Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čtyřúhelník. Co znamená odborný pojem Čtyřúhelník z kategorie Matematika?

Co je to Čtyřúhelník? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Čtyřúhelník?

Čtyřúhelník je pojem z oblasti geometrie. Jedná se o rovinný útvar, mnohoúhelník, který má čtyři vrcholy a čtyři strany. Vnitřní úhly čtyřúhelníku v součtu dávají vždy 360 stupňů. Čtyřúhelník lze úhlopříčkou rozdělit na dva trojúhelníky.
Existuje více druhů čtyřúhelníků, základní dělení je na konvexní a nekonvexní. Čtyřúhelníky jsou například obdélník, čtverec, kosočtverec, tedy rovnoběžníky, dále lichoběžník nebo deltoid.


Co je to Čtyřúhelník? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čtyřúhelník. Co znamená odborný pojem Čtyřúhelník z kategorie Matematika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Čtyřúhelník? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Čtyřúhelník patří do sekce matematika

Klíčová slova: heslo, lexikon, definice pojmu, formulace, vysvětlení, co je to Čtyřúhelník?, informace, slovník, přesný význam, co znamená, význam, odborný výraz, přesný výraz, popis, matematika, terminologie, definice, odborné názvosloví


Pojem Čtyřúhelník je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Čtyřúhelník?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Čtyřúhelník je rovinný geometrický útvar, mnohoúhelník se čtyřmi vrcholy a čtyřmi stranami.

Pro více informací o heslu Čtyřúhelník zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat heslo Čtyřúhelník ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Čtyřúhelník ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Čtyřúhelník na Google.cz

Vyhledat pojem Čtyřúhelník ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Čtyřúhelník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Čtyřúhelník ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Čtyřúhelník například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Čtyřúhelník? resp. co přesně označuje termín Čtyřúhelník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čtyřúhelník, odpověď na dotaz co je to Čtyřúhelník?. Víte např. kdo to je Freerider? Znáte a víte kdo je Marie Rottrová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než matematika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.