Co je to?
Výraz, termín, definice slova Triatlon. Co znamená odborný pojem Triatlon z kategorie Sport?

Co je to Triatlon? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Triatlon?

Triatlon je závod jednotlivců, který se skládá ze tří částí – plavání, jízdy na kole a běhu. Jednotlivé části mají stanovené pořadí a nejsou mezi nimi přestávky. Jednotlivé druhy triatlonu se mohou lišit délkami tratí. Vyvinul se z francouzských závodů a byl inspirován testy přežití, které absolvovali američtí záchranáři.
Součástí olympijských her je triatlon od roku 2000, kdy se soutěžilo poprvé v Sydney. Tento sport může být rozšířen ještě o jízdu na kajaku, pak se jedná o kvadriatlon.


Co je to Triatlon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Triatlon. Co znamená odborný pojem Triatlon z kategorie Sport?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Triatlon? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Triatlon je v kategorii sport

Klíčová slova: definice pojmu, informace, význam slova, názvosloví, pojem, formulace, terminologie, heslo, lexikon, co znamená, synonymum, vysvětlení, terminus technicus, termín, slovník, co to je, co je to Triatlon?, odborné názvosloví


Pojem Triatlon je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Triatlon? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Triatlon je individuální multisportovní závod zahrnující tři části (plavání, jízda na kole a běh), které je nutné absolvovat ve stanoveném pořadí v těsném sledu. Dle různých délek rozeznáváme pak i disciplíny triatlonu. Jeho vznik je spojován s tradičními testy přežití provozovanými americkými záchranáři v sedmdesátých letech 20. století. Ve skutečnosti je jeho předchůdcem závod Les trois sports pořádaný ve Francii již ve dvacátých letech. Na olympijských hrách se poprvé triatlon objevil v roce 2000 v Sydney.Odkud dovezl Jan Řehula bronz. Odvozený sport je kvadriatlon, který původní triatlon rozšiřuje na čtyři části o další sportovní disciplinu z oblasti kanoistiky, totiž jízdu na kajaku.

Další informace o pojmu Triatlon hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít termín Triatlon ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Triatlon ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Triatlon ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Triatlon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Triatlon ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Triatlon ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Triatlon například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili co znamená Triatlon? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Triatlon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Triatlon, odpověď na dotaz co je to Triatlon?. Víte např. kdo to je Zrůda? Znáte a víte kdo je Láma? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je sport. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.