Co je to?
Výraz, termín, definice slova DPČ. Co znamená odborný pojem DPČ z kategorie Zkratky?

Co je to DPČ? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu DPČ?

DPČ je zkratka pro dohodu o pracovní činnosti. Jde o pojem z oblasti pracovního práva, používaný pro označení vztahu zaměstnance a zaměstnavatele, kdy však nevzniká pracovní poměr. DPČ je definována v zákoníku práce.
Tento pracovní vztah je určen především pro příležitostnou práci, například brigády. Tato dohoda se uzavírá písemně a musí obsahovat sjednanou práci, pracovní dobu a dobu, na kterou je dohoda uzavřena.


Co je to DPČ? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova DPČ. Co znamená odborný pojem DPČ z kategorie Zkratky?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem DPČ je v kategorii zkratky

Klíčová slova: zkratky, názvosloví, lexikon, informace, termín, synonymum, význam slova, zkratky, slovník, definice pojmu, terminologie, wiki, co je to DPČ?, co to je, přesný výraz, terminus technicus, význam pojmu, význam


Pojem DPČ je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem DPČ? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dohoda o pracovní činnosti (DPČ, někdy též DOPČ) je v českém pracovním právu zvláštní forma základního pracovněprávního vztahu – vztahu mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem, která není pracovním poměrem. DPČ je upravená zákoníkem práce. Zaměstnavatel má zajišťovat plnění svých úkolů především zaměstnanci v pracovním poměru, pracovní vztahy mimo pracovní poměr by tedy měly být využívány pouze například pro příležitostné brigádníky. Podobným pracovněprávním vztahem je též dohoda o provedení práce, která je vhodnější pro činnost spíše jednorázového charakteru. Naopak např. smlouva o dílo je již značně odlišná, protože nejde o pracovněprávní vztah s jistým garantovaným obsahem, ale o klasickou občanskoprávní smlouvu mezi objednatelem (de facto klientem/zákazníkem) a zhotovitelem díla (de facto podnikatelem/živnostníkem), tedy nikoli o vztah zaměstnavatele a zaměstnance, ale dodavatele a odběratele.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem DPČ ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo DPČ ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo DPČ ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo DPČ ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín DPČ ve Wikislovníku

Najít výraz DPČ ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo DPČ například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to DPČ? resp. co označuje slovo DPČ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DPČ, odpověď na dotaz co je to DPČ?. Víte např. kdo to je Richard Carapaz? Znáte a víte kdo je Antonín Frič? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než zkratky). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?