Co je to?
Definice odborného termínu, slova GMO. Co znamená pojem GMO z kategorie Zkratky?

Co je to GMO? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu GMO?

GMO je zkratka pro geneticky modifikovaný organizmus, tedy takový organizmus, kterému byla úmyslně změněna genetická výbava. Genetickým materiálem, který je předmětem změny může být DNA nebo RNA. Změna je prováděna tak, že by v přírodě přirozeným způsobem nemohla proběhnout.
Většinou dochází k překonání reprodukční hranice, do organizmu je uměle vpraven gen získaný z jiného druhu organizmu. Vzniknou tak organizmy s naprosto novými vlastnostmi. GMO má své klady i zápory, používání bývá často předmětem diskuzí, protože není považován za zcela bezpečný.


Co je to GMO? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova GMO. Co znamená pojem GMO z kategorie Zkratky?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem GMO s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz GMO je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: význam, co znamená, popis, Zkratky, odborné názvosloví, informace, heslo, význam pojmu, termín, vysvětlení, přesný výraz, názvosloví, GMO, terminus technicus, slovo, definice pojmu, definice, slovník


Pojem GMO je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem GMO? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Geneticky modifikovaný organismus (GM organismus, GMO) je organismus, jehož genetický materiál (tedy DNA, příp. RNA u RNA virů) byl úmyslně změněn, a to způsobem, kterého se nedosáhne přirozenou rekombinací. V současnosti jsou genetické modifikace předmětem mnoha diskuzí.

Více informací o slovu GMO doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat heslo GMO ve Wikizdrojích

Hledat termín GMO ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín GMO ve Wikislovníku

Vyhledat heslo GMO ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz GMO ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem GMO na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo GMO například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo GMO? resp. jaký je přesný význam slova GMO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GMO, odpověď na dotaz co je to GMO?. Víte např. kdo to je Hmyzožravec? Znáte a víte kdo je Mulat? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Zkratky. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.