Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pyrolýza. Co znamená odborný pojem Pyrolýza z kategorie Chemie?

Co je to Pyrolýza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Pyrolýza?

Pyrolýza je pojmenování pro pracovní postup, při němž se zvolený materiál tepelně zpracovává. Při pyrolýze je vyloučen přístup vzduchu, kyslíku a obecně jakýchkoli látek, označovaných jako zplyňovací.
Podle teploty, při které tento proces probíhá, se pyrolýza dělí do tří stupňů- vysokoteplotní, středněteplotní a nízkoteplotní, může být také rychlá nebo pomalá. Rychlá pyrolýza se využívá především pro výrobu tepla, pomalá hlavně k výrobě dřevěného uhlí.


Co je to Pyrolýza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pyrolýza. Co znamená odborný pojem Pyrolýza z kategorie Chemie?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Pyrolýza doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Pyrolýza se nachází v sekci Chemie

Klíčová slova: odborné názvosloví, co je to Pyrolýza?, význam, lexikon, odborný výraz, význam slova, přesný význam, terminus technicus, co to je, synonymum, formulace, přesný výraz, význam pojmu, wiki, Chemie, co znamená, slovo, názvosloví


Pojem Pyrolýza je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pyrolýza ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Pyrolýza ve Wikipedii

Najít slovo Pyrolýza ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Pyrolýza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pyrolýza ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Pyrolýza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pyrolýza například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Pyrolýza? resp. co znamená Pyrolýza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pyrolýza, odpověď na dotaz co je to Pyrolýza?. Víte např. kdo to je Vlasta Burian? Znáte a víte kdo je Korektor? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Chemie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.