Co je to?
Definice výrazu Sádrokarton. Co znamená odborný pojem Sádrokarton z kategorie Stavebnictví?

Co to je Sádrokarton? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Sádrokarton

Sádrokarton čili sádrokartonová deska je označení pro panely vyráběné lisováním ze sádrové hmoty, která se ukládá mezi dvě silné kartonové desky. Desky se suší v sušárnách, jejich jádro může být napuštěno silikonem, aby odolávaly vlhku a vodě.
Lze je použít jako stavebnice ke stavbě nebo dokončování stavby stropů nebo vnitřních stěn. Výstavba je suchá, jedná se o velmi rychlé a snadné řešení. Lze tak upravit interiér, postavit příčky, zateplovat i rekonstruovat.


Co je to Sádrokarton? Význam slova, termín, Definice výrazu Sádrokarton. Co znamená odborný pojem Sádrokarton z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Sádrokarton se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: Stavebnictví, slovo, pojem, co znamená, wiki, názvosloví, význam slova, heslo, přesný výraz, informace, vysvětlení, popis, formulace, Stavebnictví, termín, odborné názvosloví, definice, terminologie


Pojem Sádrokarton je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Sádrokarton dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sádrokarton, nebo také sádrokartonové desky, je termín používaný pro společnou metodu výstavby vnitřních stěn a stropů s použitím panelů z lisované sádrové hmoty mezi dva silné kartony papíru. Vše se potom vysouší v tzv. sušárnách. Některé typy desek mají sádrové jádro napuštěno silikonem. Tyto desky se využívají v prostorách, které jsou vystaveny vodě a vlhkosti. Tzv. sádrokartonové stavebnice se používají na celém světě pro dokončení výstavby vnitřních stěn a stropů. Sádrokarton je v současné době nejrychlejším a nejsnadnějším řešením tzv. suché výstavby. Díky tomuto systému je možné stavět rychle příčky a realizovat rekonstrukce, zateplení a úpravy jakéhokoliv interiéru.

Další informační zdroje

Najít výraz Sádrokarton ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Sádrokarton ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Sádrokarton na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sádrokarton ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Sádrokarton ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Sádrokarton ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Sádrokarton například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Sádrokarton? resp. co se přesně ukrývá za slovem Sádrokarton? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sádrokarton, odpověď na dotaz co je to Sádrokarton?. Víte např. kdo to je Bivoj? Znáte a víte kdo je Vlakvedoucí? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Stavebnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.