Co je to?
Výraz, termín, definice slova Frita. Co znamená odborný pojem Frita z kategorie Technika?

Co je to Frita? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Frita?

Frita je název pro porcelánové či skleněné trubičky, které jsou spečené do kruhové desky. Jsou tenké a mají různě velké póry. Mohou se vyskytovat samostatně jako kruhové desky, kterým se říká nuče, nebo se zatavují do filtračních nálevek či kelímků ze skla. Jako chemické sklo se používají při filtraci.
Podle velikosti pórů se frity dále rozdělují, jednotlivé velikosti nesou označení S a jedno z čísel od 1 do 5. Používají se k filtraci velkých i malých krystalů, sraženin nebo bakterií. Proces filtrace probíhá za sníženého tlaku.


Co je to Frita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Frita. Co znamená odborný pojem Frita z kategorie Technika?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Frita patří do sekce technika

Klíčová slova: termín, odborné názvosloví, terminus technicus, slovo, odborný výraz, význam slova, heslo, technika, co znamená, lexikon, popis, názvosloví, technika, terminologie, přesný výraz, Frita, definice, význam pojmu


Pojem Frita je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Frita? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Frity jsou tenké skleněné nebo porcelánové trubičky spečené do kruhové desky. Mají různou velikostí pórů. Obvykle bývají zataveny do skleněných filtračních kelímků nebo nálevek, ale dostupné jsou i samostatné kruhové desky, jež se nazývají nuče. Toto chemické sklo slouží k filtraci. Frity se dělí podle velikosti jejich pórů. Velikosti pórů se označují písmenem „S“ a číslem od 1 do 5:
♦ S1 – největší póry
♦ S2 – filtrace větších krystalů
♦ S3 – filtrace menších krystalů
♦ S4 – filtrace sraženin (i velmi jemných)
♦ S5 – filtrace bakterií

Více informací o slovu Frita doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít slovo Frita ve Wikizdrojích

Najít slovo Frita ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Frita na Youtube

Hledat pojem Frita ve Wikislovníku

Vyhledat termín Frita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Frita ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Frita například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Frita? resp. co znamená Frita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frita, odpověď na dotaz co je to Frita?. Víte např. kdo to je Sebastian Navrátil? Znáte a víte kdo je Vandal? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je technika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?