Co je to?
Výraz, termín, definice slova Těžká voda. Co znamená odborný pojem Těžká voda z kategorie Fyzika?

Co je to Těžká voda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Těžká voda

Těžká voda neboli oxid deuteria se značkou D2O je voda, v níž je místo dvou atomů vodíku obsaženo deuterium, čímž voda získá odlišné vlastnosti. Těžká voda není radioaktivní, ale může narušit fyzikální rovnováhu těla, takže ve větší míře může tělu uškodit.
Mírná jedovatost je způsobena tím, že tato voda je hůře rozpustná. Má také vyšší hustotu. Vyskytuje se přirozeně v přírodě, ale většinou se vyrábí. Využívá se především v jaderné energetice jako moderátor v těžkovodních reaktorech (např. typ CANDU).


Co je to Těžká voda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Těžká voda. Co znamená odborný pojem Těžká voda z kategorie Fyzika?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Těžká voda s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Těžká voda patří do kategorie fyzika

Klíčová slova: co je to Těžká voda?, fyzika, slovo, odborné názvosloví, wiki, definice, definice pojmu, terminus technicus, význam slova, popis, vysvětlení, lexikon, odborný výraz, pojem, význam pojmu, přesný výraz, slovník, synonymum


Pojem Těžká voda je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Těžká voda? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Těžká voda, D2O, oxid deuteria je voda, jejíž molekuly obsahují místo obou atomů vodíku jeho izotop deuterium - tedy vodík s jádrem tvořeným 1 protonem a 1 neutronem. Proti běžné vodě (H2O) má D2O mírně odlišné fyzikální vlastnosti.
Těžká voda má nejdůležitější využití v jaderných technologiích, kde je běžná voda pro odlišení nazývaná též lehká voda. Ve větších množstvích je zdraví škodlivá, neboť narušuje fyzikální rovnováhu v těle. Není radioaktivní.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat heslo Těžká voda na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Těžká voda ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Těžká voda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Těžká voda ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Těžká voda ve Wikizdrojích

Hledat slovo Těžká voda ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Těžká voda například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď už víte jaká je definice termínu Těžká voda? resp. co označuje slovo Těžká voda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Těžká voda, odpověď na dotaz co je to Těžká voda?. Víte např. kdo to je Dobrák? Znáte a víte kdo je Marie Benešová? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než fyzika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.