Co je to?
Definice výrazu, termínu Sádrokarton. Co znamená odborný pojem Sádrokarton z kategorie Stavebnictví?

Co je to Sádrokarton? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Sádrokarton?

Sádrokarton čili sádrokartonová deska je označení pro panely vyráběné lisováním ze sádrové hmoty, která se ukládá mezi dvě silné kartonové desky. Desky se suší v sušárnách, jejich jádro může být napuštěno silikonem, aby odolávaly vlhku a vodě.
Lze je použít jako stavebnice ke stavbě nebo dokončování stavby stropů nebo vnitřních stěn. Výstavba je suchá, jedná se o velmi rychlé a snadné řešení. Lze tak upravit interiér, postavit příčky, zateplovat i rekonstruovat.


Co je to Sádrokarton? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Sádrokarton. Co znamená odborný pojem Sádrokarton z kategorie Stavebnictví?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s rodinou a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Sádrokarton patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: stavebnictví, názvosloví, formulace, popis, termín, synonymum, odborný výraz, vysvětlení, Sádrokarton, co znamená, terminologie, význam pojmu, definice, slovo, slovník, lexikon, terminus technicus, definice pojmu


Pojem Sádrokarton je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Sádrokarton dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Sádrokarton, nebo také sádrokartonové desky, je termín používaný pro společnou metodu výstavby vnitřních stěn a stropů s použitím panelů z lisované sádrové hmoty mezi dva silné kartony papíru. Vše se potom vysouší v tzv. sušárnách. Některé typy desek mají sádrové jádro napuštěno silikonem. Tyto desky se využívají v prostorách, které jsou vystaveny vodě a vlhkosti. Tzv. sádrokartonové stavebnice se používají na celém světě pro dokončení výstavby vnitřních stěn a stropů. Sádrokarton je v současné době nejrychlejším a nejsnadnějším řešením tzv. suché výstavby. Díky tomuto systému je možné stavět rychle příčky a realizovat rekonstrukce, zateplení a úpravy jakéhokoliv interiéru.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít slovo Sádrokarton ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Sádrokarton na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sádrokarton ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sádrokarton ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Sádrokarton ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Sádrokarton ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sádrokarton například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Sádrokarton? resp. jaký je přesný význam slova Sádrokarton? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sádrokarton, odpověď na dotaz co je to Sádrokarton?. Víte např. kdo to je Maggie Gyllenhaal? Znáte a víte kdo je Amber Valletta? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než stavebnictví). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.