Co je to?
Výraz, termín, definice slova Apatie. Co znamená odborný pojem Apatie z kategorie Psychologie?

Co je to Apatie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Apatie?

Slovo apatie pochází z řečtiny a vyjadřuje stav netečnosti a rezignace. Slovo se vyvíjelo v průběhu věků, když původně se vyskytovalo ve stoické filosofii. Jednalo se o odolnost člověka vůči vášním a různým stavům mysli. Ideál sebeovládání a ctnosti hrál velice důležitou roli v počátcích křesťanského vyrovávání s řeckou a římskou kulturou.


Co je to Apatie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Apatie. Co znamená odborný pojem Apatie z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Apatie? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Apatie je v kategorii psychologie

Klíčová slova: odborné názvosloví, názvosloví, co to je, heslo, definice pojmu, co znamená, termín, psychologie, význam pojmu, přesný význam, slovo, co je to Apatie?, terminus technicus, wiki, pojem, psychologie, význam slova, Apatie


Pojem Apatie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Apatie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Apatie (řec. a-patheia, stav bez útrap a vášní) znamená v současné češtině netečnost a rezignaci. Odtud také apatický, netečný.

Další zdroje informací o slovu Apatie

Hledat videa s názvem Apatie na Youtube

Vyhledat heslo Apatie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Apatie ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Apatie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Apatie na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Apatie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Apatie například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Apatie? resp. co znamená Apatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apatie, odpověď na dotaz co je to Apatie?. Víte např. kdo to je Rachel Weisz? Znáte a víte kdo je Republikán? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než psychologie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.