Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Avatar. Co znamená pojem Avatar z kategorie Internet?

Co to je Avatar? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Avatar

Ztělesnění uživatele ve virtuální realitě. Může jít o trojrozměrný model bytosti, dvourozměrný grafický obraz, ale i jediný znak. V počítačových hrách se avatar stává postavou, kterou ovládá hráč a díky níž se propojuje s nereálným světem. Název se odvozuje z hinduistického výrazu avatár zastupujícího pozemské vtělení nějaké bytosti.


Co je to Avatar? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Avatar. Co znamená pojem Avatar z kategorie Internet?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Avatar je v sekci Internet

Klíčová slova: definice pojmu, terminologie, přesný význam, synonymum, Avatar, informace, termín, pojem, heslo, názvosloví, slovník, odborný výraz, Internet, význam, wiki, lexikon, terminus technicus, přesný výraz


Pojem Avatar je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Avatar?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Avatar (z anglického přepisu) je (především vizuální) reprezentace uživatele ve virtuální realitě. Touto reprezentací může být trojrozměrný model, dvourozměrný obraz nebo třeba jediný znak — v textových MUDech je to často zavináč.
Avatar v počítačové hře je virtuální postava ovládaná hráčem, který se s avatarem v jistém smyslu slova ztotožňuje a skrze něj jedná ve virtuálním světě. Tento pojem je užíván zejména v online hrách na hrdiny (MUD, MMORPG).
Avatary se ovšem používají i v neherních světech, především pro rozšíření komunikace. Na diskusních fórech (např. na serverech založených na programu phpBB) se pojem avatar používá pro ikonku uživatele, která se objevuje u jeho příspěvků. Programy virtuální reality často obsahují trojrozměrný model, který je avatarem uživatele.

Více informací o slovu Avatar doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat termín Avatar ve Wikislovníku

Najít termín Avatar ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Avatar ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Avatar ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Avatar na Google.cz

Zkusit najít termín Avatar ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Avatar například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Avatar? resp. jaká je definice slova Avatar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Avatar, odpověď na dotaz co je to Avatar?. Víte např. kdo to je Jiří Menzel? Znáte a víte kdo je Soudruh? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Avatar hledat i v jiných kategoriích (než Internet) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.