Co je to?
Výraz, termín, definice slova Borax. Co znamená odborný pojem Borax z kategorie Chemie?

Co je to Borax? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Borax

Název borax označuje jednoklonný minerál. Tento název pochází z arabštiny, ale ve středověku se mu říkalo tinkal, jelikož byl do Evropy dovážen z Tibetu. Borax pochází z ložisek evaporitů, vzniká vysrážením ve slaných jezerech a jako výkvět na půdách aridních oblastí.
Na Mohsově stupnici tvrdosti má hodnotu 2. Borax může být šedobílý, šedý, bezbarvý, zelený nebo modrý. Rozpustný je ve vodě a v kyselinách. Využívá se jako zdroj boru, v chemickém či potravinářském průmyslu, sklářství, papírenství i zemědělství. Pro tyto účely se borax připravuje také uměle. V přírodě se vyskytuje řídce.


Co je to Borax? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Borax. Co znamená odborný pojem Borax z kategorie Chemie?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Borax se nachází v sekci chemie

Klíčová slova: popis, termín, význam, pojem, co to je, terminologie, vysvětlení, slovník, odborné názvosloví, wiki, přesný výraz, přesný význam, definice, terminus technicus, Borax, definice pojmu, informace, význam slova


Pojem Borax je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Borax? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Borax (Wallerius, 1748), dříve též tinkal, chemický vzorec Na2[B4O5(OH)4]·8H2O (tetraboritan sodný), je jednoklonný minerál. Název pochází z arabského buraq - bílý. Dřívější název tinkal pochází ze středověku, kdy byl borax do Evropy dovážen z Tibetu.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat pojem Borax na Google.cz

Vyhledat termín Borax ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Borax ve Wikimedia Commons

Najít slovo Borax ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Borax ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Borax ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Borax například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní už nejspíš víte co to je Borax? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Borax? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Borax, odpověď na dotaz co je to Borax?. Víte např. kdo to je Elliot Page? Znáte a víte kdo je Čert? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než chemie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.