Co je to?
Výraz, termín, definice slova Těžká voda. Co znamená odborný pojem Těžká voda z kategorie Fyzika?

Co je to Těžká voda? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Těžká voda?

Těžká voda neboli oxid deuteria se značkou D2O je voda, v níž je místo dvou atomů vodíku obsaženo deuterium, čímž voda získá odlišné vlastnosti. Těžká voda není radioaktivní, ale může narušit fyzikální rovnováhu těla, takže ve větší míře může tělu uškodit.
Mírná jedovatost je způsobena tím, že tato voda je hůře rozpustná. Má také vyšší hustotu. Vyskytuje se přirozeně v přírodě, ale většinou se vyrábí. Využívá se především v jaderné energetice jako moderátor v těžkovodních reaktorech (např. typ CANDU).


Co je to Těžká voda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Těžká voda. Co znamená odborný pojem Těžká voda z kategorie Fyzika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Těžká voda? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Těžká voda je v kategorii fyzika

Klíčová slova: wiki, terminus technicus, terminologie, informace, synonymum, popis, fyzika, slovník, význam, co znamená, heslo, vysvětlení, lexikon, význam pojmu, význam slova, názvosloví, definice, fyzika


Pojem Těžká voda je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Těžká voda? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Těžká voda, D2O, oxid deuteria je voda, jejíž molekuly obsahují místo obou atomů vodíku jeho izotop deuterium - tedy vodík s jádrem tvořeným 1 protonem a 1 neutronem. Proti běžné vodě (H2O) má D2O mírně odlišné fyzikální vlastnosti.
Těžká voda má nejdůležitější využití v jaderných technologiích, kde je běžná voda pro odlišení nazývaná též lehká voda. Ve větších množstvích je zdraví škodlivá, neboť narušuje fyzikální rovnováhu v těle. Není radioaktivní.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Těžká voda ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Těžká voda na Google.cz

Najít výraz Těžká voda ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Těžká voda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Těžká voda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Těžká voda ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Těžká voda například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní již víte jaká je definice termínu Těžká voda? resp. jaký je přesný význam slova Těžká voda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Těžká voda, odpověď na dotaz co je to Těžká voda?. Víte např. kdo to je Soudruh? Znáte a víte kdo je Ivan Pilný? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než fyzika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.