Co je to?
Výraz, termín, definice slova Linoleum. Co znamená odborný pojem Linoleum z kategorie Materiály?

Co je to Linoleum? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Linoleum?

Linoleum je jedním z druhů podlahové krytiny. Je měkké a připomíná gumu. Často bývá zaměňováno za PVC, je však silnější a má odlišné vlastnosti. Linoleum je vyráběno z recyklovatelných materiálů a pokládá se na plátno nebo jutovou tkaninu.
K základním materiálům pro výrobu patří kalafuna, lněný olej, korkový prach, minerální plniva a dřevitá moučka. Je upřednostňováno z ekologických důvodů, protože je zcela biologicky zlikvidovatelné a nevyvolává alergické reakce.


Co je to Linoleum? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Linoleum. Co znamená odborný pojem Linoleum z kategorie Materiály?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Linoleum je v kategorii Materiály

Klíčová slova: co znamená, definice, Materiály, význam, informace, odborné názvosloví, wiki, pojem, co je to Linoleum?, význam pojmu, Linoleum, názvosloví, synonymum, přesný výraz, popis, přesný význam, slovo, terminologie


Pojem Linoleum je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Linoleum? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Linoleum, lidově zkracováno na lino, je druh podlahové krytiny, vyrobené z obnovitelných materiálů, jako je ztuhlý lněný olej, borovicová kalafuna, korkový prach, dřevitá moučka a z minerálních plniv, jako je uhličitan vápenatý. Nejčastěji je položeno na jutové tkanině nebo na plátěné podložce, do materiálu se často přidávají různé pigmenty.
Často je zaměňováno za podlahovou krytinu z PVC, linoleum je však tlustší, měkčí, více připomíná gumu.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít pojem Linoleum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Linoleum ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Linoleum ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Linoleum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Linoleum ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Linoleum na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Linoleum například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Linoleum? resp. jaká je definice slova Linoleum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Linoleum, odpověď na dotaz co je to Linoleum?. Víte např. kdo to je David Hasselhoff? Znáte a víte kdo je Klimatolog? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Materiály). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.