Co je to?
Odborný výraz, definice slova Avatar. Co znamená slovo Avatar z kategorie Internet?

Co je Avatar? Definice pojmu

Co znamená termín Avatar? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Ztělesnění uživatele ve virtuální realitě. Může jít o trojrozměrný model bytosti, dvourozměrný grafický obraz, ale i jediný znak. V počítačových hrách se avatar stává postavou, kterou ovládá hráč a díky níž se propojuje s nereálným světem. Název se odvozuje z hinduistického výrazu avatár zastupujícího pozemské vtělení nějaké bytosti.


Co je to Avatar? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Avatar. Co znamená slovo Avatar z kategorie Internet?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento text (Avatar) můžete sdílet se známými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Avatar patří do kategorie internet

Klíčová slova: terminus technicus, informace, internet, synonymum, co to je, slovo, vysvětlení, wiki, význam, názvosloví, terminologie, co znamená, přesný výraz, co je to Avatar?, definice pojmu, význam slova, popis, význam pojmu


Pojem Avatar je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Avatar?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Avatar (z anglického přepisu) je (především vizuální) reprezentace uživatele ve virtuální realitě. Touto reprezentací může být trojrozměrný model, dvourozměrný obraz nebo třeba jediný znak — v textových MUDech je to často zavináč.
Avatar v počítačové hře je virtuální postava ovládaná hráčem, který se s avatarem v jistém smyslu slova ztotožňuje a skrze něj jedná ve virtuálním světě. Tento pojem je užíván zejména v online hrách na hrdiny (MUD, MMORPG).
Avatary se ovšem používají i v neherních světech, především pro rozšíření komunikace. Na diskusních fórech (např. na serverech založených na programu phpBB) se pojem avatar používá pro ikonku uživatele, která se objevuje u jeho příspěvků. Programy virtuální reality často obsahují trojrozměrný model, který je avatarem uživatele.

Další informační zdroje o slovu Avatar

Najít slovo Avatar ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Avatar ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Avatar ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Avatar ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Avatar ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Avatar ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Avatar například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Avatar? resp. co znamená Avatar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Avatar, odpověď na dotaz co je to Avatar?. Víte např. kdo to je Soumař? Znáte a víte kdo je Paladin? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je internet. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.