Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hlavatka. Co znamená pojem Hlavatka z kategorie Nástroje?

Co to je Hlavatka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Hlavatka?

Hlavatka je jeden z mnoha druhů seker. Jde o nástroj s dlouhou tradicí. Tato sekera má vysokou a úzkou čepel, delší topůrko a krátké ostří. Její váha se pohybuje od 1,8 do 3,6 kg. Hlavatku používali tesaři již v době raného středověku. Otesávali především kulatinu do tvaru hranolů. Tato činnost se nazývala hrubování. Sekera s úzkým ostřím snadněji vnikla do dřeva než širší druhy seker, ovšem povrch, který byl s její pomocí opracováván, byl velmi hrubý, takže se musel ještě začišťovat dalšími druhy seker.
Hlavatka se v současnosti používá méně, lze ji totiž nahradit pilami motorovými. Na Moravě se této sekeře říká také hlavačka.


Co je to Hlavatka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hlavatka. Co znamená pojem Hlavatka z kategorie Nástroje?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hlavatka patří do kategorie Nástroje

Klíčová slova: lexikon, význam pojmu, co znamená, definice pojmu, význam slova, význam, heslo, terminologie, co je to Hlavatka?, informace, odborný výraz, Nástroje, synonymum, popis, přesný význam, definice, Hlavatka, Nástroje


Pojem Hlavatka je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Hlavatka zkuste tyto odkazy

Hledat slovo Hlavatka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hlavatka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Hlavatka ve Wikislovníku

Vyhledat termín Hlavatka ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hlavatka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Hlavatka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Hlavatka například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Hlavatka? resp. co vlastně znamená slovo Hlavatka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hlavatka, odpověď na dotaz co je to Hlavatka?. Víte např. kdo to je Petr Vydra? Znáte a víte kdo je Luděk Sekyra? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nástroje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.