Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sádrokarton. Co znamená odborný pojem Sádrokarton z kategorie Stavebnictví?

Co je to Sádrokarton? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Sádrokarton?

Sádrokarton čili sádrokartonová deska je označení pro panely vyráběné lisováním ze sádrové hmoty, která se ukládá mezi dvě silné kartonové desky. Desky se suší v sušárnách, jejich jádro může být napuštěno silikonem, aby odolávaly vlhku a vodě.
Lze je použít jako stavebnice ke stavbě nebo dokončování stavby stropů nebo vnitřních stěn. Výstavba je suchá, jedná se o velmi rychlé a snadné řešení. Lze tak upravit interiér, postavit příčky, zateplovat i rekonstruovat.


Co je to Sádrokarton? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sádrokarton. Co znamená odborný pojem Sádrokarton z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Sádrokarton patří do kategorie stavebnictví

Klíčová slova: slovo, pojem, stavebnictví, stavebnictví, terminus technicus, slovník, formulace, synonymum, co je to Sádrokarton?, význam pojmu, co to je, wiki, definice pojmu, názvosloví, terminologie, heslo, význam slova, lexikon


Pojem Sádrokarton je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sádrokarton? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sádrokarton, nebo také sádrokartonové desky, je termín používaný pro společnou metodu výstavby vnitřních stěn a stropů s použitím panelů z lisované sádrové hmoty mezi dva silné kartony papíru. Vše se potom vysouší v tzv. sušárnách. Některé typy desek mají sádrové jádro napuštěno silikonem. Tyto desky se využívají v prostorách, které jsou vystaveny vodě a vlhkosti. Tzv. sádrokartonové stavebnice se používají na celém světě pro dokončení výstavby vnitřních stěn a stropů. Sádrokarton je v současné době nejrychlejším a nejsnadnějším řešením tzv. suché výstavby. Díky tomuto systému je možné stavět rychle příčky a realizovat rekonstrukce, zateplení a úpravy jakéhokoliv interiéru.

Pro další informace o termínu Sádrokarton zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sádrokarton ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sádrokarton ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Sádrokarton ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Sádrokarton ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Sádrokarton ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Sádrokarton ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Sádrokarton například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Sádrokarton? resp. jaká je definice termínu Sádrokarton? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sádrokarton, odpověď na dotaz co je to Sádrokarton?. Víte např. kdo to je Radek John? Znáte a víte kdo je Julius Caesar? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než stavebnictví). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.