Co je to?
Definice výrazu, termínu Frita. Co znamená odborný pojem Frita z kategorie Technika?

Co je Frita? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Frita

Frita je název pro porcelánové či skleněné trubičky, které jsou spečené do kruhové desky. Jsou tenké a mají různě velké póry. Mohou se vyskytovat samostatně jako kruhové desky, kterým se říká nuče, nebo se zatavují do filtračních nálevek či kelímků ze skla. Jako chemické sklo se používají při filtraci.
Podle velikosti pórů se frity dále rozdělují, jednotlivé velikosti nesou označení S a jedno z čísel od 1 do 5. Používají se k filtraci velkých i malých krystalů, sraženin nebo bakterií. Proces filtrace probíhá za sníženého tlaku.


Co je to Frita? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Frita. Co znamená odborný pojem Frita z kategorie Technika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Frita? Pak se o tuto stránku podělte s dalšími lidmi na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Frita je v kategorii technika

Klíčová slova: odborné názvosloví, vysvětlení, přesný výraz, lexikon, technika, význam slova, definice pojmu, formulace, synonymum, terminus technicus, slovník, terminologie, co je to Frita?, technika, význam pojmu, názvosloví, popis, wiki


Pojem Frita je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Frita?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Frity jsou tenké skleněné nebo porcelánové trubičky spečené do kruhové desky. Mají různou velikostí pórů. Obvykle bývají zataveny do skleněných filtračních kelímků nebo nálevek, ale dostupné jsou i samostatné kruhové desky, jež se nazývají nuče. Toto chemické sklo slouží k filtraci. Frity se dělí podle velikosti jejich pórů. Velikosti pórů se označují písmenem „S“ a číslem od 1 do 5:
♦ S1 – největší póry
♦ S2 – filtrace větších krystalů
♦ S3 – filtrace menších krystalů
♦ S4 – filtrace sraženin (i velmi jemných)
♦ S5 – filtrace bakterií

Další informační zdroje

Vyhledat termín Frita ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Frita ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Frita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Frita ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Frita ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Frita ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Frita například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Frita? resp. co to je Frita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frita, odpověď na dotaz co je to Frita?. Víte např. kdo to je Pravičák? Znáte a víte kdo je Dentista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Frita hledat i v jiných kategoriích (než technika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?