Co je to?
Definice výrazu, termínu Odbytné. Co znamená odborný pojem Odbytné z kategorie Ekonomie?

Co je Odbytné? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Odbytné?

Odbytné neboli odkupní hodnota nějakého pojištění je obnos, který pojišťovna musí vyplatit člověku, který s ní má uzavřenou pojistnou smlouvu. Odbytné se vyplácí tehdy, jestliže životní pojištění zanikne předčasně a bylo-li k němu sjednáno právo na odbytné. Důvody zániku mohou být různé, například neplacení pojistného, odvolání souhlasu se zpracováním osobních údajů nebo výpověď smlouvy některou ze zúčastněných stran.
Základem pro výpočet odbytného je pojistná rezerva. Ta se snižuje o storno poplatek, jehož výše se mění podle doby, která zbývá do konce pojištění.


Co je to Odbytné? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Odbytné. Co znamená odborný pojem Odbytné z kategorie Ekonomie?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Odbytné s kolegy na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Odbytné je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: wiki, heslo, ekonomie, pojem, odborné názvosloví, definice pojmu, slovo, informace, Odbytné, význam slova, co to je, popis, definice, slovník, terminologie, co znamená, význam, synonymum


Pojem Odbytné je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Odbytné zkuste tyto odkazy

Hledat frázi Odbytné ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Odbytné na Youtube

Zkusit najít termín Odbytné ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Odbytné ve Wikipedii

Hledat frázi Odbytné ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Odbytné ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Odbytné například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Odbytné? resp. co označuje slovo Odbytné? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odbytné, odpověď na dotaz co je to Odbytné?. Víte např. kdo to je Chris Cornell? Znáte a víte kdo je Lenka Vlasáková? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než ekonomie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.