Co je to?
Definice výrazu Exploze. Co znamená odborný pojem Exploze z kategorie Fyzika?

Co je Exploze? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Exploze?

Exploze, jinak také výbuch, je jev z oblasti fyziky. Při explozi se náhle a prudce uvolní určité množství energie a stejně rychle se v místě zvýší tlak i teplota. Protože změna tlaku je rychlá a náhlá, vznikne rázová vlna a ta se šíří do okolí. Výbuch je velmi intenzivní. Vydává se při něm obrovská energie a náhlá vlna obsahuje nejen tlak, ale také horko a světlo. Exploze bývá destruktivní a jejím důsledkem bývá poškození, popřípadě zničení objektů, zařízení i okolního prostředí. Příčinou explozí mohou být různé faktory, jako je nárazová vlna, chemická reakce, výbuch plynu, přehřátí, výbuch výbušnin nebo dokonce jaderného zařízení.
Podle toho, jaká je příčina výbuchu a jeho síla, se odvíjejí důsledky pro životy lidí i zvířat a také pro životní prostředí. Podle příčiny vzniku lze výbuchy rozdělit na mechanické, elektrické, jaderné nebo chemické. Zvláštní kategorií jsou exploze vulkanické a také výbuch supernovy.


Co je to Exploze? Význam slova, termín, Definice výrazu Exploze. Co znamená odborný pojem Exploze z kategorie Fyzika?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Exploze můžete samozřejmě sdílet s ostatními na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Exploze je v sekci fyzika

Klíčová slova: význam, co to je, heslo, formulace, odborné názvosloví, význam pojmu, popis, odborný výraz, termín, význam slova, pojem, přesný výraz, terminus technicus, definice pojmu, slovo, názvosloví, vysvětlení, fyzika


Pojem Exploze je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Exploze?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Výbuch nebo také exploze je fyzikální jev, při kterém dochází k náhlému, velmi prudkému uvolnění energie, a prudkému lokálnímu zvýšení teploty a tlaku (obecně entropie). Tato prudká změna tlaku se může šířít do okolí jako rázová vlna. Výbuchy dělíme na deflagrace (vzbuchy) a detonace.

Další zdroje informací o slovu Exploze

Vyhledat termín Exploze na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Exploze ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Exploze ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Exploze na Youtube

Vyhledat termín Exploze na Google.cz

Najít pojem Exploze ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Exploze například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v metavyhledávači Info.com nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Exploze? resp. jaký je přesný význam slova Exploze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Exploze, odpověď na dotaz co je to Exploze?. Víte např. kdo to je Muslim? Znáte a víte kdo je Jan Hartl? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Exploze i v jiné sekci než je kategorie fyzika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.