Co je to?
Definice výrazu, termínu Čistá mzda. Co znamená odborný pojem Čistá mzda z kategorie Účetnictví?

Co je to Čistá mzda? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Čistá mzda?

Čistá mzda se vyplácí za určitou práci v pracovním poměru. Je vyplácena zpětně v určeném výplatním termínu. Může být složena z více složek – základu mzdy, mzdových náhrad a osobních příplatků a odměn. Součet těchto složek v nezkrácené výši tvoří hrubou mzdu. Z té se pak odečítají zákonné srážky a výsledkem je čistá mzda, která je zaměstnanci vyplácena.
Zákonné srážky jsou tvořeny zálohou na daň z příjmu a zdravotním a sociálním pojištěním.


Co je to Čistá mzda? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Čistá mzda. Co znamená odborný pojem Čistá mzda z kategorie Účetnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Čistá mzda můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Čistá mzda je v sekci Účetnictví

Klíčová slova: vysvětlení, definice, význam slova, termín, odborné názvosloví, Čistá mzda, slovo, definice pojmu, wiki, názvosloví, význam, přesný význam, význam pojmu, Účetnictví, odborný výraz, popis, přesný výraz, pojem


Pojem Čistá mzda je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat pojem Čistá mzda ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Čistá mzda ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Čistá mzda ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Čistá mzda na Google.cz

Hledat heslo Čistá mzda ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Čistá mzda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Čistá mzda například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Čistá mzda? resp. co znamená Čistá mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čistá mzda, odpověď na dotaz co je to Čistá mzda?. Víte např. kdo to je Monika Absolonová? Znáte a víte kdo je Gauner? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Čistá mzda i v jiných kategoriích (než Účetnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?