Co je to?
Definice odborného termínu, slova Wakeboarding. Co znamená pojem Wakeboarding z kategorie Sport?

Co je to Wakeboarding? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Wakeboarding

Wakeboarding je název moderního vodního sportu. Ten zatím není součástí olympiády. Má v sobě prvky surfingu a provozuje se jako vodní lyžování. Základem je jízda na speciálním prknu – wakeboardu – které táhne loď nebo je zapřaženo za kabelový vlek. Jezdec se pohybuje rychlostí cca 30 km.
Loď vytváří zvláštní vlny, které pak slouží jako odrazový můstek pro různé cviky a triky. K tahu lze využít jak profesionální, tak obyčejnou loď. Rychlost se řídí podle zkušeností a hmotnosti jezdce, stavu vodní hladiny a velikosti prkna. Vlek pro wakeboarding může být velký nebo malý, může ho používat současně i větší počet jezdců. Tažné lano je uchyceno na dlouhém okruhovém laně. To je vypnuto mezi sloupy. Malý vlek je určen pouze jednomu jezdci.


Co je to Wakeboarding? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Wakeboarding. Co znamená pojem Wakeboarding z kategorie Sport?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Wakeboarding patří do kategorie Sport

Klíčová slova: Wakeboarding, slovo, terminus technicus, Sport, definice, terminologie, popis, názvosloví, definice pojmu, informace, wiki, význam pojmu, význam slova, co to je, heslo, vysvětlení, přesný význam, lexikon


Pojem Wakeboarding je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Wakeboarding můžete dozvědět následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Wakeboarding je vodní neolympijský sport, který spočívá v jízdě na wakeboardu taženém lodí nebo kabelovým vlekem po vodní hladině. Byl vyvinut jako kombinace vodního lyžování a technik surfingu.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Wakeboarding na Youtube

Najít termín Wakeboarding ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Wakeboarding ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Wakeboarding ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Wakeboarding na Google.cz

Najít slovo Wakeboarding ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Wakeboarding například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Wakeboarding? resp. jaká je definice slova Wakeboarding? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wakeboarding, odpověď na dotaz co je to Wakeboarding?. Víte např. kdo to je Saturn? Znáte a víte kdo je Kurva? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Sport. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.