Co je to?
Definice výrazu, termínu Frita. Co znamená odborný pojem Frita z kategorie Technika?

Co je to Frita? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Frita?

Frita je název pro porcelánové či skleněné trubičky, které jsou spečené do kruhové desky. Jsou tenké a mají různě velké póry. Mohou se vyskytovat samostatně jako kruhové desky, kterým se říká nuče, nebo se zatavují do filtračních nálevek či kelímků ze skla. Jako chemické sklo se používají při filtraci.
Podle velikosti pórů se frity dále rozdělují, jednotlivé velikosti nesou označení S a jedno z čísel od 1 do 5. Používají se k filtraci velkých i malých krystalů, sraženin nebo bakterií. Proces filtrace probíhá za sníženého tlaku.


Co je to Frita? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Frita. Co znamená odborný pojem Frita z kategorie Technika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Frita doporučujeme sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Frita se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: synonymum, Technika, slovo, význam slova, co je to Frita?, Technika, terminologie, heslo, formulace, význam pojmu, odborný výraz, pojem, Frita, informace, lexikon, přesný výraz, definice, termín


Pojem Frita je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Frita? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Frity jsou tenké skleněné nebo porcelánové trubičky spečené do kruhové desky. Mají různou velikostí pórů. Obvykle bývají zataveny do skleněných filtračních kelímků nebo nálevek, ale dostupné jsou i samostatné kruhové desky, jež se nazývají nuče. Toto chemické sklo slouží k filtraci. Frity se dělí podle velikosti jejich pórů. Velikosti pórů se označují písmenem „S“ a číslem od 1 do 5:
♦ S1 – největší póry
♦ S2 – filtrace větších krystalů
♦ S3 – filtrace menších krystalů
♦ S4 – filtrace sraženin (i velmi jemných)
♦ S5 – filtrace bakterií

Hledejte pojem Frita v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Frita ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Frita na Google.cz

Najít slovo Frita ve Wikizdrojích

Hledat výraz Frita ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Frita ve Wikimedia Commons

Hledat termín Frita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Frita například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Frita? resp. jaký je význam pojmu Frita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frita, odpověď na dotaz co je to Frita?. Víte např. kdo to je Jakub Zedníček? Znáte a víte kdo je Tonda Blaník? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Frita hledat i v jiných kategoriích (než Technika) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?