Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Státní dluh. Co znamená pojem Státní dluh z kategorie Ekonomie?

Co to je Státní dluh? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Státní dluh?

Státní dluh je označení pro závazky vlády a s dalšími dluhy je součástí veřejného dluhu. Státní dluh vznikne deficitem financí ve státním rozpočtu.
Finance jsou pak získávány různými způsoby, jako jsou státní dluhopisy, pokladniční poukázky, přímé půjčky nebo půjčky od různých institucí, jako je Evropská investiční banka.


Co je to Státní dluh? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Státní dluh. Co znamená pojem Státní dluh z kategorie Ekonomie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Státní dluh je v sekci Ekonomie

Klíčová slova: informace, Ekonomie, slovník, definice pojmu, Státní dluh, popis, heslo, lexikon, přesný význam, terminus technicus, wiki, slovo, odborný výraz, odborné názvosloví, definice, co to je, vysvětlení, terminologie


Pojem Státní dluh je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Státní dluh? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Termíny státní dluh a veřejný dluh (angl. public debt), vládní dluh (angl. government debt) a národní dluh (angl. national debt) se označuje souhrn závazků ústředních vládních institucí a dalších veřejných orgánů dané země vůči jednotlivým věřitelům. Zahrnuje tedy celkové zadlužení vlády, nižších správních celků (v Česku krajů a obcí), mimorozpočtových fondů a fondů sociálního zabezpečení (např. zdravotních pojišťoven).

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Státní dluh ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Státní dluh ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Státní dluh na Google.cz

Najít heslo Státní dluh ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Státní dluh ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Státní dluh ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Státní dluh například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Státní dluh? resp. co znamená výraz Státní dluh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Státní dluh, odpověď na dotaz co je to Státní dluh?. Víte např. kdo to je Sofie Chrtková? Znáte a víte kdo je Martin Hanzal? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Ekonomie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.