Co je to?
Definice výrazu Pyrolýza. Co znamená odborný pojem Pyrolýza z kategorie Chemie?

Co je Pyrolýza? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Pyrolýza?

Pyrolýza je pojmenování pro pracovní postup, při němž se zvolený materiál tepelně zpracovává. Při pyrolýze je vyloučen přístup vzduchu, kyslíku a obecně jakýchkoli látek, označovaných jako zplyňovací.
Podle teploty, při které tento proces probíhá, se pyrolýza dělí do tří stupňů- vysokoteplotní, středněteplotní a nízkoteplotní, může být také rychlá nebo pomalá. Rychlá pyrolýza se využívá především pro výrobu tepla, pomalá hlavně k výrobě dřevěného uhlí.


Co je to Pyrolýza? Význam slova, termín, Definice výrazu Pyrolýza. Co znamená odborný pojem Pyrolýza z kategorie Chemie?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Pyrolýza? s vašimi přáteli na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Pyrolýza je v sekci chemie

Klíčová slova: heslo, definice pojmu, synonymum, formulace, wiki, Pyrolýza, chemie, slovník, terminus technicus, informace, terminologie, co je to Pyrolýza?, definice, chemie, slovo, význam slova, význam pojmu, vysvětlení


Pojem Pyrolýza je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Pyrolýza píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pyrolýza (řecky pýr = oheň, lysis = rozpuštění) je fyzikálně-chemický děj, řadící se do relativně široké skupiny termických procesů.
Pyrolýzou je míněn termický rozklad organických materiálů za nepřístupu médií obsahujících kyslík. Podstatou pyrolýzy je ohřev materiálu nad mez termické stability přítomných organických sloučenin, což vede k jejich štěpení až na stálé nízkomolekulární produkty a tuhý zbytek.

Další informace o pojmu Pyrolýza hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít heslo Pyrolýza ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Pyrolýza ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pyrolýza ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pyrolýza ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Pyrolýza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Pyrolýza na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pyrolýza například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Pyrolýza? resp. co znamená výraz Pyrolýza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pyrolýza, odpověď na dotaz co je to Pyrolýza?. Víte např. kdo to je Braňo Holiček? Znáte a víte kdo je Michal Malátný? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Pyrolýza v jiné sekci než chemie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.