Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tetralogie. Co znamená pojem Tetralogie z kategorie Literatura?

Co to je Tetralogie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Tetralogie?

Tetralogie je druh uměleckého díla, obvykle se jedná o dílo literární. Má čtyři části, které mohou existovat i samostatně, ale nějakým způsobem spolu souvisejí. Může se jednat o společný motiv, námět nebo řešený problém.
Tetralogie v umění figurují již od starověku, velmi oblíbené byly v antickém Řecku. Byly součástí uměleckých soutěží, bohužel žádná kompletní tetralogie se nedochovala.


Co je to Tetralogie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tetralogie. Co znamená pojem Tetralogie z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Tetralogie s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tetralogie se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: význam slova, odborné názvosloví, terminologie, definice pojmu, co znamená, heslo, odborný výraz, popis, terminus technicus, wiki, informace, přesný výraz, slovo, lexikon, slovník, význam, přesný význam, Literatura


Pojem Tetralogie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Tetralogie?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Tetralogie je umělecké (nejčastěji literární) dílo o čtyřech relativně samostatných částech, které spolu souvisejí motivicky, látkově nebo problémově.
Původ tetralogie můžeme najít již v antickém Řecku, kdy v Athénách o slavnostech Dionýsových soutěžili řečtí básníci se souborem tří tragédií (viz heslo trilogie) doplněných na tetralogii tematicky spřízněnou tzv. satyrskou hrou. Jen výjimečně byla satyrská hra zastoupena tragédií čtvrtou, např. Alkéstis u Euripida, která však obsahuje celou řadu burleskních prvků. Žádný takový soubor divadelních her se však nedochoval. Satyrské drama Próteus patřící k jediné dochované antické trilogii, k Aischylově Orestei je ztraceno, a Euripidova trilogie (Kréťanky, Alkmeón v Psófidě, Télefos) patřící k Alkéstis se dochovala jen ve zlomcích.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat slovo Tetralogie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Tetralogie na Youtube

Zkusit najít pojem Tetralogie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Tetralogie ve Wikizdrojích

Hledat slovo Tetralogie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Tetralogie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Tetralogie například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Tetralogie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Tetralogie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tetralogie, odpověď na dotaz co je to Tetralogie?. Víte např. kdo to je Osmany Laffita? Znáte a víte kdo je Demokrat? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!