Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo DPČ. Co znamená pojem DPČ z kategorie Zkratky?

Co to je DPČ? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu DPČ?

DPČ je zkratka pro dohodu o pracovní činnosti. Jde o pojem z oblasti pracovního práva, používaný pro označení vztahu zaměstnance a zaměstnavatele, kdy však nevzniká pracovní poměr. DPČ je definována v zákoníku práce.
Tento pracovní vztah je určen především pro příležitostnou práci, například brigády. Tato dohoda se uzavírá písemně a musí obsahovat sjednanou práci, pracovní dobu a dobu, na kterou je dohoda uzavřena.


Co je to DPČ? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo DPČ. Co znamená pojem DPČ z kategorie Zkratky?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz DPČ je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: co znamená, lexikon, význam pojmu, terminus technicus, význam, přesný význam, názvosloví, slovník, co to je, přesný výraz, slovo, informace, vysvětlení, význam slova, DPČ, popis, pojem, formulace


Pojem DPČ je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem DPČ? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Dohoda o pracovní činnosti (DPČ, někdy též DOPČ) je v českém pracovním právu zvláštní forma základního pracovněprávního vztahu – vztahu mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem, která není pracovním poměrem. DPČ je upravená zákoníkem práce. Zaměstnavatel má zajišťovat plnění svých úkolů především zaměstnanci v pracovním poměru, pracovní vztahy mimo pracovní poměr by tedy měly být využívány pouze například pro příležitostné brigádníky. Podobným pracovněprávním vztahem je též dohoda o provedení práce, která je vhodnější pro činnost spíše jednorázového charakteru. Naopak např. smlouva o dílo je již značně odlišná, protože nejde o pracovněprávní vztah s jistým garantovaným obsahem, ale o klasickou občanskoprávní smlouvu mezi objednatelem (de facto klientem/zákazníkem) a zhotovitelem díla (de facto podnikatelem/živnostníkem), tedy nikoli o vztah zaměstnavatele a zaměstnance, ale dodavatele a odběratele.

Zkuste zjistit více informací o slovu DPČ v následujících zdrojích

Vyhledat termín DPČ na Google.cz

Vyhledat výraz DPČ ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem DPČ na Youtube

Najít termín DPČ ve Wikislovníku

Hledat termín DPČ ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo DPČ ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo DPČ například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu DPČ? resp. co se přesně ukrývá za slovem DPČ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DPČ, odpověď na dotaz co je to DPČ?. Víte např. kdo to je Richard Strauss? Znáte a víte kdo je Čert? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Zkratky). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?