Co je to?
Výraz, termín, definice slova NFC. Co znamená odborný pojem NFC z kategorie Počítače?

Co je to NFC? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu NFC?

NFC je oficiální zkratkou výrazu near field communication. Jedná se o sadu standardů, která určuje architekturu modulární technologie.
NFC se využívá k bezdrátové komunikaci elektronických a elektrotechnických zařízení na kratší vzdálenosti, řádově centimetrů.
S NFC se lze setkat například u platebních systémů, bluetooth technologií, wifi zařízení nebo identifikačních činnostech. NFC technologie je neustále ve vývoji a samozřejmě i na vzestupu.


Co je to NFC? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova NFC. Co znamená odborný pojem NFC z kategorie Počítače?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova NFC? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz NFC je v kategorii počítače

Klíčová slova: termín, slovo, význam slova, odborný výraz, definice pojmu, přesný výraz, vysvětlení, význam, synonymum, přesný význam, počítače, formulace, počítače, terminologie, pojem, význam pojmu, odborné názvosloví, wiki


Pojem NFC je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín NFC? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Near field communication (NFC) je modulární technologie radiové bezdrátové komunikace mezi elektronickými zařízeními na velmi krátkou vzdálenost (do 4 cm) s přiblížením přístrojů. Tuto architekturu definuje sada standardů ISO. Současné a předpokládané využití této technologie je především ve výměně klíčových dat při bezkontaktních finančních transakcích a ve zjednodušené konfiguraci spojení radiových zařízení, jako např. Wi-Fi. S využitím této technologie se počítá ve vzájemné komunikaci jak dvou aktivních přístrojů (např. příslušně vybavených mobilních telefonů), tak aktivních zařízení s pasivními zařízeními (s tzv. tagem, pasivním nenapájeným NFC zařízením) jako čtečka s bezkontaktní platební kartou.

Další informační zdroje o slovu NFC

Vyhledat termín NFC ve Wikizdrojích

Hledat frázi NFC ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem NFC na Youtube

Vyhledat výraz NFC ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo NFC ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo NFC na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo NFC například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní již víte co znamená slovo NFC? resp. co to je NFC? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu NFC, odpověď na dotaz co je to NFC?. Víte např. kdo to je Jan Čulík? Znáte a víte kdo je Josef Rychtář? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v počítače. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?