Co je to?
Výraz, termín, definice slova Borax. Co znamená odborný pojem Borax z kategorie Chemie?

Co je to Borax? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Borax

Název borax označuje jednoklonný minerál. Tento název pochází z arabštiny, ale ve středověku se mu říkalo tinkal, jelikož byl do Evropy dovážen z Tibetu. Borax pochází z ložisek evaporitů, vzniká vysrážením ve slaných jezerech a jako výkvět na půdách aridních oblastí.
Na Mohsově stupnici tvrdosti má hodnotu 2. Borax může být šedobílý, šedý, bezbarvý, zelený nebo modrý. Rozpustný je ve vodě a v kyselinách. Využívá se jako zdroj boru, v chemickém či potravinářském průmyslu, sklářství, papírenství i zemědělství. Pro tyto účely se borax připravuje také uměle. V přírodě se vyskytuje řídce.


Co je to Borax? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Borax. Co znamená odborný pojem Borax z kategorie Chemie?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Borax sdílejte s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Borax je v kategorii chemie

Klíčová slova: wiki, slovník, definice, definice pojmu, synonymum, přesný význam, přesný výraz, názvosloví, Borax, heslo, vysvětlení, chemie, termín, informace, význam pojmu, lexikon, terminus technicus, co je to Borax?


Pojem Borax je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Borax? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Borax (Wallerius, 1748), dříve též tinkal, chemický vzorec Na2[B4O5(OH)4]·8H2O (tetraboritan sodný), je jednoklonný minerál. Název pochází z arabského buraq - bílý. Dřívější název tinkal pochází ze středověku, kdy byl borax do Evropy dovážen z Tibetu.

Zkuste zjistit více informací o slovu Borax v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Borax ve Wikimedia Commons

Hledat termín Borax ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Borax na Youtube

Najít termín Borax ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Borax ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Borax ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Borax například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Borax? resp. co vlastně znamená slovo Borax? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Borax, odpověď na dotaz co je to Borax?. Víte např. kdo to je Světec? Znáte a víte kdo je Dominika Myslivcová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než chemie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.