Co je to?
Výraz, termín, definice slova Diastáza. Co znamená odborný pojem Diastáza z kategorie Lékařství?

Co je Diastáza?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Diastáza?

Diastáza je stav, který se vyskytuje zejména u těhotných žen, ale také u lidí obecně. Jde o charakteristické oddělení nebo roztažení svalů břišní stěny. Jedná se o situaci, kdy se svalová tkáň, která běžně drží břišní svaly pohromadě, stáhne nebo rozepne, což vede ke vzniku mezery mezi svaly. Diastáza se často vyskytuje v oblasti přímo pod pupkem, ale může k ní docházet i ve vyšších nebo nižších částech břicha. Diastáza je obvykle způsobena nárůstem tlaku v břišní dutině, který se často vyskytuje během těhotenství. Když se dítě vyvíjí v děloze, děloha se postupně zvětšuje a tlačí na břišní stěnu. Tento tlak může vést k oddělení svalových vláken, což vytváří mezery nebo slabá místa v břišním svalstvu. Diastáza může způsobit, že břišní svaly budou méně efektivní při udržování vnitřních orgánů a může způsobit i estetické nebo funkční problémy. Hlavním příznakem diastázy je viditelná mezera mezi břišními svaly, která může být snadno pozorována, když se osoba napřímí nebo při zatnutí břišních svalů. Někteří lidé mohou pociťovat nepříjemné pocity nebo bolesti v důsledku oslabených břišních svalů. Diastáza může ovlivnit držení těla tím, že způsobí nepřirozené natažení břišních svalů. Osoba s diastázou může mít potíže s udržením vnějšího tlaku, což může ovlivnit aktivity jako je zdvihání, ohýbání nebo tlačení. Může také způsobit, že břišní oblast vypadá vypouklá nebo nesouměrná, což může způsobit estetické obavy.
Léčba diastázy je možná více způsoby. Specifická cvičení zaměřená na posílení břišních svalů mohou pomoci snížit mezery mezi svaly. Fyzikální terapie, včetně masáží a manuální terapie, může být použita k posílení břišního svalstva a zlepšení držení těla. Někdy se používají speciální podpůrné pomůcky, jako jsou břišní pásy, aby se zmírnil tlak na břišní stěnu. V určitých případech, kdy diastáza způsobuje vážné potíže, může být zvažována chirurgická korekce.


Co je to Diastáza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Diastáza. Co znamená odborný pojem Diastáza z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Diastáza? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Diastáza je v kategorii lékařství

Klíčová slova: význam slova, popis, lékařství, význam pojmu, slovo, wiki, význam, odborné názvosloví, informace, definice pojmu, pojem, definice, názvosloví, vysvětlení, co znamená, Diastáza, synonymum, přesný význam


Pojem Diastáza je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít slovo Diastáza ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Diastáza ve Wikislovníku

Hledat slovo Diastáza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Diastáza ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Diastáza na Youtube

Hledat heslo Diastáza na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Diastáza například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Diastáza? resp. co znamená slovo Diastáza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diastáza, odpověď na dotaz co je to Diastáza?. Víte např. kdo to je Michaela Duffková? Znáte a víte kdo je Andrea Černá? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Diastáza v jiné sekci než lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, operace nohy, diastáza, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?