Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Linoleum. Co znamená pojem Linoleum z kategorie Materiály?

Co to je Linoleum? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Linoleum?

Linoleum je jedním z druhů podlahové krytiny. Je měkké a připomíná gumu. Často bývá zaměňováno za PVC, je však silnější a má odlišné vlastnosti. Linoleum je vyráběno z recyklovatelných materiálů a pokládá se na plátno nebo jutovou tkaninu.
K základním materiálům pro výrobu patří kalafuna, lněný olej, korkový prach, minerální plniva a dřevitá moučka. Je upřednostňováno z ekologických důvodů, protože je zcela biologicky zlikvidovatelné a nevyvolává alergické reakce.


Co je to Linoleum? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Linoleum. Co znamená pojem Linoleum z kategorie Materiály?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Linoleum? Pak se o ní podělte s blízkými na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Linoleum patří do sekce materiály

Klíčová slova: materiály, názvosloví, materiály, formulace, slovník, odborný výraz, wiki, co znamená, odborné názvosloví, terminus technicus, synonymum, termín, lexikon, vysvětlení, Linoleum, heslo, význam pojmu, co to je


Pojem Linoleum je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Linoleum? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Linoleum, lidově zkracováno na lino, je druh podlahové krytiny, vyrobené z obnovitelných materiálů, jako je ztuhlý lněný olej, borovicová kalafuna, korkový prach, dřevitá moučka a z minerálních plniv, jako je uhličitan vápenatý. Nejčastěji je položeno na jutové tkanině nebo na plátěné podložce, do materiálu se často přidávají různé pigmenty.
Často je zaměňováno za podlahovou krytinu z PVC, linoleum je však tlustší, měkčí, více připomíná gumu.

Další informace o pojmu Linoleum hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat pojem Linoleum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Linoleum ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Linoleum ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Linoleum na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Linoleum ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Linoleum na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Linoleum například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Linoleum? resp. jaký je význam pojmu Linoleum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Linoleum, odpověď na dotaz co je to Linoleum?. Víte např. kdo to je Pendler? Znáte a víte kdo je Martin Dorazín? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Linoleum i jinde než v sekci než v materiály. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.