Co je to?
Odborný výraz, definice slova Těžká voda. Co znamená pojem Těžká voda z kategorie Fyzika?

Co je to Těžká voda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Těžká voda

Těžká voda neboli oxid deuteria se značkou D2O je voda, v níž je místo dvou atomů vodíku obsaženo deuterium, čímž voda získá odlišné vlastnosti. Těžká voda není radioaktivní, ale může narušit fyzikální rovnováhu těla, takže ve větší míře může tělu uškodit.
Mírná jedovatost je způsobena tím, že tato voda je hůře rozpustná. Má také vyšší hustotu. Vyskytuje se přirozeně v přírodě, ale většinou se vyrábí. Využívá se především v jaderné energetice jako moderátor v těžkovodních reaktorech (např. typ CANDU).


Co je to Těžká voda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Těžká voda. Co znamená pojem Těžká voda z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Těžká voda s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Těžká voda se nachází v sekci Fyzika

Klíčová slova: přesný význam, heslo, názvosloví, význam, Fyzika, terminus technicus, přesný výraz, lexikon, synonymum, odborné názvosloví, co je to Těžká voda?, termín, co znamená, slovo, význam pojmu, slovník, popis, Fyzika


Pojem Těžká voda je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Těžká voda? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Těžká voda, D2O, oxid deuteria je voda, jejíž molekuly obsahují místo obou atomů vodíku jeho izotop deuterium - tedy vodík s jádrem tvořeným 1 protonem a 1 neutronem. Proti běžné vodě (H2O) má D2O mírně odlišné fyzikální vlastnosti.
Těžká voda má nejdůležitější využití v jaderných technologiích, kde je běžná voda pro odlišení nazývaná též lehká voda. Ve větších množstvích je zdraví škodlivá, neboť narušuje fyzikální rovnováhu v těle. Není radioaktivní.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat heslo Těžká voda na Google.cz

Hledat slovo Těžká voda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Těžká voda ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Těžká voda na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Těžká voda ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Těžká voda ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Těžká voda například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Těžká voda? resp. jaký je přesný význam slova Těžká voda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Těžká voda, odpověď na dotaz co je to Těžká voda?. Víte např. kdo to je Noam Chomsky? Znáte a víte kdo je Svářeč? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Fyzika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.