Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čtyřúhelník. Co znamená odborný pojem Čtyřúhelník z kategorie Matematika?

Co je to Čtyřúhelník? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Čtyřúhelník?

Čtyřúhelník je pojem z oblasti geometrie. Jedná se o rovinný útvar, mnohoúhelník, který má čtyři vrcholy a čtyři strany. Vnitřní úhly čtyřúhelníku v součtu dávají vždy 360 stupňů. Čtyřúhelník lze úhlopříčkou rozdělit na dva trojúhelníky.
Existuje více druhů čtyřúhelníků, základní dělení je na konvexní a nekonvexní. Čtyřúhelníky jsou například obdélník, čtverec, kosočtverec, tedy rovnoběžníky, dále lichoběžník nebo deltoid.


Co je to Čtyřúhelník? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čtyřúhelník. Co znamená odborný pojem Čtyřúhelník z kategorie Matematika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Čtyřúhelník patří do sekce Matematika

Klíčová slova: odborný výraz, definice, Čtyřúhelník, co je to Čtyřúhelník?, pojem, názvosloví, vysvětlení, terminus technicus, co znamená, heslo, popis, význam, odborné názvosloví, slovo, wiki, význam slova, slovník, Matematika


Pojem Čtyřúhelník je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Čtyřúhelník dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Čtyřúhelník je rovinný geometrický útvar, mnohoúhelník se čtyřmi vrcholy a čtyřmi stranami.

Další zdroje informací o slovu Čtyřúhelník

Najít pojem Čtyřúhelník ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Čtyřúhelník ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Čtyřúhelník na Google.cz

Zkusit najít slovo Čtyřúhelník ve Wikizdrojích

Najít slovo Čtyřúhelník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čtyřúhelník ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Čtyřúhelník například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Čtyřúhelník? resp. co znamená slovo Čtyřúhelník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čtyřúhelník, odpověď na dotaz co je to Čtyřúhelník?. Víte např. kdo to je Rodinný příslušník? Znáte a víte kdo je Radovan Vítek? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Matematika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.