Co je to?
Odborný výraz, definice slova Apatie. Co znamená pojem Apatie z kategorie Psychologie?

Co je to Apatie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Apatie

Slovo apatie pochází z řečtiny a vyjadřuje stav netečnosti a rezignace. Slovo se vyvíjelo v průběhu věků, když původně se vyskytovalo ve stoické filosofii. Jednalo se o odolnost člověka vůči vášním a různým stavům mysli. Ideál sebeovládání a ctnosti hrál velice důležitou roli v počátcích křesťanského vyrovávání s řeckou a římskou kulturou.


Co je to Apatie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Apatie. Co znamená pojem Apatie z kategorie Psychologie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Apatie? Potom se o definici podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Apatie se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: heslo, Psychologie, co znamená, vysvětlení, lexikon, wiki, přesný výraz, odborné názvosloví, Apatie, definice pojmu, odborný výraz, popis, význam pojmu, přesný význam, terminologie, co to je, terminus technicus, termín


Pojem Apatie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Apatie? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Apatie (řec. a-patheia, stav bez útrap a vášní) znamená v současné češtině netečnost a rezignaci. Odtud také apatický, netečný.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat slovo Apatie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Apatie ve Wikizdrojích

Najít termín Apatie na Google.cz

Najít pojem Apatie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Apatie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Apatie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Apatie například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Apatie? resp. jaká je definice slova Apatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apatie, odpověď na dotaz co je to Apatie?. Víte např. kdo to je Mouřenín? Znáte a víte kdo je Světlonoš? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.