Co je to?
Odborný výraz, definice slova Živáňská pečeně. Co znamená pojem Živáňská pečeně z kategorie Jídlo?

Co je to Živáňská pečeně? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Živáňská pečeně

Živáňská pečeně je slovenská specialita, která se připravuje z vepřového, jehněčího a hovězího masa, To se nakládá den před přípravou pokrmu a pak se střídavě s cibulí a slaninou napichuje na jehly. Ty se zabalí do pergamenu a na venkovním ohni se rožní.
Protože možnost venkovního rožnění nemá každý, je oblíbená i varianta živáňské pečeně v alobalu, na grilu nebo v troubě. Možné jsou i obměny s dalšími druhy zeleniny. V alobalu se živáňská pečeně často připravuje i s přílohou. Celý postup je velice jednoduchý, takže živáňskou pečeni mohou připravovat i nepříliš zkušené kuchařky.


Co je to Živáňská pečeně? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Živáňská pečeně. Co znamená pojem Živáňská pečeně z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Živáňská pečeně s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Živáňská pečeně se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: význam, slovník, význam slova, vysvětlení, informace, Jídlo, význam pojmu, odborný výraz, heslo, Jídlo, slovo, terminus technicus, odborné názvosloví, přesný význam, formulace, lexikon, co znamená, Živáňská pečeně


Pojem Živáňská pečeně je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Živáňská pečeně? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Živáňská pečeně či "Živánska" je tradiční pokrm slovenské kuchyně. Jde o jídlo založené na vepřovém mase, ať už vepřovém řízku, krkovici, roštěnci, kýtě či kotletě, které se pečou nebo grilují v alobalu, spolu s brambory, cibulí, klobásou a slovenskou slaninou. Varianta, kdy se jednotlivé suroviny napíchnou na jehlu se nazývá živáňská jehla. Do základní směsi, vkládané do alobalu, se mohou přidávat další suroviny, například různé druhy zeleniny, zejména paprika, čímž vznikají nové, většinou pikantnější variace. To se týká i koření a marinád.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Živáňská pečeně ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Živáňská pečeně na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Živáňská pečeně ve Wikimedia Commons

Najít slovo Živáňská pečeně na Google.cz

Zkusit najít pojem Živáňská pečeně ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Živáňská pečeně ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Živáňská pečeně například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Živáňská pečeně? resp. co znamená Živáňská pečeně? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Živáňská pečeně, odpověď na dotaz co je to Živáňská pečeně?. Víte např. kdo to je Jednatel? Znáte a víte kdo je Muškař? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Živáňská pečeně i v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.