Co je to?
Definice výrazu, termínu Systém. Co znamená odborný pojem Systém z kategorie Filozofie?

Co je to Systém? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Systém

Systém je pojmenování pro celek nebo soustavu, skládající se z částí vzájemně na sebe působících. V systému se mezi částmi pohybují energie, hmota či informace.
Podle vztahu k okolí mohou být soustavy uzavřené nebo otevřené, podle postupu v čase dynamické či statické. Jestliže se vyvíjejí skokem nebo postupně, jsou systémy diskrétní nebo spojité, podle struktur problémů tvrdé či měkké, podle chování deterministické a stochastické.


Co je to Systém? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Systém. Co znamená odborný pojem Systém z kategorie Filozofie?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Systém s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Systém se nachází v kategorii Filozofie

Klíčová slova: Filozofie, co to je, přesný výraz, lexikon, formulace, význam slova, odborný výraz, slovník, pojem, heslo, Filozofie, definice pojmu, význam pojmu, definice, co je to Systém?, přesný význam, co znamená, slovo


Pojem Systém je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Systém? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Systém (či soustava) je celek složený z částí, které na sebe vzájemně působí. Mezi částmi systému mohou probíhat toky informací, hmoty a energie.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat heslo Systém na Google.cz

Najít termín Systém ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Systém ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Systém ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Systém ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Systém ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Systém například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Systém? resp. co se přesně ukrývá za slovem Systém? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Systém, odpověď na dotaz co je to Systém?. Víte např. kdo to je Janek Kroupa? Znáte a víte kdo je Lumen? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Filozofie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..