Co je to?
Odborný výraz, definice slova Živáňská pečeně. Co znamená pojem Živáňská pečeně z kategorie Jídlo?

Co je to Živáňská pečeně? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Živáňská pečeně

Živáňská pečeně je slovenská specialita, která se připravuje z vepřového, jehněčího a hovězího masa, To se nakládá den před přípravou pokrmu a pak se střídavě s cibulí a slaninou napichuje na jehly. Ty se zabalí do pergamenu a na venkovním ohni se rožní.
Protože možnost venkovního rožnění nemá každý, je oblíbená i varianta živáňské pečeně v alobalu, na grilu nebo v troubě. Možné jsou i obměny s dalšími druhy zeleniny. V alobalu se živáňská pečeně často připravuje i s přílohou. Celý postup je velice jednoduchý, takže živáňskou pečeni mohou připravovat i nepříliš zkušené kuchařky.


Co je to Živáňská pečeně? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Živáňská pečeně. Co znamená pojem Živáňská pečeně z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Živáňská pečeně je v sekci Jídlo

Klíčová slova: Jídlo, termín, definice, popis, terminologie, odborný výraz, Jídlo, význam pojmu, názvosloví, terminus technicus, význam slova, Živáňská pečeně, wiki, odborné názvosloví, synonymum, informace, slovo, lexikon


Pojem Živáňská pečeně je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Živáňská pečeně? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Živáňská pečeně či "Živánska" je tradiční pokrm slovenské kuchyně. Jde o jídlo založené na vepřovém mase, ať už vepřovém řízku, krkovici, roštěnci, kýtě či kotletě, které se pečou nebo grilují v alobalu, spolu s brambory, cibulí, klobásou a slovenskou slaninou. Varianta, kdy se jednotlivé suroviny napíchnou na jehlu se nazývá živáňská jehla. Do základní směsi, vkládané do alobalu, se mohou přidávat další suroviny, například různé druhy zeleniny, zejména paprika, čímž vznikají nové, většinou pikantnější variace. To se týká i koření a marinád.

Internetové odkazy na vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Živáňská pečeně ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Živáňská pečeně ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Živáňská pečeně ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Živáňská pečeně ve Wikizdrojích

Najít výraz Živáňská pečeně ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Živáňská pečeně ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Živáňská pečeně například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Živáňská pečeně? resp. jaký je význam slova Živáňská pečeně? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Živáňská pečeně, odpověď na dotaz co je to Živáňská pečeně?. Víte např. kdo to je Páter? Znáte a víte kdo je Environmentalista? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.