Co je to?
Výraz, termín, definice slova Závazek. Co znamená odborný pojem Závazek z kategorie Právo?

Co je to Závazek? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Závazek?

Závazek je obecně označení nějaké povinnosti. Pojem se užívá nejvíce v podnikové ekonomice, kdy jsou závazky důležitou části podnikových pasív. Jedná se o povinnost zaplatit jinému subjektu dohodnutou částku, jiné pojmenování může být dluh.
Závazky mohou být dlouhodobé nebo krátkodobé, obdobím pro rozdělení do těchto skupin bývá jeden rok. Závazky mají určenou splatnost a vznikají většinou na základě faktur.


Co je to Závazek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Závazek. Co znamená odborný pojem Závazek z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Závazek můžete sdílet s kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Závazek je v kategorii právo

Klíčová slova: terminologie, informace, terminus technicus, odborné názvosloví, lexikon, význam, synonymum, slovník, wiki, význam slova, právo, popis, Závazek, co znamená, přesný výraz, vysvětlení, co je to Závazek?, termín


Pojem Závazek je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Závazek píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Závazek čili obligace (též závazkový právní poměr) znamená vztah mezi dvěma lidmi nebo skupinami, z něhož jedné (dlužníku) z nich plyne povinnost v budoucnosti něco dát, udělat, případně nedělat, kdežto druhé naopak oprávnění splnění závazku očekávat, případně i vymáhat (věřitel). Závazek může být právní, který lze při nesplnění vymáhat vnějšími prostředky a sankcemi, anebo mravní, který takto vymáhat nelze. Závazky vznikají buď vědomým aktem (slibem), anebo nějakou novou skutečností; tak zápůjčkou vzniká dluh zapůjčené vrátit, narozením dítěte vzniká rodičům povinnost se o ně postarat.

Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Závazek ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Závazek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Závazek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Závazek ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Závazek ve Wikizdrojích

Najít termín Závazek ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Závazek například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Závazek? resp. co se přesně ukrývá za slovem Závazek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Závazek, odpověď na dotaz co je to Závazek?. Víte např. kdo to je Rusalka? Znáte a víte kdo je Bill Clinton? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je právo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.