


Co je to GMO? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova GMO. Co znamená odborný pojem GMO z kategorie Zkratky?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem GMO s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz GMO je v kategorii zkratky

Klíčová slova: definice, informace, co je to GMO?, vysvětlení, wiki, definice pojmu, slovník, lexikon, formulace, co znamená, názvosloví, přesný význam, synonymum, odborný výraz, termín, heslo, význam, zkratky


Pojem GMO je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu GMO?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Geneticky modifikovaný organismus (GM organismus, GMO) je organismus, jehož genetický materiál (tedy DNA, příp. RNA u RNA virů) byl úmyslně změněn, a to způsobem, kterého se nedosáhne přirozenou rekombinací. V současnosti jsou genetické modifikace předmětem mnoha diskuzí.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít termín GMO ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo GMO ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem GMO na Youtube

Zkusit najít pojem GMO ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem GMO ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo GMO ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo GMO například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu GMO? resp. co označuje slovo GMO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GMO, odpověď na dotaz co je to GMO?. Víte např. kdo to je Iveta Vítová? Znáte a víte kdo je Francis Crick? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než zkratky). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.