Co je to?
Odborný výraz, definice slova Těžká voda. Co znamená pojem Těžká voda z kategorie Fyzika?

Co je to Těžká voda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Těžká voda

Těžká voda neboli oxid deuteria se značkou D2O je voda, v níž je místo dvou atomů vodíku obsaženo deuterium, čímž voda získá odlišné vlastnosti. Těžká voda není radioaktivní, ale může narušit fyzikální rovnováhu těla, takže ve větší míře může tělu uškodit.
Mírná jedovatost je způsobena tím, že tato voda je hůře rozpustná. Má také vyšší hustotu. Vyskytuje se přirozeně v přírodě, ale většinou se vyrábí. Využívá se především v jaderné energetice jako moderátor v těžkovodních reaktorech (např. typ CANDU).


Co je to Těžká voda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Těžká voda. Co znamená pojem Těžká voda z kategorie Fyzika?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Těžká voda patří do kategorie Fyzika

Klíčová slova: definice pojmu, heslo, terminus technicus, lexikon, přesný význam, popis, informace, slovo, co je to Těžká voda?, terminologie, co znamená, význam pojmu, vysvětlení, význam slova, synonymum, odborný výraz, význam, co to je


Pojem Těžká voda je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Těžká voda? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Těžká voda, D2O, oxid deuteria je voda, jejíž molekuly obsahují místo obou atomů vodíku jeho izotop deuterium - tedy vodík s jádrem tvořeným 1 protonem a 1 neutronem. Proti běžné vodě (H2O) má D2O mírně odlišné fyzikální vlastnosti.
Těžká voda má nejdůležitější využití v jaderných technologiích, kde je běžná voda pro odlišení nazývaná též lehká voda. Ve větších množstvích je zdraví škodlivá, neboť narušuje fyzikální rovnováhu v těle. Není radioaktivní.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít heslo Těžká voda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Těžká voda ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Těžká voda na Youtube

Najít pojem Těžká voda na Google.cz

Hledat výraz Těžká voda ve Wikislovníku

Vyhledat termín Těžká voda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Těžká voda například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Těžká voda? resp. jaký je význam slova Těžká voda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Těžká voda, odpověď na dotaz co je to Těžká voda?. Víte např. kdo to je Skřet? Znáte a víte kdo je Štěpán Kotrba? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Těžká voda i v jiných kategoriích (než Fyzika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.