Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pyrolýza. Co znamená odborný pojem Pyrolýza z kategorie Chemie?

Co je to Pyrolýza? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Pyrolýza

Pyrolýza je pojmenování pro pracovní postup, při němž se zvolený materiál tepelně zpracovává. Při pyrolýze je vyloučen přístup vzduchu, kyslíku a obecně jakýchkoli látek, označovaných jako zplyňovací.
Podle teploty, při které tento proces probíhá, se pyrolýza dělí do tří stupňů- vysokoteplotní, středněteplotní a nízkoteplotní, může být také rychlá nebo pomalá. Rychlá pyrolýza se využívá především pro výrobu tepla, pomalá hlavně k výrobě dřevěného uhlí.


Co je to Pyrolýza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pyrolýza. Co znamená odborný pojem Pyrolýza z kategorie Chemie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Pyrolýza sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Pyrolýza je v kategorii Chemie

Klíčová slova: pojem, synonymum, Chemie, heslo, co znamená, informace, formulace, slovo, terminus technicus, význam slova, terminologie, co je to Pyrolýza?, Pyrolýza, termín, vysvětlení, lexikon, popis, wiki


Pojem Pyrolýza je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pyrolýza? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pyrolýza (řecky pýr = oheň, lysis = rozpuštění) je fyzikálně-chemický děj, řadící se do relativně široké skupiny termických procesů.
Pyrolýzou je míněn termický rozklad organických materiálů za nepřístupu médií obsahujících kyslík. Podstatou pyrolýzy je ohřev materiálu nad mez termické stability přítomných organických sloučenin, což vede k jejich štěpení až na stálé nízkomolekulární produkty a tuhý zbytek.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít výraz Pyrolýza ve Wikislovníku

Hledat pojem Pyrolýza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Pyrolýza ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Pyrolýza na Google.cz

Zkusit najít výraz Pyrolýza ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Pyrolýza ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Pyrolýza například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Pyrolýza? resp. co přesně znamená slovo Pyrolýza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pyrolýza, odpověď na dotaz co je to Pyrolýza?. Víte např. kdo to je Spammer? Znáte a víte kdo je Amancio Ortega? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Pyrolýza i v jiných kategoriích (než Chemie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.