Co je to?
Odborný výraz, definice slova Živáňská pečeně. Co znamená pojem Živáňská pečeně z kategorie Jídlo?

Co je to Živáňská pečeně? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Živáňská pečeně

Živáňská pečeně je slovenská specialita, která se připravuje z vepřového, jehněčího a hovězího masa, To se nakládá den před přípravou pokrmu a pak se střídavě s cibulí a slaninou napichuje na jehly. Ty se zabalí do pergamenu a na venkovním ohni se rožní.
Protože možnost venkovního rožnění nemá každý, je oblíbená i varianta živáňské pečeně v alobalu, na grilu nebo v troubě. Možné jsou i obměny s dalšími druhy zeleniny. V alobalu se živáňská pečeně často připravuje i s přílohou. Celý postup je velice jednoduchý, takže živáňskou pečeni mohou připravovat i nepříliš zkušené kuchařky.


Co je to Živáňská pečeně? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Živáňská pečeně. Co znamená pojem Živáňská pečeně z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Živáňská pečeně můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Živáňská pečeně je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: názvosloví, co znamená, informace, co to je, formulace, slovo, slovník, odborný výraz, heslo, odborné názvosloví, termín, význam pojmu, Jídlo, Živáňská pečeně, definice, pojem, terminologie, přesný výraz


Pojem Živáňská pečeně je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Živáňská pečeně dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Živáňská pečeně či "Živánska" je tradiční pokrm slovenské kuchyně. Jde o jídlo založené na vepřovém mase, ať už vepřovém řízku, krkovici, roštěnci, kýtě či kotletě, které se pečou nebo grilují v alobalu, spolu s brambory, cibulí, klobásou a slovenskou slaninou. Varianta, kdy se jednotlivé suroviny napíchnou na jehlu se nazývá živáňská jehla. Do základní směsi, vkládané do alobalu, se mohou přidávat další suroviny, například různé druhy zeleniny, zejména paprika, čímž vznikají nové, většinou pikantnější variace. To se týká i koření a marinád.

Hledejte pojem Živáňská pečeně v následujících vyhledávačích

Zkusit najít termín Živáňská pečeně ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Živáňská pečeně ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Živáňská pečeně ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Živáňská pečeně ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Živáňská pečeně ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Živáňská pečeně na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Živáňská pečeně například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Živáňská pečeně? resp. jaká je definice termínu Živáňská pečeně? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Živáňská pečeně, odpověď na dotaz co je to Živáňská pečeně?. Víte např. kdo to je Sofie Chrtková? Znáte a víte kdo je Astronaut? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.