Co je to?
Definice odborného termínu, slova Odbytné. Co znamená pojem Odbytné z kategorie Ekonomie?

Co je to Odbytné? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Odbytné

Odbytné neboli odkupní hodnota nějakého pojištění je obnos, který pojišťovna musí vyplatit člověku, který s ní má uzavřenou pojistnou smlouvu. Odbytné se vyplácí tehdy, jestliže životní pojištění zanikne předčasně a bylo-li k němu sjednáno právo na odbytné. Důvody zániku mohou být různé, například neplacení pojistného, odvolání souhlasu se zpracováním osobních údajů nebo výpověď smlouvy některou ze zúčastněných stran.
Základem pro výpočet odbytného je pojistná rezerva. Ta se snižuje o storno poplatek, jehož výše se mění podle doby, která zbývá do konce pojištění.


Co je to Odbytné? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Odbytné. Co znamená pojem Odbytné z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Odbytné patří do kategorie Ekonomie

Klíčová slova: heslo, přesný význam, slovo, vysvětlení, názvosloví, terminologie, přesný výraz, co je to Odbytné?, lexikon, definice pojmu, formulace, slovník, termín, wiki, popis, synonymum, význam pojmu, význam slova


Pojem Odbytné je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Odbytné ve Wikimedia Commons

Najít výraz Odbytné ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Odbytné ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Odbytné ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Odbytné ve Wikipedii

Vyhledat výraz Odbytné ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Odbytné například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Odbytné? resp. co přesně označuje termín Odbytné? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odbytné, odpověď na dotaz co je to Odbytné?. Víte např. kdo to je Logistik? Znáte a víte kdo je Šochet? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Ekonomie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.