Co je to?
Výraz, termín, definice slova Závazek. Co znamená odborný pojem Závazek z kategorie Právo?

Co je Závazek?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Závazek?

Závazek je obecně označení nějaké povinnosti. Pojem se užívá nejvíce v podnikové ekonomice, kdy jsou závazky důležitou části podnikových pasív. Jedná se o povinnost zaplatit jinému subjektu dohodnutou částku, jiné pojmenování může být dluh.
Závazky mohou být dlouhodobé nebo krátkodobé, obdobím pro rozdělení do těchto skupin bývá jeden rok. Závazky mají určenou splatnost a vznikají většinou na základě faktur.


Co je to Závazek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Závazek. Co znamená odborný pojem Závazek z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Závazek? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Závazek je v kategorii právo

Klíčová slova: co to je, co je to Závazek?, synonymum, přesný význam, pojem, co znamená, právo, význam, heslo, názvosloví, lexikon, termín, formulace, odborný výraz, popis, odborné názvosloví, slovo, wiki


Pojem Závazek je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Závazek? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Závazek čili obligace (též závazkový právní poměr) znamená vztah mezi dvěma lidmi nebo skupinami, z něhož jedné (dlužníku) z nich plyne povinnost v budoucnosti něco dát, udělat, případně nedělat, kdežto druhé naopak oprávnění splnění závazku očekávat, případně i vymáhat (věřitel). Závazek může být právní, který lze při nesplnění vymáhat vnějšími prostředky a sankcemi, anebo mravní, který takto vymáhat nelze. Závazky vznikají buď vědomým aktem (slibem), anebo nějakou novou skutečností; tak zápůjčkou vzniká dluh zapůjčené vrátit, narozením dítěte vzniká rodičům povinnost se o ně postarat.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít výraz Závazek ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Závazek na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Závazek ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Závazek ve Wikislovníku

Najít heslo Závazek ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Závazek ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Závazek například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní už nejspíš víte jaký je význam slova Závazek? resp. jaký je přesný význam slova Závazek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Závazek, odpověď na dotaz co je to Závazek?. Víte např. kdo to je Pavlína Pořízková? Znáte a víte kdo je Veronika Freimanová? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Radíme vám proto hledat slovo Závazek i v jiné části webu než je kategorie právo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, mladý soudce, závazek, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.