Co je to?
Výraz, termín, definice slova Matrix. Co znamená odborný pojem Matrix z kategorie Kultura?

Co je to Matrix? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Matrix?

Matrix je název prvního dílu kultovního sci-fi filmu, který byl natočen v roce 1999. Režírovali ho tehdy ještě bratři Larry a Andy Wachowští (oba později podstoupili změnu pohlaví).

Co je to Matrix? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Matrix. Co znamená odborný pojem Matrix z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Matrix? Potom se o definici podělte s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Matrix se nachází v kategorii kultura

Klíčová slova: přesný význam, co znamená, slovo, definice, kultura, heslo, co je to Matrix?, terminus technicus, wiki, terminologie, co to je, formulace, význam slova, lexikon, názvosloví, termín, definice pojmu, informace


Pojem Matrix je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Matrix dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Film vypráví o světě v Matrixu, což je rozsáhlý počítačový systému, na nějž jsou připojeni lidé žijící v něm svůj virtuální život. Tito lidé, jejichž mozek je napojen do Matrixu, si neuvědomují, že nežijí skutečný život a že je jim pouštěna do mozku virtuální realita. Jsou takto nevědomky využíváni stroji s umělou inteligencí, které převzaly dominanci na planetě. Tyto stroje efektivně chovají a pěstují lidstvo jen pro energii z lidských těl, díky níž fungují.

Hledejte pojem Matrix v následujících vyhledávačích

Vyhledat pojem Matrix ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Matrix ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Matrix ve Wikizdrojích

Najít výraz Matrix ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Matrix na Youtube

Najít slovo Matrix ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Matrix například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Matrix? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Matrix? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Matrix, odpověď na dotaz co je to Matrix?. Víte např. kdo to je Judita Čeřovská? Znáte a víte kdo je Jiří Langmajer? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než kultura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.