Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sádrokarton. Co znamená pojem Sádrokarton z kategorie Stavebnictví?

Co je Sádrokarton? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Sádrokarton?

Sádrokarton čili sádrokartonová deska je označení pro panely vyráběné lisováním ze sádrové hmoty, která se ukládá mezi dvě silné kartonové desky. Desky se suší v sušárnách, jejich jádro může být napuštěno silikonem, aby odolávaly vlhku a vodě.
Lze je použít jako stavebnice ke stavbě nebo dokončování stavby stropů nebo vnitřních stěn. Výstavba je suchá, jedná se o velmi rychlé a snadné řešení. Lze tak upravit interiér, postavit příčky, zateplovat i rekonstruovat.


Co je to Sádrokarton? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sádrokarton. Co znamená pojem Sádrokarton z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Sádrokarton s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Sádrokarton se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: terminologie, wiki, význam pojmu, význam, formulace, stavebnictví, vysvětlení, popis, termín, definice, slovo, slovník, Sádrokarton, odborný výraz, lexikon, odborné názvosloví, názvosloví, co znamená


Pojem Sádrokarton je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sádrokarton? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sádrokarton, nebo také sádrokartonové desky, je termín používaný pro společnou metodu výstavby vnitřních stěn a stropů s použitím panelů z lisované sádrové hmoty mezi dva silné kartony papíru. Vše se potom vysouší v tzv. sušárnách. Některé typy desek mají sádrové jádro napuštěno silikonem. Tyto desky se využívají v prostorách, které jsou vystaveny vodě a vlhkosti. Tzv. sádrokartonové stavebnice se používají na celém světě pro dokončení výstavby vnitřních stěn a stropů. Sádrokarton je v současné době nejrychlejším a nejsnadnějším řešením tzv. suché výstavby. Díky tomuto systému je možné stavět rychle příčky a realizovat rekonstrukce, zateplení a úpravy jakéhokoliv interiéru.

Další zdroje informací o slovu Sádrokarton

Zkusit najít slovo Sádrokarton ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Sádrokarton na Google obrázcích

Vyhledat slovo Sádrokarton ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Sádrokarton ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Sádrokarton ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Sádrokarton na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Sádrokarton například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Yahoo.com nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Sádrokarton? resp. co je to Sádrokarton? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sádrokarton, odpověď na dotaz co je to Sádrokarton?. Víte např. kdo to je Karel I Stuart? Znáte a víte kdo je Brigitte Bardot? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než stavebnictví. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.