Co je to?
Výraz, termín, definice slova Distanční studium. Co znamená odborný pojem Distanční studium z kategorie Školství?

Co je to Distanční studium? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Distanční studium

Distanční studium je jednou z dálkových forem vzdělávání, kdy studium neprobíhá denně, ale pouze v některý den nebo o víkendu.
Fyzická docházka je zde minimální, studuje se především pomocí ICT. Student se musí někdy zúčastňovat konzultací a části přednášek nebo seminářů nebo celé studium probíhá pouze elektronicky.


Co je to Distanční studium? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Distanční studium. Co znamená odborný pojem Distanční studium z kategorie Školství?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Distanční studium? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Distanční studium patří do sekce Školství

Klíčová slova: formulace, popis, přesný výraz, informace, význam, přesný význam, synonymum, odborný výraz, Distanční studium, slovo, význam pojmu, co je to Distanční studium?, heslo, termín, lexikon, slovník, wiki, odborné názvosloví


Pojem Distanční studium je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Distanční studium? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dálková forma vzdělávání (někdy též studium při zaměstnání) je forma vzdělávání, která studentovi umožňuje studovat střední školu, vyšší odbornou školu či konzervatoř, nebo vysokou školu, na rozdíl od denního studia, při zaměstnání. Vyžaduje však občasný (1 × za měsíc, 14 dnů apod.) osobní kontakt studenta s vyučujícím. Někdy se však (např. dle českého školského zákona) od dálkového studia odlišně definuje distanční studium, které může probíhat kompletně elektronicky, někdy jde však o totéž, resp. se mezi těmito pojmy striktně neodlišuje (např. dle českého vysokoškolského zákona). Opakem je prezenční studium, které je charakteristické častou osobní docházkou. Jako kombinované studium se pak označuje kombinace ostatních forem studia. Jinou formou studia (zpravidla při zaměstnání) je pak večerní studium.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat heslo Distanční studium ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Distanční studium ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Distanční studium ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Distanční studium ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Distanční studium ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Distanční studium ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Distanční studium například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Nyní už nejspíš víte co to je Distanční studium? resp. co označuje slovo Distanční studium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Distanční studium, odpověď na dotaz co je to Distanční studium?. Víte např. kdo to je Filolog? Znáte a víte kdo je Calvin Klein? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Školství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.