Co je to?
Odborný výraz, definice slova Těžká voda. Co znamená pojem Těžká voda z kategorie Fyzika?

Co je to Těžká voda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Těžká voda

Těžká voda neboli oxid deuteria se značkou D2O je voda, v níž je místo dvou atomů vodíku obsaženo deuterium, čímž voda získá odlišné vlastnosti. Těžká voda není radioaktivní, ale může narušit fyzikální rovnováhu těla, takže ve větší míře může tělu uškodit.
Mírná jedovatost je způsobena tím, že tato voda je hůře rozpustná. Má také vyšší hustotu. Vyskytuje se přirozeně v přírodě, ale většinou se vyrábí. Využívá se především v jaderné energetice jako moderátor v těžkovodních reaktorech (např. typ CANDU).


Co je to Těžká voda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Těžká voda. Co znamená pojem Těžká voda z kategorie Fyzika?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Těžká voda? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Těžká voda patří do sekce Fyzika

Klíčová slova: terminus technicus, odborné názvosloví, přesný výraz, slovník, co znamená, význam pojmu, co to je, slovo, formulace, Fyzika, názvosloví, lexikon, informace, Těžká voda, termín, vysvětlení, Fyzika, co je to Těžká voda?


Pojem Těžká voda je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Těžká voda? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Těžká voda, D2O, oxid deuteria je voda, jejíž molekuly obsahují místo obou atomů vodíku jeho izotop deuterium - tedy vodík s jádrem tvořeným 1 protonem a 1 neutronem. Proti běžné vodě (H2O) má D2O mírně odlišné fyzikální vlastnosti.
Těžká voda má nejdůležitější využití v jaderných technologiích, kde je běžná voda pro odlišení nazývaná též lehká voda. Ve větších množstvích je zdraví škodlivá, neboť narušuje fyzikální rovnováhu v těle. Není radioaktivní.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat výraz Těžká voda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Těžká voda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Těžká voda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Těžká voda ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Těžká voda ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Těžká voda ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Těžká voda například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Těžká voda? resp. co znamená Těžká voda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Těžká voda, odpověď na dotaz co je to Těžká voda?. Víte např. kdo to je Mahárádža? Znáte a víte kdo je Svářeč? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Fyzika U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.