Co je to?
Definice výrazu Závazek. Co znamená odborný pojem Závazek z kategorie Právo?

Co to je Závazek? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Závazek?

Závazek je obecně označení nějaké povinnosti. Pojem se užívá nejvíce v podnikové ekonomice, kdy jsou závazky důležitou části podnikových pasív. Jedná se o povinnost zaplatit jinému subjektu dohodnutou částku, jiné pojmenování může být dluh.
Závazky mohou být dlouhodobé nebo krátkodobé, obdobím pro rozdělení do těchto skupin bývá jeden rok. Závazky mají určenou splatnost a vznikají většinou na základě faktur.


Co je to Závazek? Význam slova, termín, Definice výrazu Závazek. Co znamená odborný pojem Závazek z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Závazek? s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Závazek je v sekci Právo

Klíčová slova: termín, synonymum, co znamená, Závazek, terminologie, odborný výraz, slovník, vysvětlení, co je to Závazek?, lexikon, odborné názvosloví, pojem, Právo, význam pojmu, přesný význam, co to je, definice pojmu, terminus technicus


Pojem Závazek je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít výraz Závazek na Google.cz

Najít heslo Závazek ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Závazek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Závazek ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Závazek na Youtube

Zkusit najít termín Závazek ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Závazek například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Závazek? resp. jaký je význam pojmu Závazek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Závazek, odpověď na dotaz co je to Závazek?. Víte např. kdo to je Kolohnát? Znáte a víte kdo je Bankovní poradce? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Právo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.