Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Linoleum. Co znamená pojem Linoleum z kategorie Materiály?

Co je Linoleum?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Linoleum?

Linoleum je jedním z druhů podlahové krytiny. Je měkké a připomíná gumu. Často bývá zaměňováno za PVC, je však silnější a má odlišné vlastnosti. Linoleum je vyráběno z recyklovatelných materiálů a pokládá se na plátno nebo jutovou tkaninu.
K základním materiálům pro výrobu patří kalafuna, lněný olej, korkový prach, minerální plniva a dřevitá moučka. Je upřednostňováno z ekologických důvodů, protože je zcela biologicky zlikvidovatelné a nevyvolává alergické reakce.


Co je to Linoleum? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Linoleum. Co znamená pojem Linoleum z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Linoleum s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Linoleum se nachází v kategorii materiály

Klíčová slova: heslo, pojem, materiály, přesný význam, Linoleum, informace, význam slova, co znamená, formulace, význam pojmu, wiki, terminus technicus, názvosloví, popis, terminologie, definice pojmu, význam, slovo


Pojem Linoleum je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Linoleum dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Linoleum, lidově zkracováno na lino, je druh podlahové krytiny, vyrobené z obnovitelných materiálů, jako je ztuhlý lněný olej, borovicová kalafuna, korkový prach, dřevitá moučka a z minerálních plniv, jako je uhličitan vápenatý. Nejčastěji je položeno na jutové tkanině nebo na plátěné podložce, do materiálu se často přidávají různé pigmenty.
Často je zaměňováno za podlahovou krytinu z PVC, linoleum je však tlustší, měkčí, více připomíná gumu.

Pro více informací o heslu Linoleum zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat výraz Linoleum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Linoleum ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Linoleum ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Linoleum ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Linoleum ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Linoleum na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Linoleum například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste zjistili co znamená slovo Linoleum? resp. co přesně označuje termín Linoleum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Linoleum, odpověď na dotaz co je to Linoleum?. Víte např. kdo to je Seneca? Znáte a víte kdo je Adiktolog? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než materiály. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie materiály, Přírodní vlna, linoleum, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.