Co je to?
Odborný výraz, definice slova Distanční studium. Co znamená pojem Distanční studium z kategorie Školství?

Co je to Distanční studium? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Distanční studium

Distanční studium je jednou z dálkových forem vzdělávání, kdy studium neprobíhá denně, ale pouze v některý den nebo o víkendu.
Fyzická docházka je zde minimální, studuje se především pomocí ICT. Student se musí někdy zúčastňovat konzultací a části přednášek nebo seminářů nebo celé studium probíhá pouze elektronicky.


Co je to Distanční studium? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Distanční studium. Co znamená pojem Distanční studium z kategorie Školství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Distanční studium se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Distanční studium se nachází v kategorii Školství

Klíčová slova: Školství, definice pojmu, názvosloví, Školství, termín, formulace, heslo, vysvětlení, pojem, přesný význam, lexikon, přesný výraz, slovník, co to je, definice, wiki, terminus technicus, informace


Pojem Distanční studium je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Distanční studium?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Dálková forma vzdělávání (někdy též studium při zaměstnání) je forma vzdělávání, která studentovi umožňuje studovat střední školu, vyšší odbornou školu či konzervatoř, nebo vysokou školu, na rozdíl od denního studia, při zaměstnání. Vyžaduje však občasný (1 × za měsíc, 14 dnů apod.) osobní kontakt studenta s vyučujícím. Někdy se však (např. dle českého školského zákona) od dálkového studia odlišně definuje distanční studium, které může probíhat kompletně elektronicky, někdy jde však o totéž, resp. se mezi těmito pojmy striktně neodlišuje (např. dle českého vysokoškolského zákona). Opakem je prezenční studium, které je charakteristické častou osobní docházkou. Jako kombinované studium se pak označuje kombinace ostatních forem studia. Jinou formou studia (zpravidla při zaměstnání) je pak večerní studium.

Odkazy na jiné weby

Hledat výraz Distanční studium ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Distanční studium ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Distanční studium ve Wikimedia Commons

Hledat termín Distanční studium ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Distanční studium ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Distanční studium na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Distanční studium například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Distanční studium? resp. jaký je přesný význam slova Distanční studium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Distanční studium, odpověď na dotaz co je to Distanční studium?. Víte např. kdo to je Pupkáč? Znáte a víte kdo je Angelina Jolie? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Školství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.