Co je to?
Výraz, termín, definice slova Frita. Co znamená odborný pojem Frita z kategorie Technika?

Co je to Frita? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Frita?

Frita je název pro porcelánové či skleněné trubičky, které jsou spečené do kruhové desky. Jsou tenké a mají různě velké póry. Mohou se vyskytovat samostatně jako kruhové desky, kterým se říká nuče, nebo se zatavují do filtračních nálevek či kelímků ze skla. Jako chemické sklo se používají při filtraci.
Podle velikosti pórů se frity dále rozdělují, jednotlivé velikosti nesou označení S a jedno z čísel od 1 do 5. Používají se k filtraci velkých i malých krystalů, sraženin nebo bakterií. Proces filtrace probíhá za sníženého tlaku.


Co je to Frita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Frita. Co znamená odborný pojem Frita z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Frita je v kategorii technika

Klíčová slova: pojem, odborné názvosloví, synonymum, Frita, význam slova, co to je, technika, přesný výraz, slovník, definice, definice pojmu, popis, wiki, význam, termín, odborný výraz, význam pojmu, slovo


Pojem Frita je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Frita?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Frity jsou tenké skleněné nebo porcelánové trubičky spečené do kruhové desky. Mají různou velikostí pórů. Obvykle bývají zataveny do skleněných filtračních kelímků nebo nálevek, ale dostupné jsou i samostatné kruhové desky, jež se nazývají nuče. Toto chemické sklo slouží k filtraci. Frity se dělí podle velikosti jejich pórů. Velikosti pórů se označují písmenem „S“ a číslem od 1 do 5:
♦ S1 – největší póry
♦ S2 – filtrace větších krystalů
♦ S3 – filtrace menších krystalů
♦ S4 – filtrace sraženin (i velmi jemných)
♦ S5 – filtrace bakterií

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Frita ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Frita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Frita ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Frita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Frita ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Frita na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Frita například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte co to je Frita? resp. co se skrývá pod slovem Frita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frita, odpověď na dotaz co je to Frita?. Víte např. kdo to je Gejša? Znáte a víte kdo je Jöel Veltman? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než technika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?