Co je to?
Definice výrazu Těžká voda. Co znamená odborný pojem Těžká voda z kategorie Fyzika?

Co je Těžká voda?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Těžká voda?

Těžká voda neboli oxid deuteria se značkou D2O je voda, v níž je místo dvou atomů vodíku obsaženo deuterium, čímž voda získá odlišné vlastnosti. Těžká voda není radioaktivní, ale může narušit fyzikální rovnováhu těla, takže ve větší míře může tělu uškodit.
Mírná jedovatost je způsobena tím, že tato voda je hůře rozpustná. Má také vyšší hustotu. Vyskytuje se přirozeně v přírodě, ale většinou se vyrábí. Využívá se především v jaderné energetice jako moderátor v těžkovodních reaktorech (např. typ CANDU).


Co je to Těžká voda? Význam slova, termín, Definice výrazu Těžká voda. Co znamená odborný pojem Těžká voda z kategorie Fyzika?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Těžká voda je v sekci fyzika

Klíčová slova: informace, odborné názvosloví, přesný výraz, slovník, formulace, terminus technicus, co to je, terminologie, slovo, odborný výraz, fyzika, synonymum, co je to Těžká voda?, termín, lexikon, definice, názvosloví, heslo


Pojem Těžká voda je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Těžká voda píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Těžká voda, D2O, oxid deuteria je voda, jejíž molekuly obsahují místo obou atomů vodíku jeho izotop deuterium - tedy vodík s jádrem tvořeným 1 protonem a 1 neutronem. Proti běžné vodě (H2O) má D2O mírně odlišné fyzikální vlastnosti.
Těžká voda má nejdůležitější využití v jaderných technologiích, kde je běžná voda pro odlišení nazývaná též lehká voda. Ve větších množstvích je zdraví škodlivá, neboť narušuje fyzikální rovnováhu v těle. Není radioaktivní.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Těžká voda na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Těžká voda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Těžká voda ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Těžká voda ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Těžká voda ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Těžká voda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Těžká voda například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teďka už zajisté víte co je to Těžká voda? resp. co vlastně znamená slovo Těžká voda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Těžká voda, odpověď na dotaz co je to Těžká voda?. Víte např. kdo to je Skladník? Znáte a víte kdo je Venerolog? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci fyzika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.