Co je to?
Definice výrazu Borax. Co znamená odborný pojem Borax z kategorie Chemie?

Co to je Borax? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Borax?

Název borax označuje jednoklonný minerál. Tento název pochází z arabštiny, ale ve středověku se mu říkalo tinkal, jelikož byl do Evropy dovážen z Tibetu. Borax pochází z ložisek evaporitů, vzniká vysrážením ve slaných jezerech a jako výkvět na půdách aridních oblastí.
Na Mohsově stupnici tvrdosti má hodnotu 2. Borax může být šedobílý, šedý, bezbarvý, zelený nebo modrý. Rozpustný je ve vodě a v kyselinách. Využívá se jako zdroj boru, v chemickém či potravinářském průmyslu, sklářství, papírenství i zemědělství. Pro tyto účely se borax připravuje také uměle. V přírodě se vyskytuje řídce.


Co je to Borax? Význam slova, termín, Definice výrazu Borax. Co znamená odborný pojem Borax z kategorie Chemie?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Borax? Potom se o definici podělte s dalšími lidmi na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Borax se nachází v kategorii chemie

Klíčová slova: význam pojmu, lexikon, co znamená, co je to Borax?, termín, informace, heslo, definice, slovník, chemie, wiki, význam slova, názvosloví, odborné názvosloví, Borax, odborný výraz, definice pojmu, synonymum


Pojem Borax je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Borax píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Borax (Wallerius, 1748), dříve též tinkal, chemický vzorec Na2[B4O5(OH)4]·8H2O (tetraboritan sodný), je jednoklonný minerál. Název pochází z arabského buraq - bílý. Dřívější název tinkal pochází ze středověku, kdy byl borax do Evropy dovážen z Tibetu.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat slovo Borax ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Borax na Youtube

Najít termín Borax ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Borax ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Borax ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Borax ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Borax například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Borax? resp. co přesně znamená slovo Borax? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Borax, odpověď na dotaz co je to Borax?. Víte např. kdo to je Avatar? Znáte a víte kdo je Paranoik? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Borax v jiné sekci než chemie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.