Co je to?
Definice výrazu Sádrokarton. Co znamená odborný pojem Sádrokarton z kategorie Stavebnictví?

Co to je Sádrokarton? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Sádrokarton

Sádrokarton čili sádrokartonová deska je označení pro panely vyráběné lisováním ze sádrové hmoty, která se ukládá mezi dvě silné kartonové desky. Desky se suší v sušárnách, jejich jádro může být napuštěno silikonem, aby odolávaly vlhku a vodě.
Lze je použít jako stavebnice ke stavbě nebo dokončování stavby stropů nebo vnitřních stěn. Výstavba je suchá, jedná se o velmi rychlé a snadné řešení. Lze tak upravit interiér, postavit příčky, zateplovat i rekonstruovat.


Co je to Sádrokarton? Význam slova, termín, Definice výrazu Sádrokarton. Co znamená odborný pojem Sádrokarton z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Sádrokarton se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: informace, formulace, odborné názvosloví, definice, co znamená, synonymum, slovo, přesný výraz, Sádrokarton, vysvětlení, Stavebnictví, přesný význam, termín, slovník, názvosloví, heslo, terminologie, popis


Pojem Sádrokarton je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sádrokarton? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sádrokarton, nebo také sádrokartonové desky, je termín používaný pro společnou metodu výstavby vnitřních stěn a stropů s použitím panelů z lisované sádrové hmoty mezi dva silné kartony papíru. Vše se potom vysouší v tzv. sušárnách. Některé typy desek mají sádrové jádro napuštěno silikonem. Tyto desky se využívají v prostorách, které jsou vystaveny vodě a vlhkosti. Tzv. sádrokartonové stavebnice se používají na celém světě pro dokončení výstavby vnitřních stěn a stropů. Sádrokarton je v současné době nejrychlejším a nejsnadnějším řešením tzv. suché výstavby. Díky tomuto systému je možné stavět rychle příčky a realizovat rekonstrukce, zateplení a úpravy jakéhokoliv interiéru.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít výraz Sádrokarton ve Wikislovníku

Najít termín Sádrokarton ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Sádrokarton ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sádrokarton ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Sádrokarton na Google.cz

Hledat videa s názvem Sádrokarton na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Sádrokarton například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Sádrokarton? resp. co znamená Sádrokarton? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sádrokarton, odpověď na dotaz co je to Sádrokarton?. Víte např. kdo to je Gabaj? Znáte a víte kdo je Kretén? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Sádrokarton hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.