Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pyrolýza. Co znamená odborný pojem Pyrolýza z kategorie Chemie?

Co je to Pyrolýza? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Pyrolýza?

Pyrolýza je pojmenování pro pracovní postup, při němž se zvolený materiál tepelně zpracovává. Při pyrolýze je vyloučen přístup vzduchu, kyslíku a obecně jakýchkoli látek, označovaných jako zplyňovací.
Podle teploty, při které tento proces probíhá, se pyrolýza dělí do tří stupňů- vysokoteplotní, středněteplotní a nízkoteplotní, může být také rychlá nebo pomalá. Rychlá pyrolýza se využívá především pro výrobu tepla, pomalá hlavně k výrobě dřevěného uhlí.


Co je to Pyrolýza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pyrolýza. Co znamená odborný pojem Pyrolýza z kategorie Chemie?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Pyrolýza s kolegy na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Pyrolýza se nachází v sekci chemie

Klíčová slova: terminologie, význam slova, co je to Pyrolýza?, chemie, chemie, formulace, Pyrolýza, informace, význam pojmu, odborný výraz, popis, terminus technicus, vysvětlení, co znamená, význam, odborné názvosloví, lexikon, pojem


Pojem Pyrolýza je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pyrolýza? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Pyrolýza (řecky pýr = oheň, lysis = rozpuštění) je fyzikálně-chemický děj, řadící se do relativně široké skupiny termických procesů.
Pyrolýzou je míněn termický rozklad organických materiálů za nepřístupu médií obsahujících kyslík. Podstatou pyrolýzy je ohřev materiálu nad mez termické stability přítomných organických sloučenin, což vede k jejich štěpení až na stálé nízkomolekulární produkty a tuhý zbytek.

Pro více informací o heslu Pyrolýza zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat slovo Pyrolýza ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Pyrolýza ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Pyrolýza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Pyrolýza na Google.cz

Najít slovo Pyrolýza ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Pyrolýza na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Pyrolýza například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Pyrolýza? resp. co se skrývá pod slovem Pyrolýza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pyrolýza, odpověď na dotaz co je to Pyrolýza?. Víte např. kdo to je Levičák? Znáte a víte kdo je Jan Révai? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než chemie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.