Co je to?
Odborný výraz, definice slova Matrix. Co znamená pojem Matrix z kategorie Kultura?

Co je to Matrix? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Matrix?

Matrix je název prvního dílu kultovního sci-fi filmu, který byl natočen v roce 1999. Režírovali ho tehdy ještě bratři Larry a Andy Wachowští (oba později podstoupili změnu pohlaví).


Co je to Matrix? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Matrix. Co znamená pojem Matrix z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Matrix patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: Matrix, význam slova, význam, co to je, informace, wiki, popis, terminologie, synonymum, vysvětlení, slovník, heslo, význam pojmu, přesný výraz, pojem, terminus technicus, odborné názvosloví, definice


Pojem Matrix je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Matrix? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Film vypráví o světě v Matrixu, což je rozsáhlý počítačový systému, na nějž jsou připojeni lidé žijící v něm svůj virtuální život. Tito lidé, jejichž mozek je napojen do Matrixu, si neuvědomují, že nežijí skutečný život a že je jim pouštěna do mozku virtuální realita. Jsou takto nevědomky využíváni stroji s umělou inteligencí, které převzaly dominanci na planetě. Tyto stroje efektivně chovají a pěstují lidstvo jen pro energii z lidských těl, díky níž fungují.

Zkuste zjistit více informací o slovu Matrix v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Matrix ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Matrix ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Matrix na Google.cz

Hledat videa s názvem Matrix na Youtube

Vyhledat pojem Matrix ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Matrix ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Matrix například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Matrix? resp. co to je Matrix? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Matrix, odpověď na dotaz co je to Matrix?. Víte např. kdo to je Knihomol? Znáte a víte kdo je Manažer? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Kultura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.