Co je to?
Výraz, termín, definice slova Linoleum. Co znamená odborný pojem Linoleum z kategorie Materiály?

Co je to Linoleum? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Linoleum?

Linoleum je jedním z druhů podlahové krytiny. Je měkké a připomíná gumu. Často bývá zaměňováno za PVC, je však silnější a má odlišné vlastnosti. Linoleum je vyráběno z recyklovatelných materiálů a pokládá se na plátno nebo jutovou tkaninu.
K základním materiálům pro výrobu patří kalafuna, lněný olej, korkový prach, minerální plniva a dřevitá moučka. Je upřednostňováno z ekologických důvodů, protože je zcela biologicky zlikvidovatelné a nevyvolává alergické reakce.


Co je to Linoleum? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Linoleum. Co znamená odborný pojem Linoleum z kategorie Materiály?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Linoleum? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Linoleum je v kategorii materiály

Klíčová slova: vysvětlení, pojem, přesný výraz, materiály, terminus technicus, co to je, význam, informace, slovo, termín, popis, lexikon, odborné názvosloví, materiály, Linoleum, heslo, co znamená, odborný výraz


Pojem Linoleum je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Linoleum?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Linoleum, lidově zkracováno na lino, je druh podlahové krytiny, vyrobené z obnovitelných materiálů, jako je ztuhlý lněný olej, borovicová kalafuna, korkový prach, dřevitá moučka a z minerálních plniv, jako je uhličitan vápenatý. Nejčastěji je položeno na jutové tkanině nebo na plátěné podložce, do materiálu se často přidávají různé pigmenty.
Často je zaměňováno za podlahovou krytinu z PVC, linoleum je však tlustší, měkčí, více připomíná gumu.

Pro další informace o termínu Linoleum zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Linoleum na Youtube

Hledat termín Linoleum ve Wikizdrojích

Hledat heslo Linoleum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Linoleum ve Wikislovníku

Vyhledat termín Linoleum ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Linoleum ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Linoleum například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste zjistili co znamená Linoleum? resp. co znamená Linoleum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Linoleum, odpověď na dotaz co je to Linoleum?. Víte např. kdo to je Farmakolog? Znáte a víte kdo je Hydrolog? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než materiály). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.