Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Avatar. Co znamená pojem Avatar z kategorie Internet?

Co to je Avatar? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Avatar

Ztělesnění uživatele ve virtuální realitě. Může jít o trojrozměrný model bytosti, dvourozměrný grafický obraz, ale i jediný znak. V počítačových hrách se avatar stává postavou, kterou ovládá hráč a díky níž se propojuje s nereálným světem. Název se odvozuje z hinduistického výrazu avatár zastupujícího pozemské vtělení nějaké bytosti.


Co je to Avatar? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Avatar. Co znamená pojem Avatar z kategorie Internet?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Avatar s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Avatar se nachází v kategorii Internet

Klíčová slova: terminus technicus, terminologie, co to je, co znamená, význam, informace, co je to Avatar?, význam slova, synonymum, definice, názvosloví, slovo, význam pojmu, lexikon, popis, Internet, definice pojmu, Internet


Pojem Avatar je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Avatar? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Avatar (z anglického přepisu) je (především vizuální) reprezentace uživatele ve virtuální realitě. Touto reprezentací může být trojrozměrný model, dvourozměrný obraz nebo třeba jediný znak — v textových MUDech je to často zavináč.
Avatar v počítačové hře je virtuální postava ovládaná hráčem, který se s avatarem v jistém smyslu slova ztotožňuje a skrze něj jedná ve virtuálním světě. Tento pojem je užíván zejména v online hrách na hrdiny (MUD, MMORPG).
Avatary se ovšem používají i v neherních světech, především pro rozšíření komunikace. Na diskusních fórech (např. na serverech založených na programu phpBB) se pojem avatar používá pro ikonku uživatele, která se objevuje u jeho příspěvků. Programy virtuální reality často obsahují trojrozměrný model, který je avatarem uživatele.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz Avatar ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Avatar ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Avatar ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Avatar ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Avatar ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Avatar ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Avatar například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Avatar? resp. co přesně označuje termín Avatar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Avatar, odpověď na dotaz co je to Avatar?. Víte např. kdo to je Alláh? Znáte a víte kdo je Duch Svatý? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Internet). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.