Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Mandelbrotova množina. Co znamená pojem Mandelbrotova množina z kategorie Matematika?

Co je Mandelbrotova množina? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Mandelbrotova množina?

Mandelbrotova množina je nekonečně členitý útvar. Jedná se o fraktál. Po zvětšení jakéhokoli jejího výseku lze získávat stále další a další přesné a složité obrazce.
Mandelbrotova množina bývá výchozí množinou bodů pro další fraktály, které se vytvářejí různými matematickými vzorci a ohýbají se, obarvují, zvětšují či deformují buď v dvourozměrném, nebo třírozměrném prostoru.


Co je to Mandelbrotova množina? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Mandelbrotova množina. Co znamená pojem Mandelbrotova množina z kategorie Matematika?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Mandelbrotova množina se známými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Mandelbrotova množina se nachází v kategorii matematika

Klíčová slova: slovo, co je to Mandelbrotova množina?, odborné názvosloví, vysvětlení, význam pojmu, wiki, názvosloví, význam slova, přesný význam, pojem, co znamená, přesný výraz, lexikon, matematika, synonymum, definice, význam, terminologie


Pojem Mandelbrotova množina je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Mandelbrotova množina dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mandelbrotova množina je množina bodů komplexní roviny, které jsou odvozeny od rekurzivních procesů s komplexními čísly patřícími této množině a jejímu okolí. Mandelbrotova množina je jeden z nejznámějších fraktálů, přesněji řečeno fraktálem je její okraj.
Množinu jako první definoval v roce 1905 francouzský matematik Pierre Fatou, který studoval rekurzivní procesy. Prvním, kdo tuto množinu nechal vykreslit počítačem, byl Benoît Mandelbrot, podle kterého je také pojmenována.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít heslo Mandelbrotova množina ve Wikislovníku

Najít výraz Mandelbrotova množina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mandelbrotova množina ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Mandelbrotova množina ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Mandelbrotova množina ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mandelbrotova množina ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Mandelbrotova množina například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Mandelbrotova množina? resp. co znamená Mandelbrotova množina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mandelbrotova množina, odpověď na dotaz co je to Mandelbrotova množina?. Víte např. kdo to je Jay Z? Znáte a víte kdo je Robert De Niro? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Mandelbrotova množina i v jiné části webu než je kategorie matematika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.