Co je to?
Odborný výraz, definice slova Borax. Co znamená pojem Borax z kategorie Chemie?

Co je to Borax? Význam slova

Co znamená termín Borax? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Název borax označuje jednoklonný minerál. Tento název pochází z arabštiny, ale ve středověku se mu říkalo tinkal, jelikož byl do Evropy dovážen z Tibetu. Borax pochází z ložisek evaporitů, vzniká vysrážením ve slaných jezerech a jako výkvět na půdách aridních oblastí.
Na Mohsově stupnici tvrdosti má hodnotu 2. Borax může být šedobílý, šedý, bezbarvý, zelený nebo modrý. Rozpustný je ve vodě a v kyselinách. Využívá se jako zdroj boru, v chemickém či potravinářském průmyslu, sklářství, papírenství i zemědělství. Pro tyto účely se borax připravuje také uměle. V přírodě se vyskytuje řídce.


Co je to Borax? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Borax. Co znamená pojem Borax z kategorie Chemie?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Borax sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Borax patří do sekce Chemie

Klíčová slova: synonymum, odborné názvosloví, pojem, terminus technicus, definice, Chemie, definice pojmu, názvosloví, heslo, popis, co to je, odborný výraz, význam pojmu, význam slova, slovo, lexikon, co znamená, termín


Pojem Borax je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Borax?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Borax (Wallerius, 1748), dříve též tinkal, chemický vzorec Na2[B4O5(OH)4]·8H2O (tetraboritan sodný), je jednoklonný minerál. Název pochází z arabského buraq - bílý. Dřívější název tinkal pochází ze středověku, kdy byl borax do Evropy dovážen z Tibetu.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Borax ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Borax ve Wikislovníku

Najít heslo Borax ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Borax ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Borax ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Borax na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Borax například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Borax? resp. co přesně znamená slovo Borax? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Borax, odpověď na dotaz co je to Borax?. Víte např. kdo to je Miloš Čermák? Znáte a víte kdo je Čert? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Borax v jiné sekci než Chemie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.