Co je to?
Výraz, termín, definice slova Wakeboarding. Co znamená odborný pojem Wakeboarding z kategorie Sport?

Co je to Wakeboarding? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Wakeboarding

Wakeboarding je název moderního vodního sportu. Ten zatím není součástí olympiády. Má v sobě prvky surfingu a provozuje se jako vodní lyžování. Základem je jízda na speciálním prknu – wakeboardu – které táhne loď nebo je zapřaženo za kabelový vlek. Jezdec se pohybuje rychlostí cca 30 km.
Loď vytváří zvláštní vlny, které pak slouží jako odrazový můstek pro různé cviky a triky. K tahu lze využít jak profesionální, tak obyčejnou loď. Rychlost se řídí podle zkušeností a hmotnosti jezdce, stavu vodní hladiny a velikosti prkna. Vlek pro wakeboarding může být velký nebo malý, může ho používat současně i větší počet jezdců. Tažné lano je uchyceno na dlouhém okruhovém laně. To je vypnuto mezi sloupy. Malý vlek je určen pouze jednomu jezdci.


Co je to Wakeboarding? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Wakeboarding. Co znamená odborný pojem Wakeboarding z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Wakeboarding? Pak se o ní podělte se známými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Wakeboarding patří do sekce sport

Klíčová slova: terminologie, co znamená, vysvětlení, pojem, Wakeboarding, význam, co je to Wakeboarding?, přesný význam, sport, přesný výraz, význam slova, názvosloví, definice, termín, synonymum, odborné názvosloví, definice pojmu, lexikon


Pojem Wakeboarding je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Wakeboarding?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Wakeboarding je vodní neolympijský sport, který spočívá v jízdě na wakeboardu taženém lodí nebo kabelovým vlekem po vodní hladině. Byl vyvinut jako kombinace vodního lyžování a technik surfingu.

Hledejte pojem Wakeboarding v následujících vyhledávačích

Zkusit najít slovo Wakeboarding ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Wakeboarding ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Wakeboarding ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Wakeboarding na Google.cz

Vyhledat termín Wakeboarding ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Wakeboarding na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Wakeboarding například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Wakeboarding? resp. jaký je přesný význam slova Wakeboarding? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wakeboarding, odpověď na dotaz co je to Wakeboarding?. Víte např. kdo to je Údržbář? Znáte a víte kdo je Opat? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než sport). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.