Co je to?
Výraz, termín, definice slova DPČ. Co znamená odborný pojem DPČ z kategorie Zkratky?

Co je to DPČ? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu DPČ

DPČ je zkratka pro dohodu o pracovní činnosti. Jde o pojem z oblasti pracovního práva, používaný pro označení vztahu zaměstnance a zaměstnavatele, kdy však nevzniká pracovní poměr. DPČ je definována v zákoníku práce.
Tento pracovní vztah je určen především pro příležitostnou práci, například brigády. Tato dohoda se uzavírá písemně a musí obsahovat sjednanou práci, pracovní dobu a dobu, na kterou je dohoda uzavřena.


Co je to DPČ? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova DPČ. Co znamená odborný pojem DPČ z kategorie Zkratky?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem DPČ je v sekci zkratky

Klíčová slova: definice pojmu, termín, DPČ, terminus technicus, co znamená, wiki, formulace, slovník, odborné názvosloví, co to je, terminologie, synonymum, zkratky, význam slova, slovo, informace, definice, přesný význam


Pojem DPČ je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu DPČ?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Dohoda o pracovní činnosti (DPČ, někdy též DOPČ) je v českém pracovním právu zvláštní forma základního pracovněprávního vztahu – vztahu mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem, která není pracovním poměrem. DPČ je upravená zákoníkem práce. Zaměstnavatel má zajišťovat plnění svých úkolů především zaměstnanci v pracovním poměru, pracovní vztahy mimo pracovní poměr by tedy měly být využívány pouze například pro příležitostné brigádníky. Podobným pracovněprávním vztahem je též dohoda o provedení práce, která je vhodnější pro činnost spíše jednorázového charakteru. Naopak např. smlouva o dílo je již značně odlišná, protože nejde o pracovněprávní vztah s jistým garantovaným obsahem, ale o klasickou občanskoprávní smlouvu mezi objednatelem (de facto klientem/zákazníkem) a zhotovitelem díla (de facto podnikatelem/živnostníkem), tedy nikoli o vztah zaměstnavatele a zaměstnance, ale dodavatele a odběratele.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat výraz DPČ ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo DPČ ve Wikislovníku

Najít termín DPČ ve vyhledávači Yandex

Najít heslo DPČ ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem DPČ ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem DPČ na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo DPČ například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to DPČ? resp. co se vlastně skrývá pod slovem DPČ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DPČ, odpověď na dotaz co je to DPČ?. Víte např. kdo to je Dolph Lundgren? Znáte a víte kdo je Adam Smith? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je zkratky. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?