Co je to?
Výraz, termín, definice slova Státní dluh. Co znamená odborný pojem Státní dluh z kategorie Ekonomie?

Co je to Státní dluh? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Státní dluh?

Státní dluh je označení pro závazky vlády a s dalšími dluhy je součástí veřejného dluhu. Státní dluh vznikne deficitem financí ve státním rozpočtu.
Finance jsou pak získávány různými způsoby, jako jsou státní dluhopisy, pokladniční poukázky, přímé půjčky nebo půjčky od různých institucí, jako je Evropská investiční banka.


Co je to Státní dluh? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Státní dluh. Co znamená odborný pojem Státní dluh z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Státní dluh se nachází v kategorii ekonomie

Klíčová slova: formulace, lexikon, co to je, pojem, odborný výraz, heslo, vysvětlení, termín, co je to Státní dluh?, přesný výraz, synonymum, terminus technicus, definice pojmu, odborné názvosloví, význam slova, názvosloví, wiki, ekonomie


Pojem Státní dluh je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Státní dluh? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Termíny státní dluh a veřejný dluh (angl. public debt), vládní dluh (angl. government debt) a národní dluh (angl. national debt) se označuje souhrn závazků ústředních vládních institucí a dalších veřejných orgánů dané země vůči jednotlivým věřitelům. Zahrnuje tedy celkové zadlužení vlády, nižších správních celků (v Česku krajů a obcí), mimorozpočtových fondů a fondů sociálního zabezpečení (např. zdravotních pojišťoven).

Další možné informační zdroje

Hledat termín Státní dluh ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Státní dluh ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Státní dluh ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Státní dluh ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Státní dluh ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Státní dluh na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Státní dluh například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Státní dluh? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Státní dluh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Státní dluh, odpověď na dotaz co je to Státní dluh?. Víte např. kdo to je Metráček? Znáte a víte kdo je Adéla Gondíková? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Státní dluh i v jiných kategoriích (než ekonomie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.