Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pyrolýza. Co znamená odborný pojem Pyrolýza z kategorie Chemie?

Co je to Pyrolýza? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Pyrolýza?

Pyrolýza je pojmenování pro pracovní postup, při němž se zvolený materiál tepelně zpracovává. Při pyrolýze je vyloučen přístup vzduchu, kyslíku a obecně jakýchkoli látek, označovaných jako zplyňovací.
Podle teploty, při které tento proces probíhá, se pyrolýza dělí do tří stupňů- vysokoteplotní, středněteplotní a nízkoteplotní, může být také rychlá nebo pomalá. Rychlá pyrolýza se využívá především pro výrobu tepla, pomalá hlavně k výrobě dřevěného uhlí.


Co je to Pyrolýza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pyrolýza. Co znamená odborný pojem Pyrolýza z kategorie Chemie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Pyrolýza patří do sekce Chemie

Klíčová slova: termín, význam, popis, wiki, definice, co to je, formulace, definice pojmu, co znamená, význam pojmu, přesný význam, slovník, lexikon, pojem, co je to Pyrolýza?, Chemie, Pyrolýza, názvosloví


Pojem Pyrolýza je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat slovo Pyrolýza ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Pyrolýza ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Pyrolýza na Youtube

Hledat pojem Pyrolýza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pyrolýza ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Pyrolýza ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Pyrolýza například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Pyrolýza? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Pyrolýza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pyrolýza, odpověď na dotaz co je to Pyrolýza?. Víte např. kdo to je Edvard Beneš? Znáte a víte kdo je Korektor? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Chemie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.