Co je to?
Odborný výraz, definice slova Apatie. Co znamená pojem Apatie z kategorie Psychologie?

Co je Apatie?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Apatie

Slovo apatie pochází z řečtiny a vyjadřuje stav netečnosti a rezignace. Slovo se vyvíjelo v průběhu věků, když původně se vyskytovalo ve stoické filosofii. Jednalo se o odolnost člověka vůči vášním a různým stavům mysli. Ideál sebeovládání a ctnosti hrál velice důležitou roli v počátcích křesťanského vyrovávání s řeckou a římskou kulturou.


Co je to Apatie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Apatie. Co znamená pojem Apatie z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Apatie s vašimi známými a kamarády na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Apatie se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: slovo, význam pojmu, význam slova, terminus technicus, psychologie, co to je, co znamená, lexikon, heslo, slovník, psychologie, popis, přesný význam, informace, definice, Apatie, význam, názvosloví


Pojem Apatie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Apatie můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Apatie (řec. a-patheia, stav bez útrap a vášní) znamená v současné češtině netečnost a rezignaci. Odtud také apatický, netečný.

Jiné informační zdroje o pojmu Apatie

Hledat výraz Apatie ve Wikizdrojích

Hledat heslo Apatie ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Apatie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Apatie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Apatie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Apatie ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Apatie například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co to je Apatie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Apatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apatie, odpověď na dotaz co je to Apatie?. Víte např. kdo to je Eros Ramazzotti? Znáte a víte kdo je Republikán? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Apatie i v jiné kategorii než je sekce psychologie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, Barevný mozek, apatie, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.