Co je to?
Výraz, termín, definice slova Linoleum. Co znamená odborný pojem Linoleum z kategorie Materiály?

Co je to Linoleum? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Linoleum?

Linoleum je jedním z druhů podlahové krytiny. Je měkké a připomíná gumu. Často bývá zaměňováno za PVC, je však silnější a má odlišné vlastnosti. Linoleum je vyráběno z recyklovatelných materiálů a pokládá se na plátno nebo jutovou tkaninu.
K základním materiálům pro výrobu patří kalafuna, lněný olej, korkový prach, minerální plniva a dřevitá moučka. Je upřednostňováno z ekologických důvodů, protože je zcela biologicky zlikvidovatelné a nevyvolává alergické reakce.


Co je to Linoleum? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Linoleum. Co znamená odborný pojem Linoleum z kategorie Materiály?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Linoleum se nachází v sekci materiály

Klíčová slova: odborné názvosloví, synonymum, přesný výraz, slovo, význam slova, význam pojmu, vysvětlení, lexikon, materiály, odborný výraz, formulace, definice pojmu, terminologie, co to je, informace, přesný význam, terminus technicus, slovník


Pojem Linoleum je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Linoleum dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Linoleum, lidově zkracováno na lino, je druh podlahové krytiny, vyrobené z obnovitelných materiálů, jako je ztuhlý lněný olej, borovicová kalafuna, korkový prach, dřevitá moučka a z minerálních plniv, jako je uhličitan vápenatý. Nejčastěji je položeno na jutové tkanině nebo na plátěné podložce, do materiálu se často přidávají různé pigmenty.
Často je zaměňováno za podlahovou krytinu z PVC, linoleum je však tlustší, měkčí, více připomíná gumu.

Zkuste zjistit více informací o slovu Linoleum v následujících zdrojích

Najít pojem Linoleum ve Wikislovníku

Najít heslo Linoleum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Linoleum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Linoleum ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Linoleum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Linoleum ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Linoleum například ve videích na Youtube, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Linoleum? resp. jaká je definice slova Linoleum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Linoleum, odpověď na dotaz co je to Linoleum?. Víte např. kdo to je Pachatel? Znáte a víte kdo je Arabista? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než materiály). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.