Co je to?
Definice výrazu Apatie. Co znamená odborný pojem Apatie z kategorie Psychologie?

Co je Apatie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Apatie?

Slovo apatie pochází z řečtiny a vyjadřuje stav netečnosti a rezignace. Slovo se vyvíjelo v průběhu věků, když původně se vyskytovalo ve stoické filosofii. Jednalo se o odolnost člověka vůči vášním a různým stavům mysli. Ideál sebeovládání a ctnosti hrál velice důležitou roli v počátcích křesťanského vyrovávání s řeckou a římskou kulturou.


Co je to Apatie? Význam slova, termín, Definice výrazu Apatie. Co znamená odborný pojem Apatie z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Apatie? s blízkými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Apatie je v sekci psychologie

Klíčová slova: Apatie, heslo, pojem, popis, přesný význam, přesný výraz, definice pojmu, termín, názvosloví, co znamená, vysvětlení, lexikon, slovník, co to je, význam pojmu, význam, terminus technicus, slovo


Pojem Apatie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Apatie dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Apatie (řec. a-patheia, stav bez útrap a vášní) znamená v současné češtině netečnost a rezignaci. Odtud také apatický, netečný.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat termín Apatie na Google.cz

Zkusit najít termín Apatie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Apatie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Apatie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Apatie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Apatie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Apatie například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Apatie? resp. co je to Apatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apatie, odpověď na dotaz co je to Apatie?. Víte např. kdo to je James Monroe? Znáte a víte kdo je Republikán? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je psychologie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.