Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo DPČ. Co znamená pojem DPČ z kategorie Zkratky?

Co to je DPČ? Význam slova

Co znamená termín DPČ? Vysvětlení pojmu, definice hesla

DPČ je zkratka pro dohodu o pracovní činnosti. Jde o pojem z oblasti pracovního práva, používaný pro označení vztahu zaměstnance a zaměstnavatele, kdy však nevzniká pracovní poměr. DPČ je definována v zákoníku práce.
Tento pracovní vztah je určen především pro příležitostnou práci, například brigády. Tato dohoda se uzavírá písemně a musí obsahovat sjednanou práci, pracovní dobu a dobu, na kterou je dohoda uzavřena.


Co je to DPČ? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo DPČ. Co znamená pojem DPČ z kategorie Zkratky?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu DPČ? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz DPČ je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: co je to DPČ?, co znamená, vysvětlení, Zkratky, význam, Zkratky, terminus technicus, informace, význam slova, odborný výraz, definice pojmu, heslo, přesný výraz, synonymum, význam pojmu, termín, definice, názvosloví


Pojem DPČ je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu DPČ?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dohoda o pracovní činnosti (DPČ, někdy též DOPČ) je v českém pracovním právu zvláštní forma základního pracovněprávního vztahu – vztahu mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem, která není pracovním poměrem. DPČ je upravená zákoníkem práce. Zaměstnavatel má zajišťovat plnění svých úkolů především zaměstnanci v pracovním poměru, pracovní vztahy mimo pracovní poměr by tedy měly být využívány pouze například pro příležitostné brigádníky. Podobným pracovněprávním vztahem je též dohoda o provedení práce, která je vhodnější pro činnost spíše jednorázového charakteru. Naopak např. smlouva o dílo je již značně odlišná, protože nejde o pracovněprávní vztah s jistým garantovaným obsahem, ale o klasickou občanskoprávní smlouvu mezi objednatelem (de facto klientem/zákazníkem) a zhotovitelem díla (de facto podnikatelem/živnostníkem), tedy nikoli o vztah zaměstnavatele a zaměstnance, ale dodavatele a odběratele.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat termín DPČ ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo DPČ ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem DPČ ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo DPČ ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem DPČ na Youtube

Vyhledat slovo DPČ ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo DPČ například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu DPČ? resp. co znamená DPČ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DPČ, odpověď na dotaz co je to DPČ?. Víte např. kdo to je Thálie? Znáte a víte kdo je Valach? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu DPČ v jiné sekci než Zkratky. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?