Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tetralogie. Co znamená pojem Tetralogie z kategorie Literatura?

Co to je Tetralogie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Tetralogie?

Tetralogie je druh uměleckého díla, obvykle se jedná o dílo literární. Má čtyři části, které mohou existovat i samostatně, ale nějakým způsobem spolu souvisejí. Může se jednat o společný motiv, námět nebo řešený problém.
Tetralogie v umění figurují již od starověku, velmi oblíbené byly v antickém Řecku. Byly součástí uměleckých soutěží, bohužel žádná kompletní tetralogie se nedochovala.


Co je to Tetralogie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tetralogie. Co znamená pojem Tetralogie z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Tetralogie s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Tetralogie patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: slovník, Literatura, terminologie, vysvětlení, přesný výraz, formulace, popis, termín, definice pojmu, synonymum, lexikon, význam slova, co znamená, definice, Tetralogie, heslo, přesný význam, wiki


Pojem Tetralogie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Tetralogie?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tetralogie je umělecké (nejčastěji literární) dílo o čtyřech relativně samostatných částech, které spolu souvisejí motivicky, látkově nebo problémově.
Původ tetralogie můžeme najít již v antickém Řecku, kdy v Athénách o slavnostech Dionýsových soutěžili řečtí básníci se souborem tří tragédií (viz heslo trilogie) doplněných na tetralogii tematicky spřízněnou tzv. satyrskou hrou. Jen výjimečně byla satyrská hra zastoupena tragédií čtvrtou, např. Alkéstis u Euripida, která však obsahuje celou řadu burleskních prvků. Žádný takový soubor divadelních her se však nedochoval. Satyrské drama Próteus patřící k jediné dochované antické trilogii, k Aischylově Orestei je ztraceno, a Euripidova trilogie (Kréťanky, Alkmeón v Psófidě, Télefos) patřící k Alkéstis se dochovala jen ve zlomcích.

Další informační zdroje o slovu Tetralogie

Zkusit najít pojem Tetralogie na Google.cz

Hledat slovo Tetralogie ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Tetralogie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Tetralogie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Tetralogie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Tetralogie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Tetralogie například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Tetralogie? resp. jaká je definice termínu Tetralogie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tetralogie, odpověď na dotaz co je to Tetralogie?. Víte např. kdo to je Maur? Znáte a víte kdo je Demokrat? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Literatura). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!