Co je to?
Odborný výraz, definice slova Distanční studium. Co znamená pojem Distanční studium z kategorie Školství?

Co je to Distanční studium? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Distanční studium?

Distanční studium je jednou z dálkových forem vzdělávání, kdy studium neprobíhá denně, ale pouze v některý den nebo o víkendu.
Fyzická docházka je zde minimální, studuje se především pomocí ICT. Student se musí někdy zúčastňovat konzultací a části přednášek nebo seminářů nebo celé studium probíhá pouze elektronicky.


Co je to Distanční studium? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Distanční studium. Co znamená pojem Distanční studium z kategorie Školství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Distanční studium je v sekci Školství

Klíčová slova: význam pojmu, formulace, Školství, synonymum, definice pojmu, význam, slovo, Školství, co je to Distanční studium?, přesný výraz, co to je, terminologie, vysvětlení, slovník, heslo, terminus technicus, informace, popis


Pojem Distanční studium je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Distanční studium píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Dálková forma vzdělávání (někdy též studium při zaměstnání) je forma vzdělávání, která studentovi umožňuje studovat střední školu, vyšší odbornou školu či konzervatoř, nebo vysokou školu, na rozdíl od denního studia, při zaměstnání. Vyžaduje však občasný (1 × za měsíc, 14 dnů apod.) osobní kontakt studenta s vyučujícím. Někdy se však (např. dle českého školského zákona) od dálkového studia odlišně definuje distanční studium, které může probíhat kompletně elektronicky, někdy jde však o totéž, resp. se mezi těmito pojmy striktně neodlišuje (např. dle českého vysokoškolského zákona). Opakem je prezenční studium, které je charakteristické častou osobní docházkou. Jako kombinované studium se pak označuje kombinace ostatních forem studia. Jinou formou studia (zpravidla při zaměstnání) je pak večerní studium.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat pojem Distanční studium ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Distanční studium ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Distanční studium ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Distanční studium ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Distanční studium ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Distanční studium ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Distanční studium například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Distanční studium? resp. co přesně znamená slovo Distanční studium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Distanční studium, odpověď na dotaz co je to Distanční studium?. Víte např. kdo to je Rafael Nadal? Znáte a víte kdo je Dara Rolins? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Distanční studium hledat i v jiných kategoriích (než Školství) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.