Co je to?
Definice odborného termínu, slova Živáňská pečeně. Co znamená pojem Živáňská pečeně z kategorie Jídlo?

Co je Živáňská pečeně?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Živáňská pečeně?

Živáňská pečeně je slovenská specialita, která se připravuje z vepřového, jehněčího a hovězího masa, To se nakládá den před přípravou pokrmu a pak se střídavě s cibulí a slaninou napichuje na jehly. Ty se zabalí do pergamenu a na venkovním ohni se rožní.
Protože možnost venkovního rožnění nemá každý, je oblíbená i varianta živáňské pečeně v alobalu, na grilu nebo v troubě. Možné jsou i obměny s dalšími druhy zeleniny. V alobalu se živáňská pečeně často připravuje i s přílohou. Celý postup je velice jednoduchý, takže živáňskou pečeni mohou připravovat i nepříliš zkušené kuchařky.


Co je to Živáňská pečeně? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Živáňská pečeně. Co znamená pojem Živáňská pečeně z kategorie Jídlo?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Živáňská pečeně sdílet s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Živáňská pečeně patří do sekce jídlo

Klíčová slova: popis, termín, význam, wiki, co to je, slovník, význam slova, slovo, vysvětlení, Živáňská pečeně, co je to Živáňská pečeně?, terminologie, informace, formulace, definice pojmu, jídlo, význam pojmu, synonymum


Pojem Živáňská pečeně je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Živáňská pečeně?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Živáňská pečeně či "Živánska" je tradiční pokrm slovenské kuchyně. Jde o jídlo založené na vepřovém mase, ať už vepřovém řízku, krkovici, roštěnci, kýtě či kotletě, které se pečou nebo grilují v alobalu, spolu s brambory, cibulí, klobásou a slovenskou slaninou. Varianta, kdy se jednotlivé suroviny napíchnou na jehlu se nazývá živáňská jehla. Do základní směsi, vkládané do alobalu, se mohou přidávat další suroviny, například různé druhy zeleniny, zejména paprika, čímž vznikají nové, většinou pikantnější variace. To se týká i koření a marinád.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít frázi Živáňská pečeně ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Živáňská pečeně ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Živáňská pečeně na Google.cz

Vyhledat heslo Živáňská pečeně ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Živáňská pečeně ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Živáňská pečeně ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Živáňská pečeně například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Živáňská pečeně? resp. jaký je význam slova Živáňská pečeně? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Živáňská pečeně, odpověď na dotaz co je to Živáňská pečeně?. Víte např. kdo to je Louis Aragon? Znáte a víte kdo je Masochista? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci jídlo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, stůl se zeleninou, Živáňská pečeně, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.