Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dětská skupina. Co znamená odborný pojem Dětská skupina z kategorie Školství?

Co je to Dětská skupina? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Dětská skupina?

Dětská skupina je pojmenování pro službu, která měla pomoci rodičům dětí, pro které nebylo místo v mateřské škole. Na rozdíl od klasické mateřské školy není její založení tak náročné na hygienu ani finance. Dětská skupina je určena dětem ve věku od jednoho roku až do začátku docházky do školy. Maximální počet dětí ve skupině je 24. Děti skupinu navštěvují minimálně na šest hodin denně. Skupiny by měly být neziskové, rodiče hradí pouze skutečné výdaje, jako zřizovací a provozní náklady. V některých případech mohou být úhrady nulové.
Zřizovatelem dětské skupiny se může stát úřad, radnice, firma, škola, nezisková organizace nebo spolek. Rodiče mohou umisťovat dítě do skupiny i jen na některé dny v týdnu, docházka je flexibilní. S rodiči se uzavírá smlouva, provozovatel má svůj plán péče i výchovy. Odborníci někdy namítají, že dětské skupiny neposkytují takovou kvalitu vzdělávání, jako mateřské školy. Hlavním úkolem dětské skupiny je hlídání dětí pracujících rodičů, není zde požadavek na kvalifikované pracovníky. Nároky na celkové zabezpečení provozu i pracovníků jsou zde mírnější než u školek.


Co je to Dětská skupina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dětská skupina. Co znamená odborný pojem Dětská skupina z kategorie Školství?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Dětská skupina? Potom se o definici podělte s kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Dětská skupina se nachází v kategorii Školství

Klíčová slova: formulace, synonymum, význam slova, lexikon, odborný výraz, pojem, co to je, význam, vysvětlení, co znamená, Školství, přesný význam, informace, heslo, názvosloví, slovník, Dětská skupina, odborné názvosloví


Pojem Dětská skupina je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dětská skupina? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Dětská skupina je formální název a vymezení pro specifickou formu péče o děti ve věku od 12 měsíců do zahájení povinné školní docházky. Rozsahem pokrývá jak období jeslí, tak mateřské školy. Je hybridním instrumentem sociální a vzdělávací politiky.
Jedná se o oblast péče, která je alternativním řešením k oficiálním zařízením preprimárního vzdělávání, neflexibilním mateřským školám. Přestože je jejich činnost podobná, dětská skupina jako specifická oblast péče není svázána tolika normami a směrnicemi jako mateřské školy.

Další informační zdroje

Vyhledat heslo Dětská skupina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Dětská skupina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Dětská skupina ve Wikizdrojích

Hledat výraz Dětská skupina ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Dětská skupina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dětská skupina ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Dětská skupina například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Dětská skupina? resp. co se přesně ukrývá za slovem Dětská skupina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dětská skupina, odpověď na dotaz co je to Dětská skupina?. Víte např. kdo to je Angelina Jolie? Znáte a víte kdo je Aťka Janoušková? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Školství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.