Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čtyřúhelník. Co znamená odborný pojem Čtyřúhelník z kategorie Matematika?

Co je to Čtyřúhelník? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Čtyřúhelník?

Čtyřúhelník je pojem z oblasti geometrie. Jedná se o rovinný útvar, mnohoúhelník, který má čtyři vrcholy a čtyři strany. Vnitřní úhly čtyřúhelníku v součtu dávají vždy 360 stupňů. Čtyřúhelník lze úhlopříčkou rozdělit na dva trojúhelníky.
Existuje více druhů čtyřúhelníků, základní dělení je na konvexní a nekonvexní. Čtyřúhelníky jsou například obdélník, čtverec, kosočtverec, tedy rovnoběžníky, dále lichoběžník nebo deltoid.


Co je to Čtyřúhelník? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čtyřúhelník. Co znamená odborný pojem Čtyřúhelník z kategorie Matematika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Čtyřúhelník) můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Čtyřúhelník patří do kategorie Matematika

Klíčová slova: synonymum, vysvětlení, odborné názvosloví, termín, terminologie, definice pojmu, slovník, Čtyřúhelník, názvosloví, Matematika, co to je, formulace, informace, definice, Matematika, terminus technicus, heslo, přesný výraz


Pojem Čtyřúhelník je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Čtyřúhelník píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čtyřúhelník je rovinný geometrický útvar, mnohoúhelník se čtyřmi vrcholy a čtyřmi stranami.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat pojem Čtyřúhelník ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Čtyřúhelník na Youtube

Zkusit najít termín Čtyřúhelník ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čtyřúhelník ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čtyřúhelník ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Čtyřúhelník na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Čtyřúhelník například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Čtyřúhelník? resp. jaký je přesný význam slova Čtyřúhelník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čtyřúhelník, odpověď na dotaz co je to Čtyřúhelník?. Víte např. kdo to je Walt Disney? Znáte a víte kdo je Radovan Vítek? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Čtyřúhelník hledat i v jiných kategoriích (než Matematika) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.