Co je to?
Výraz, termín, definice slova Avatar. Co znamená odborný pojem Avatar z kategorie Internet?

Co je to Avatar? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Avatar?

Ztělesnění uživatele ve virtuální realitě. Může jít o trojrozměrný model bytosti, dvourozměrný grafický obraz, ale i jediný znak. V počítačových hrách se avatar stává postavou, kterou ovládá hráč a díky níž se propojuje s nereálným světem. Název se odvozuje z hinduistického výrazu avatár zastupujícího pozemské vtělení nějaké bytosti.


Co je to Avatar? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Avatar. Co znamená odborný pojem Avatar z kategorie Internet?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Avatar sdílet se známými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Avatar patří do sekce internet

Klíčová slova: odborný výraz, co to je, wiki, vysvětlení, definice pojmu, přesný výraz, definice, popis, význam, význam slova, terminus technicus, odborné názvosloví, Avatar, internet, názvosloví, pojem, význam pojmu, co znamená


Pojem Avatar je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Avatar? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Avatar (z anglického přepisu) je (především vizuální) reprezentace uživatele ve virtuální realitě. Touto reprezentací může být trojrozměrný model, dvourozměrný obraz nebo třeba jediný znak — v textových MUDech je to často zavináč.
Avatar v počítačové hře je virtuální postava ovládaná hráčem, který se s avatarem v jistém smyslu slova ztotožňuje a skrze něj jedná ve virtuálním světě. Tento pojem je užíván zejména v online hrách na hrdiny (MUD, MMORPG).
Avatary se ovšem používají i v neherních světech, především pro rozšíření komunikace. Na diskusních fórech (např. na serverech založených na programu phpBB) se pojem avatar používá pro ikonku uživatele, která se objevuje u jeho příspěvků. Programy virtuální reality často obsahují trojrozměrný model, který je avatarem uživatele.

Další informační zdroje

Hledat výraz Avatar ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Avatar na Google.cz

Hledat videa s názvem Avatar na Youtube

Zkusit najít heslo Avatar ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Avatar ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Avatar ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Avatar například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní již víte co znamená slovo Avatar? resp. co vlastně znamená slovo Avatar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Avatar, odpověď na dotaz co je to Avatar?. Víte např. kdo to je Adam Sandler? Znáte a víte kdo je Pastor? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Avatar v jiné sekci než internet. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.