Co je to?
Odborný výraz, definice slova Borax. Co znamená pojem Borax z kategorie Chemie?

Co je Borax? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Borax

Název borax označuje jednoklonný minerál. Tento název pochází z arabštiny, ale ve středověku se mu říkalo tinkal, jelikož byl do Evropy dovážen z Tibetu. Borax pochází z ložisek evaporitů, vzniká vysrážením ve slaných jezerech a jako výkvět na půdách aridních oblastí.
Na Mohsově stupnici tvrdosti má hodnotu 2. Borax může být šedobílý, šedý, bezbarvý, zelený nebo modrý. Rozpustný je ve vodě a v kyselinách. Využívá se jako zdroj boru, v chemickém či potravinářském průmyslu, sklářství, papírenství i zemědělství. Pro tyto účely se borax připravuje také uměle. V přírodě se vyskytuje řídce.


Co je to Borax? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Borax. Co znamená pojem Borax z kategorie Chemie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Borax doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Borax se nachází v sekci chemie

Klíčová slova: terminus technicus, wiki, co je to Borax?, popis, chemie, termín, Borax, formulace, synonymum, názvosloví, informace, heslo, přesný výraz, definice, odborné názvosloví, co znamená, lexikon, slovo


Pojem Borax je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Borax?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Borax (Wallerius, 1748), dříve též tinkal, chemický vzorec Na2[B4O5(OH)4]·8H2O (tetraboritan sodný), je jednoklonný minerál. Název pochází z arabského buraq - bílý. Dřívější název tinkal pochází ze středověku, kdy byl borax do Evropy dovážen z Tibetu.

Více informací o slovu Borax doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat pojem Borax ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Borax ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Borax ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Borax ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Borax ve Wikislovníku

Najít výraz Borax na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Borax například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Borax? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Borax? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Borax, odpověď na dotaz co je to Borax?. Víte např. kdo to je Ťulpas? Znáte a víte kdo je Dominika Myslivcová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Pokuste se najít termín Borax i v jiné kategorii než v chemie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.