Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Závazek. Co znamená pojem Závazek z kategorie Právo?

Co to je Závazek? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Závazek

Závazek je obecně označení nějaké povinnosti. Pojem se užívá nejvíce v podnikové ekonomice, kdy jsou závazky důležitou části podnikových pasív. Jedná se o povinnost zaplatit jinému subjektu dohodnutou částku, jiné pojmenování může být dluh.
Závazky mohou být dlouhodobé nebo krátkodobé, obdobím pro rozdělení do těchto skupin bývá jeden rok. Závazky mají určenou splatnost a vznikají většinou na základě faktur.


Co je to Závazek? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Závazek. Co znamená pojem Závazek z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s ostatními na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Závazek se nachází v sekci právo

Klíčová slova: slovník, termín, právo, přesný výraz, terminologie, popis, definice, definice pojmu, heslo, přesný význam, právo, co je to Závazek?, pojem, co znamená, synonymum, názvosloví, význam pojmu, slovo


Pojem Závazek je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Závazek? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Závazek čili obligace (též závazkový právní poměr) znamená vztah mezi dvěma lidmi nebo skupinami, z něhož jedné (dlužníku) z nich plyne povinnost v budoucnosti něco dát, udělat, případně nedělat, kdežto druhé naopak oprávnění splnění závazku očekávat, případně i vymáhat (věřitel). Závazek může být právní, který lze při nesplnění vymáhat vnějšími prostředky a sankcemi, anebo mravní, který takto vymáhat nelze. Závazky vznikají buď vědomým aktem (slibem), anebo nějakou novou skutečností; tak zápůjčkou vzniká dluh zapůjčené vrátit, narozením dítěte vzniká rodičům povinnost se o ně postarat.

Více informací o pojmu Závazek lze najít v následujících zdrojích

Najít výraz Závazek ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Závazek ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Závazek ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Závazek ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Závazek ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Závazek ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Závazek například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Nyní už nejspíš víte co to je Závazek? resp. jaký je význam pojmu Závazek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Závazek, odpověď na dotaz co je to Závazek?. Víte např. kdo to je Anna Šabatová? Znáte a víte kdo je Kouč? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než právo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.