Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo DPČ. Co znamená pojem DPČ z kategorie Zkratky?

Co to je DPČ? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla DPČ?

DPČ je zkratka pro dohodu o pracovní činnosti. Jde o pojem z oblasti pracovního práva, používaný pro označení vztahu zaměstnance a zaměstnavatele, kdy však nevzniká pracovní poměr. DPČ je definována v zákoníku práce.
Tento pracovní vztah je určen především pro příležitostnou práci, například brigády. Tato dohoda se uzavírá písemně a musí obsahovat sjednanou práci, pracovní dobu a dobu, na kterou je dohoda uzavřena.


Co je to DPČ? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo DPČ. Co znamená pojem DPČ z kategorie Zkratky?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova DPČ můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo DPČ je v sekci Zkratky

Klíčová slova: popis, wiki, definice, informace, definice pojmu, synonymum, terminologie, význam pojmu, slovník, Zkratky, odborný výraz, přesný výraz, význam slova, slovo, význam, lexikon, pojem, co znamená


Pojem DPČ je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem DPČ? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Dohoda o pracovní činnosti (DPČ, někdy též DOPČ) je v českém pracovním právu zvláštní forma základního pracovněprávního vztahu – vztahu mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem, která není pracovním poměrem. DPČ je upravená zákoníkem práce. Zaměstnavatel má zajišťovat plnění svých úkolů především zaměstnanci v pracovním poměru, pracovní vztahy mimo pracovní poměr by tedy měly být využívány pouze například pro příležitostné brigádníky. Podobným pracovněprávním vztahem je též dohoda o provedení práce, která je vhodnější pro činnost spíše jednorázového charakteru. Naopak např. smlouva o dílo je již značně odlišná, protože nejde o pracovněprávní vztah s jistým garantovaným obsahem, ale o klasickou občanskoprávní smlouvu mezi objednatelem (de facto klientem/zákazníkem) a zhotovitelem díla (de facto podnikatelem/živnostníkem), tedy nikoli o vztah zaměstnavatele a zaměstnance, ale dodavatele a odběratele.

Více informací o pojmu DPČ lze najít v následujících zdrojích

Hledat výraz DPČ ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo DPČ ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo DPČ ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín DPČ ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo DPČ ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz DPČ ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo DPČ například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je DPČ? resp. jaká je definice slova DPČ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DPČ, odpověď na dotaz co je to DPČ?. Víte např. kdo to je Hynek Čermák? Znáte a víte kdo je Čert? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Zkratky. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?