Co je to?
Odborný výraz, definice slova Matrix. Co znamená pojem Matrix z kategorie Kultura?

Co je to Matrix? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Matrix?

Matrix je název prvního dílu kultovního sci-fi filmu, který byl natočen v roce 1999. Režírovali ho tehdy ještě bratři Larry a Andy Wachowští (oba později podstoupili změnu pohlaví).

Co je to Matrix? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Matrix. Co znamená pojem Matrix z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Matrix s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Matrix patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: pojem, formulace, názvosloví, odborný výraz, slovník, terminus technicus, terminologie, co znamená, vysvětlení, význam slova, wiki, slovo, synonymum, Kultura, definice, Matrix, přesný význam, lexikon


Pojem Matrix je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Matrix?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Film vypráví o světě v Matrixu, což je rozsáhlý počítačový systému, na nějž jsou připojeni lidé žijící v něm svůj virtuální život. Tito lidé, jejichž mozek je napojen do Matrixu, si neuvědomují, že nežijí skutečný život a že je jim pouštěna do mozku virtuální realita. Jsou takto nevědomky využíváni stroji s umělou inteligencí, které převzaly dominanci na planetě. Tyto stroje efektivně chovají a pěstují lidstvo jen pro energii z lidských těl, díky níž fungují.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít pojem Matrix ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Matrix ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Matrix ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Matrix ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Matrix na Google.cz

Hledat heslo Matrix ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Matrix například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Matrix? resp. co znamená výraz Matrix? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Matrix, odpověď na dotaz co je to Matrix?. Víte např. kdo to je Chlívák? Znáte a víte kdo je Barbora Seemanová? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Kultura). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.