Co je to?
Definice výrazu, termínu Čistá mzda. Co znamená odborný pojem Čistá mzda z kategorie Účetnictví?

Co je to Čistá mzda? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Čistá mzda?

Čistá mzda se vyplácí za určitou práci v pracovním poměru. Je vyplácena zpětně v určeném výplatním termínu. Může být složena z více složek – základu mzdy, mzdových náhrad a osobních příplatků a odměn. Součet těchto složek v nezkrácené výši tvoří hrubou mzdu. Z té se pak odečítají zákonné srážky a výsledkem je čistá mzda, která je zaměstnanci vyplácena.
Zákonné srážky jsou tvořeny zálohou na daň z příjmu a zdravotním a sociálním pojištěním.


Co je to Čistá mzda? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Čistá mzda. Co znamená odborný pojem Čistá mzda z kategorie Účetnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Čistá mzda sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Čistá mzda patří do sekce Účetnictví

Klíčová slova: význam, formulace, názvosloví, přesný výraz, co je to Čistá mzda?, odborné názvosloví, co to je, definice pojmu, přesný význam, Čistá mzda, slovo, pojem, slovník, wiki, lexikon, Účetnictví, informace, vysvětlení


Pojem Čistá mzda je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít pojem Čistá mzda ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Čistá mzda ve vyhledávači Qwant

Najít termín Čistá mzda ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čistá mzda ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Čistá mzda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čistá mzda ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Čistá mzda například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Čistá mzda? resp. co vlastně znamená slovo Čistá mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čistá mzda, odpověď na dotaz co je to Čistá mzda?. Víte např. kdo to je Uvaděč? Znáte a víte kdo je Pometlo? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Účetnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?