Co je to?
Odborný výraz, definice slova Těžká voda. Co znamená pojem Těžká voda z kategorie Fyzika?

Co je to Těžká voda? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Těžká voda

Těžká voda neboli oxid deuteria se značkou D2O je voda, v níž je místo dvou atomů vodíku obsaženo deuterium, čímž voda získá odlišné vlastnosti. Těžká voda není radioaktivní, ale může narušit fyzikální rovnováhu těla, takže ve větší míře může tělu uškodit.
Mírná jedovatost je způsobena tím, že tato voda je hůře rozpustná. Má také vyšší hustotu. Vyskytuje se přirozeně v přírodě, ale většinou se vyrábí. Využívá se především v jaderné energetice jako moderátor v těžkovodních reaktorech (např. typ CANDU).


Co je to Těžká voda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Těžká voda. Co znamená pojem Těžká voda z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Těžká voda? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Těžká voda se nachází v kategorii Fyzika

Klíčová slova: informace, lexikon, terminologie, definice, slovo, synonymum, termín, co to je, definice pojmu, význam, heslo, Těžká voda, pojem, Fyzika, přesný význam, přesný výraz, Fyzika, terminus technicus


Pojem Těžká voda je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Těžká voda dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Těžká voda, D2O, oxid deuteria je voda, jejíž molekuly obsahují místo obou atomů vodíku jeho izotop deuterium - tedy vodík s jádrem tvořeným 1 protonem a 1 neutronem. Proti běžné vodě (H2O) má D2O mírně odlišné fyzikální vlastnosti.
Těžká voda má nejdůležitější využití v jaderných technologiích, kde je běžná voda pro odlišení nazývaná též lehká voda. Ve větších množstvích je zdraví škodlivá, neboť narušuje fyzikální rovnováhu v těle. Není radioaktivní.

Další informační zdroje

Zkusit najít slovo Těžká voda ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Těžká voda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Těžká voda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Těžká voda ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Těžká voda ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Těžká voda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Těžká voda například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Těžká voda? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Těžká voda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Těžká voda, odpověď na dotaz co je to Těžká voda?. Víte např. kdo to je Masér? Znáte a víte kdo je Mamánek? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Fyzika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.