Co je to?
Definice odborného termínu, slova Odbytné. Co znamená pojem Odbytné z kategorie Ekonomie?

Co je to Odbytné? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Odbytné

Odbytné neboli odkupní hodnota nějakého pojištění je obnos, který pojišťovna musí vyplatit člověku, který s ní má uzavřenou pojistnou smlouvu. Odbytné se vyplácí tehdy, jestliže životní pojištění zanikne předčasně a bylo-li k němu sjednáno právo na odbytné. Důvody zániku mohou být různé, například neplacení pojistného, odvolání souhlasu se zpracováním osobních údajů nebo výpověď smlouvy některou ze zúčastněných stran.
Základem pro výpočet odbytného je pojistná rezerva. Ta se snižuje o storno poplatek, jehož výše se mění podle doby, která zbývá do konce pojištění.


Co je to Odbytné? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Odbytné. Co znamená pojem Odbytné z kategorie Ekonomie?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Odbytné můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Odbytné je v sekci Ekonomie

Klíčová slova: odborné názvosloví, terminus technicus, definice pojmu, co to je, synonymum, význam, terminologie, wiki, co znamená, vysvětlení, odborný výraz, slovo, termín, význam slova, Ekonomie, definice, slovník, Odbytné


Pojem Odbytné je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít slovo Odbytné na Google.cz

Najít heslo Odbytné ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Odbytné ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Odbytné na Youtube

Vyhledat pojem Odbytné ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Odbytné ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Odbytné například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Odbytné? resp. jaká je definice slova Odbytné? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odbytné, odpověď na dotaz co je to Odbytné?. Víte např. kdo to je Martin Bursík? Znáte a víte kdo je Pokrývač? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Odbytné i v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.