Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tetralogie. Co znamená pojem Tetralogie z kategorie Literatura?

Co to je Tetralogie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Tetralogie?

Tetralogie je druh uměleckého díla, obvykle se jedná o dílo literární. Má čtyři části, které mohou existovat i samostatně, ale nějakým způsobem spolu souvisejí. Může se jednat o společný motiv, námět nebo řešený problém.
Tetralogie v umění figurují již od starověku, velmi oblíbené byly v antickém Řecku. Byly součástí uměleckých soutěží, bohužel žádná kompletní tetralogie se nedochovala.


Co je to Tetralogie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tetralogie. Co znamená pojem Tetralogie z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Tetralogie) můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Tetralogie patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: informace, heslo, co znamená, význam, slovo, definice pojmu, význam pojmu, termín, terminologie, co to je, odborný výraz, slovník, pojem, Literatura, Literatura, odborné názvosloví, popis, Tetralogie


Pojem Tetralogie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tetralogie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tetralogie je umělecké (nejčastěji literární) dílo o čtyřech relativně samostatných částech, které spolu souvisejí motivicky, látkově nebo problémově.
Původ tetralogie můžeme najít již v antickém Řecku, kdy v Athénách o slavnostech Dionýsových soutěžili řečtí básníci se souborem tří tragédií (viz heslo trilogie) doplněných na tetralogii tematicky spřízněnou tzv. satyrskou hrou. Jen výjimečně byla satyrská hra zastoupena tragédií čtvrtou, např. Alkéstis u Euripida, která však obsahuje celou řadu burleskních prvků. Žádný takový soubor divadelních her se však nedochoval. Satyrské drama Próteus patřící k jediné dochované antické trilogii, k Aischylově Orestei je ztraceno, a Euripidova trilogie (Kréťanky, Alkmeón v Psófidě, Télefos) patřící k Alkéstis se dochovala jen ve zlomcích.

Jiné informační zdroje o pojmu Tetralogie

Najít heslo Tetralogie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tetralogie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Tetralogie na Youtube

Zkusit najít slovo Tetralogie ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Tetralogie ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Tetralogie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Tetralogie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Tetralogie? resp. co je to Tetralogie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tetralogie, odpověď na dotaz co je to Tetralogie?. Víte např. kdo to je Arbitr? Znáte a víte kdo je Martin Fendrych? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Tetralogie v jiné sekci než Literatura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!