Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mandelbrotova množina. Co znamená odborný pojem Mandelbrotova množina z kategorie Matematika?

Co je to Mandelbrotova množina? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Mandelbrotova množina?

Mandelbrotova množina je nekonečně členitý útvar. Jedná se o fraktál. Po zvětšení jakéhokoli jejího výseku lze získávat stále další a další přesné a složité obrazce.
Mandelbrotova množina bývá výchozí množinou bodů pro další fraktály, které se vytvářejí různými matematickými vzorci a ohýbají se, obarvují, zvětšují či deformují buď v dvourozměrném, nebo třírozměrném prostoru.


Co je to Mandelbrotova množina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mandelbrotova množina. Co znamená odborný pojem Mandelbrotova množina z kategorie Matematika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Mandelbrotova množina patří do sekce matematika

Klíčová slova: slovo, význam slova, názvosloví, odborný výraz, slovník, termín, význam, terminus technicus, terminologie, informace, synonymum, definice, matematika, heslo, co je to Mandelbrotova množina?, co znamená, přesný výraz, vysvětlení


Pojem Mandelbrotova množina je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Mandelbrotova množina?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mandelbrotova množina je množina bodů komplexní roviny, které jsou odvozeny od rekurzivních procesů s komplexními čísly patřícími této množině a jejímu okolí. Mandelbrotova množina je jeden z nejznámějších fraktálů, přesněji řečeno fraktálem je její okraj.
Množinu jako první definoval v roce 1905 francouzský matematik Pierre Fatou, který studoval rekurzivní procesy. Prvním, kdo tuto množinu nechal vykreslit počítačem, byl Benoît Mandelbrot, podle kterého je také pojmenována.

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Mandelbrotova množina na Youtube

Vyhledat pojem Mandelbrotova množina ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mandelbrotova množina ve Wikimedia Commons

Hledat termín Mandelbrotova množina ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mandelbrotova množina ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Mandelbrotova množina na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mandelbrotova množina například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Mandelbrotova množina? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Mandelbrotova množina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mandelbrotova množina, odpověď na dotaz co je to Mandelbrotova množina?. Víte např. kdo to je Romain Bardet? Znáte a víte kdo je Miroslav Toman? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Mandelbrotova množina i v jiných kategoriích (než matematika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.