Co je to?
Odborný výraz, definice slova Apatie. Co znamená pojem Apatie z kategorie Psychologie?

Co je to Apatie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Apatie?

Slovo apatie pochází z řečtiny a vyjadřuje stav netečnosti a rezignace. Slovo se vyvíjelo v průběhu věků, když původně se vyskytovalo ve stoické filosofii. Jednalo se o odolnost člověka vůči vášním a různým stavům mysli. Ideál sebeovládání a ctnosti hrál velice důležitou roli v počátcích křesťanského vyrovávání s řeckou a římskou kulturou.


Co je to Apatie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Apatie. Co znamená pojem Apatie z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Apatie s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Apatie je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: termín, odborné názvosloví, formulace, co to je, pojem, slovník, co je to Apatie?, heslo, přesný význam, wiki, terminus technicus, terminologie, Psychologie, Psychologie, vysvětlení, názvosloví, definice, co znamená


Pojem Apatie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Apatie dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Apatie (řec. a-patheia, stav bez útrap a vášní) znamená v současné češtině netečnost a rezignaci. Odtud také apatický, netečný.

Více informací o pojmu Apatie lze najít v následujících zdrojích

Hledat termín Apatie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Apatie na Youtube

Najít slovo Apatie ve vyhledávači Yandex

Najít termín Apatie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Apatie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Apatie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Apatie například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Apatie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Apatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apatie, odpověď na dotaz co je to Apatie?. Víte např. kdo to je Tajemník? Znáte a víte kdo je Jaromír Soukup? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Psychologie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.