Co je to?
Výraz, termín, definice slova Živáňská pečeně. Co znamená odborný pojem Živáňská pečeně z kategorie Jídlo?

Co je to Živáňská pečeně? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Živáňská pečeně?

Živáňská pečeně je slovenská specialita, která se připravuje z vepřového, jehněčího a hovězího masa, To se nakládá den před přípravou pokrmu a pak se střídavě s cibulí a slaninou napichuje na jehly. Ty se zabalí do pergamenu a na venkovním ohni se rožní.
Protože možnost venkovního rožnění nemá každý, je oblíbená i varianta živáňské pečeně v alobalu, na grilu nebo v troubě. Možné jsou i obměny s dalšími druhy zeleniny. V alobalu se živáňská pečeně často připravuje i s přílohou. Celý postup je velice jednoduchý, takže živáňskou pečeni mohou připravovat i nepříliš zkušené kuchařky.


Co je to Živáňská pečeně? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Živáňská pečeně. Co znamená odborný pojem Živáňská pečeně z kategorie Jídlo?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Živáňská pečeně? Pak se o tuto stránku podělte se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Živáňská pečeně je v kategorii jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, vysvětlení, Živáňská pečeně, odborný výraz, jídlo, názvosloví, heslo, co je to Živáňská pečeně?, pojem, význam, wiki, termín, odborné názvosloví, informace, přesný výraz, lexikon, jídlo, slovník


Pojem Živáňská pečeně je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Živáňská pečeně dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Živáňská pečeně či "Živánska" je tradiční pokrm slovenské kuchyně. Jde o jídlo založené na vepřovém mase, ať už vepřovém řízku, krkovici, roštěnci, kýtě či kotletě, které se pečou nebo grilují v alobalu, spolu s brambory, cibulí, klobásou a slovenskou slaninou. Varianta, kdy se jednotlivé suroviny napíchnou na jehlu se nazývá živáňská jehla. Do základní směsi, vkládané do alobalu, se mohou přidávat další suroviny, například různé druhy zeleniny, zejména paprika, čímž vznikají nové, většinou pikantnější variace. To se týká i koření a marinád.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat termín Živáňská pečeně ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Živáňská pečeně ve Wikislovníku

Hledat výraz Živáňská pečeně ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Živáňská pečeně na Google.cz

Hledat pojem Živáňská pečeně ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Živáňská pečeně ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Živáňská pečeně například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Nyní již víte jaká je definice termínu Živáňská pečeně? resp. jaká je definice slova Živáňská pečeně? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Živáňská pečeně, odpověď na dotaz co je to Živáňská pečeně?. Víte např. kdo to je Pavel Tykač? Znáte a víte kdo je Číšník? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než jídlo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.