Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Triatlon. Co znamená pojem Triatlon z kategorie Sport?

Co to je Triatlon? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Triatlon?

Triatlon je závod jednotlivců, který se skládá ze tří částí – plavání, jízdy na kole a běhu. Jednotlivé části mají stanovené pořadí a nejsou mezi nimi přestávky. Jednotlivé druhy triatlonu se mohou lišit délkami tratí. Vyvinul se z francouzských závodů a byl inspirován testy přežití, které absolvovali američtí záchranáři.
Součástí olympijských her je triatlon od roku 2000, kdy se soutěžilo poprvé v Sydney. Tento sport může být rozšířen ještě o jízdu na kajaku, pak se jedná o kvadriatlon.


Co je to Triatlon? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Triatlon. Co znamená pojem Triatlon z kategorie Sport?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Triatlon sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Triatlon je v kategorii Sport

Klíčová slova: odborný výraz, význam, význam slova, co znamená, Sport, terminus technicus, wiki, význam pojmu, názvosloví, co to je, slovo, slovník, pojem, synonymum, heslo, formulace, přesný význam, lexikon


Pojem Triatlon je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Triatlon?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Triatlon je individuální multisportovní závod zahrnující tři části (plavání, jízda na kole a běh), které je nutné absolvovat ve stanoveném pořadí v těsném sledu. Dle různých délek rozeznáváme pak i disciplíny triatlonu. Jeho vznik je spojován s tradičními testy přežití provozovanými americkými záchranáři v sedmdesátých letech 20. století. Ve skutečnosti je jeho předchůdcem závod Les trois sports pořádaný ve Francii již ve dvacátých letech. Na olympijských hrách se poprvé triatlon objevil v roce 2000 v Sydney.Odkud dovezl Jan Řehula bronz. Odvozený sport je kvadriatlon, který původní triatlon rozšiřuje na čtyři části o další sportovní disciplinu z oblasti kanoistiky, totiž jízdu na kajaku.

Více informací o pojmu Triatlon lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Triatlon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Triatlon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Triatlon ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Triatlon ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Triatlon ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Triatlon ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Triatlon například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Triatlon? resp. co znamená slovo Triatlon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Triatlon, odpověď na dotaz co je to Triatlon?. Víte např. kdo to je Kaley Cuoco? Znáte a víte kdo je Alexandra Udženija? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Triatlon i v jiných kategoriích (než Sport). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.