Co je to?
Odborný výraz, definice slova Airbnb. Co znamená pojem Airbnb z kategorie Cestování?

Co je to Airbnb? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Airbnb?

Airbnb je název sociální sítě zaměřené na pronájem ubytování. Tato webová služba sdružuje zájemce o ubytování a pronajímatele. Zájemci se zaregistrují a vytvoří si vlastní osobní profily. Nabídky pronájmů jsou propojeny s profilem toho, kdo toto ubytování nabízí. Osobní stránky hostitelů umožňují soukromou konverzaci, obsahují hodnocení pronájmu i přístupu nabízejícího.
Airbnb nabízí přes milion nabídek z téměř 200 zemí. Jedná se o akciovou společnost založenou v roce 2008 s hlavním sídlem v San Franciscu. Zakladateli jsou Brian Chesky, Joe Gebbia a Nathan Blecharczyk. Airbnb má mnoho podnikatelských partnerů a společnost byla oceněna na cca 10 miliard dolarů.


Co je to Airbnb? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Airbnb. Co znamená pojem Airbnb z kategorie Cestování?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Airbnb je v sekci Cestování

Klíčová slova: co je to Airbnb?, odborný výraz, Cestování, synonymum, vysvětlení, slovník, slovo, přesný výraz, terminologie, přesný význam, formulace, názvosloví, terminus technicus, význam pojmu, Airbnb, popis, definice, pojem


Pojem Airbnb je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Airbnb?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Airbnb je webová služba zprostředkující pronájem ubytování. K 7. lednu 2015 inzerovala přes milion nabídek z 34 tisíc měst a 190 zemí. Soukromá společnost provozující stránku, Airbnb Inc., byla založena v srpnu 2008 a sídlí v San Franciscu.
Uživatelé se musí před využitím služeb stránky zaregistrovat a vytvořit si osobní stránku s profilem. Každá nemovitost je spojena s hostitelem, jehož profil obsahuje doporučení od ostatních uživatelů, hodnocení od dřívějších hostů, hodnocení hostitelovy odezvy a systém osobních zpráv.

Airbnb a apartmán

Ilustrační fotografie Airbnb a apartmán. Autor: InstagramFOTOGRAFIN, zdroj: Pixabay
Ilustrační fotografie Airbnb a apartmán. Autor: InstagramFOTOGRAFIN, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat termín Airbnb ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Airbnb na Youtube

Zkusit najít termín Airbnb ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Airbnb ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Airbnb ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Airbnb na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Airbnb například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Airbnb? resp. co je to Airbnb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Airbnb, odpověď na dotaz co je to Airbnb?. Víte např. kdo to je Greta Garbo? Znáte a víte kdo je Kate Winslet? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Cestování. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.