Co je to?
Definice výrazu, termínu Distanční studium. Co znamená odborný pojem Distanční studium z kategorie Školství?

Co je Distanční studium? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Distanční studium

Distanční studium je jednou z dálkových forem vzdělávání, kdy studium neprobíhá denně, ale pouze v některý den nebo o víkendu.
Fyzická docházka je zde minimální, studuje se především pomocí ICT. Student se musí někdy zúčastňovat konzultací a části přednášek nebo seminářů nebo celé studium probíhá pouze elektronicky.


Co je to Distanční studium? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Distanční studium. Co znamená odborný pojem Distanční studium z kategorie Školství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Distanční studium je v kategorii Školství

Klíčová slova: co to je, popis, co je to Distanční studium?, synonymum, vysvětlení, lexikon, názvosloví, pojem, odborné názvosloví, Školství, význam pojmu, odborný výraz, význam, definice pojmu, Školství, slovo, přesný výraz, formulace


Pojem Distanční studium je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Distanční studium?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dálková forma vzdělávání (někdy též studium při zaměstnání) je forma vzdělávání, která studentovi umožňuje studovat střední školu, vyšší odbornou školu či konzervatoř, nebo vysokou školu, na rozdíl od denního studia, při zaměstnání. Vyžaduje však občasný (1 × za měsíc, 14 dnů apod.) osobní kontakt studenta s vyučujícím. Někdy se však (např. dle českého školského zákona) od dálkového studia odlišně definuje distanční studium, které může probíhat kompletně elektronicky, někdy jde však o totéž, resp. se mezi těmito pojmy striktně neodlišuje (např. dle českého vysokoškolského zákona). Opakem je prezenční studium, které je charakteristické častou osobní docházkou. Jako kombinované studium se pak označuje kombinace ostatních forem studia. Jinou formou studia (zpravidla při zaměstnání) je pak večerní studium.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít termín Distanční studium ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Distanční studium ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Distanční studium ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Distanční studium ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Distanční studium ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Distanční studium na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Distanční studium například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Distanční studium? resp. co znamená slovo Distanční studium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Distanční studium, odpověď na dotaz co je to Distanční studium?. Víte např. kdo to je Ben Stiller? Znáte a víte kdo je Věra Kovářová? Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Školství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.