Co je to?
Odborný výraz, definice slova Čtyřúhelník. Co znamená pojem Čtyřúhelník z kategorie Matematika?

Co je Čtyřúhelník? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Čtyřúhelník?

Čtyřúhelník je pojem z oblasti geometrie. Jedná se o rovinný útvar, mnohoúhelník, který má čtyři vrcholy a čtyři strany. Vnitřní úhly čtyřúhelníku v součtu dávají vždy 360 stupňů. Čtyřúhelník lze úhlopříčkou rozdělit na dva trojúhelníky.
Existuje více druhů čtyřúhelníků, základní dělení je na konvexní a nekonvexní. Čtyřúhelníky jsou například obdélník, čtverec, kosočtverec, tedy rovnoběžníky, dále lichoběžník nebo deltoid.


Co je to Čtyřúhelník? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Čtyřúhelník. Co znamená pojem Čtyřúhelník z kategorie Matematika?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s jinými lidmi na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Čtyřúhelník se nachází v sekci matematika

Klíčová slova: pojem, význam slova, vysvětlení, lexikon, přesný význam, synonymum, odborné názvosloví, terminus technicus, přesný výraz, wiki, odborný výraz, slovo, matematika, slovník, Čtyřúhelník, co to je, formulace, co je to Čtyřúhelník?


Pojem Čtyřúhelník je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Čtyřúhelník? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Čtyřúhelník je rovinný geometrický útvar, mnohoúhelník se čtyřmi vrcholy a čtyřmi stranami.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít výraz Čtyřúhelník ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Čtyřúhelník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Čtyřúhelník na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čtyřúhelník ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Čtyřúhelník ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Čtyřúhelník ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Čtyřúhelník například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Čtyřúhelník? resp. co se skrývá pod slovem Čtyřúhelník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čtyřúhelník, odpověď na dotaz co je to Čtyřúhelník?. Víte např. kdo to je Všeználek? Znáte a víte kdo je Barbora Poláková? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v matematika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.