Co je to?
Odborný výraz, definice slova DPČ. Co znamená slovo DPČ z kategorie Zkratky?

Co je DPČ? Definice pojmu

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu DPČ

DPČ je zkratka pro dohodu o pracovní činnosti. Jde o pojem z oblasti pracovního práva, používaný pro označení vztahu zaměstnance a zaměstnavatele, kdy však nevzniká pracovní poměr. DPČ je definována v zákoníku práce.
Tento pracovní vztah je určen především pro příležitostnou práci, například brigády. Tato dohoda se uzavírá písemně a musí obsahovat sjednanou práci, pracovní dobu a dobu, na kterou je dohoda uzavřena.


Co je to DPČ? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova DPČ. Co znamená slovo DPČ z kategorie Zkratky?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz DPČ patří do kategorie zkratky

Klíčová slova: DPČ, termín, význam, lexikon, co znamená, odborné názvosloví, formulace, definice pojmu, přesný výraz, význam slova, informace, pojem, definice, odborný výraz, zkratky, co je to DPČ?, popis, co to je


Pojem DPČ je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín DPČ? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dohoda o pracovní činnosti (DPČ, někdy též DOPČ) je v českém pracovním právu zvláštní forma základního pracovněprávního vztahu – vztahu mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem, která není pracovním poměrem. DPČ je upravená zákoníkem práce. Zaměstnavatel má zajišťovat plnění svých úkolů především zaměstnanci v pracovním poměru, pracovní vztahy mimo pracovní poměr by tedy měly být využívány pouze například pro příležitostné brigádníky. Podobným pracovněprávním vztahem je též dohoda o provedení práce, která je vhodnější pro činnost spíše jednorázového charakteru. Naopak např. smlouva o dílo je již značně odlišná, protože nejde o pracovněprávní vztah s jistým garantovaným obsahem, ale o klasickou občanskoprávní smlouvu mezi objednatelem (de facto klientem/zákazníkem) a zhotovitelem díla (de facto podnikatelem/živnostníkem), tedy nikoli o vztah zaměstnavatele a zaměstnance, ale dodavatele a odběratele.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít heslo DPČ ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem DPČ ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo DPČ ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi DPČ ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo DPČ ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo DPČ ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo DPČ například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo DPČ? resp. co se vlastně skrývá pod slovem DPČ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DPČ, odpověď na dotaz co je to DPČ?. Víte např. kdo to je DMX? Znáte a víte kdo je Anders Celsius? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v zkratky. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?