Co je to?
Odborný výraz, definice slova Matrix. Co znamená pojem Matrix z kategorie Kultura?

Co je to Matrix? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Matrix?

Matrix je název prvního dílu kultovního sci-fi filmu, který byl natočen v roce 1999. Režírovali ho tehdy ještě bratři Larry a Andy Wachowští (oba později podstoupili změnu pohlaví).

Co je to Matrix? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Matrix. Co znamená pojem Matrix z kategorie Kultura?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Matrix patří do sekce Kultura

Klíčová slova: termín, formulace, Matrix, lexikon, popis, význam pojmu, význam slova, Kultura, terminus technicus, wiki, definice pojmu, heslo, co znamená, slovník, terminologie, synonymum, informace, odborné názvosloví


Pojem Matrix je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Matrix? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Film vypráví o světě v Matrixu, což je rozsáhlý počítačový systému, na nějž jsou připojeni lidé žijící v něm svůj virtuální život. Tito lidé, jejichž mozek je napojen do Matrixu, si neuvědomují, že nežijí skutečný život a že je jim pouštěna do mozku virtuální realita. Jsou takto nevědomky využíváni stroji s umělou inteligencí, které převzaly dominanci na planetě. Tyto stroje efektivně chovají a pěstují lidstvo jen pro energii z lidských těl, díky níž fungují.

Další možné informační zdroje

Vyhledat termín Matrix ve vyhledávači Yandex

Najít termín Matrix na Google.cz

Hledat videa s názvem Matrix na Youtube

Hledat výraz Matrix ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Matrix ve Wikizdrojích

Hledat termín Matrix ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Matrix například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Matrix? resp. jaký je význam pojmu Matrix? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Matrix, odpověď na dotaz co je to Matrix?. Víte např. kdo to je Barbora Seidlová? Znáte a víte kdo je Jakub Vrána? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Matrix i v jiných kategoriích (než Kultura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.