Co je to?
Odborný výraz, definice slova Apatie. Co znamená pojem Apatie z kategorie Psychologie?

Co je to Apatie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Apatie

Slovo apatie pochází z řečtiny a vyjadřuje stav netečnosti a rezignace. Slovo se vyvíjelo v průběhu věků, když původně se vyskytovalo ve stoické filosofii. Jednalo se o odolnost člověka vůči vášním a různým stavům mysli. Ideál sebeovládání a ctnosti hrál velice důležitou roli v počátcích křesťanského vyrovávání s řeckou a římskou kulturou.


Co je to Apatie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Apatie. Co znamená pojem Apatie z kategorie Psychologie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Apatie? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Apatie je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: vysvětlení, informace, terminologie, přesný význam, termín, odborný výraz, význam slova, lexikon, přesný výraz, formulace, názvosloví, slovník, definice pojmu, slovo, co to je, pojem, význam pojmu, odborné názvosloví


Pojem Apatie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Apatie?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Apatie (řec. a-patheia, stav bez útrap a vášní) znamená v současné češtině netečnost a rezignaci. Odtud také apatický, netečný.

Pro další informace o termínu Apatie zkuste tyto odkazy

Zkusit najít pojem Apatie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Apatie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Apatie na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Apatie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Apatie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Apatie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Apatie například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Apatie? resp. co přesně označuje termín Apatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apatie, odpověď na dotaz co je to Apatie?. Víte např. kdo to je Opatrovník? Znáte a víte kdo je Aristokrat? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Apatie hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.