Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sádrokarton. Co znamená pojem Sádrokarton z kategorie Stavebnictví?

Co je Sádrokarton?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Sádrokarton?

Sádrokarton čili sádrokartonová deska je označení pro panely vyráběné lisováním ze sádrové hmoty, která se ukládá mezi dvě silné kartonové desky. Desky se suší v sušárnách, jejich jádro může být napuštěno silikonem, aby odolávaly vlhku a vodě.
Lze je použít jako stavebnice ke stavbě nebo dokončování stavby stropů nebo vnitřních stěn. Výstavba je suchá, jedná se o velmi rychlé a snadné řešení. Lze tak upravit interiér, postavit příčky, zateplovat i rekonstruovat.


Co je to Sádrokarton? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sádrokarton. Co znamená pojem Sádrokarton z kategorie Stavebnictví?

Zveřejněné texty, byly pečlivě kontrolovány. Nicméně i tak mohou obsahovat nesprávné, nepřesné nebo neaktuální informace, za což se předem moc omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Sádrokarton se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: terminologie, definice, formulace, názvosloví, význam pojmu, wiki, slovo, definice pojmu, lexikon, odborný výraz, Sádrokarton, stavebnictví, význam slova, význam, stavebnictví, co to je, odborné názvosloví, pojem


Pojem Sádrokarton je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sádrokarton? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sádrokarton, nebo také sádrokartonové desky, je termín používaný pro společnou metodu výstavby vnitřních stěn a stropů s použitím panelů z lisované sádrové hmoty mezi dva silné kartony papíru. Vše se potom vysouší v tzv. sušárnách. Některé typy desek mají sádrové jádro napuštěno silikonem. Tyto desky se využívají v prostorách, které jsou vystaveny vodě a vlhkosti. Tzv. sádrokartonové stavebnice se používají na celém světě pro dokončení výstavby vnitřních stěn a stropů. Sádrokarton je v současné době nejrychlejším a nejsnadnějším řešením tzv. suché výstavby. Díky tomuto systému je možné stavět rychle příčky a realizovat rekonstrukce, zateplení a úpravy jakéhokoliv interiéru.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít pojem Sádrokarton ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Sádrokarton ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Sádrokarton ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Sádrokarton ve Wikislovníku

Najít heslo Sádrokarton ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Sádrokarton ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Sádrokarton například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Sádrokarton? resp. co znamená Sádrokarton? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sádrokarton, odpověď na dotaz co je to Sádrokarton?. Víte např. kdo to je Augustin Louis Cauchy? Znáte a víte kdo je Brigitte Bardot? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Sádrokarton v jiné sekci než stavebnictví. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, buldozer, sádrokarton, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.