Co je to?
Odborný výraz, definice slova Matrix. Co znamená pojem Matrix z kategorie Kultura?

Co je to Matrix? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Matrix?

Matrix je název prvního dílu kultovního sci-fi filmu, který byl natočen v roce 1999. Režírovali ho tehdy ještě bratři Larry a Andy Wachowští (oba později podstoupili změnu pohlaví).


Co je to Matrix? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Matrix. Co znamená pojem Matrix z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Matrix se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: význam pojmu, formulace, terminus technicus, heslo, přesný význam, informace, odborný výraz, popis, co znamená, Matrix, význam, názvosloví, přesný výraz, wiki, význam slova, lexikon, Kultura, Kultura


Pojem Matrix je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Matrix? Definice slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Film vypráví o světě v Matrixu, což je rozsáhlý počítačový systému, na nějž jsou připojeni lidé žijící v něm svůj virtuální život. Tito lidé, jejichž mozek je napojen do Matrixu, si neuvědomují, že nežijí skutečný život a že je jim pouštěna do mozku virtuální realita. Jsou takto nevědomky využíváni stroji s umělou inteligencí, které převzaly dominanci na planetě. Tyto stroje efektivně chovají a pěstují lidstvo jen pro energii z lidských těl, díky níž fungují.

Více informací o pojmu Matrix lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Matrix ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Matrix na Google.cz

Vyhledat heslo Matrix ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Matrix ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Matrix ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Matrix ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Matrix například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Matrix? resp. co přesně označuje termín Matrix? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Matrix, odpověď na dotaz co je to Matrix?. Víte např. kdo to je Marie Terezie? Znáte a víte kdo je Manažer? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Kultura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.