Co je to?
Výraz, termín, definice slova NFC. Co znamená odborný pojem NFC z kategorie Počítače?

Co je to NFC? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova NFC

NFC je oficiální zkratkou výrazu near field communication. Jedná se o sadu standardů, která určuje architekturu modulární technologie.
NFC se využívá k bezdrátové komunikaci elektronických a elektrotechnických zařízení na kratší vzdálenosti, řádově centimetrů.
S NFC se lze setkat například u platebních systémů, bluetooth technologií, wifi zařízení nebo identifikačních činnostech. NFC technologie je neustále ve vývoji a samozřejmě i na vzestupu.


Co je to NFC? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova NFC. Co znamená odborný pojem NFC z kategorie Počítače?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova NFC sdílet s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín NFC patří do sekce počítače

Klíčová slova: terminologie, formulace, informace, přesný výraz, co znamená, popis, význam pojmu, NFC, přesný význam, vysvětlení, synonymum, wiki, definice pojmu, slovo, počítače, odborné názvosloví, lexikon, význam


Pojem NFC je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem NFC? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Near field communication (NFC) je modulární technologie radiové bezdrátové komunikace mezi elektronickými zařízeními na velmi krátkou vzdálenost (do 4 cm) s přiblížením přístrojů. Tuto architekturu definuje sada standardů ISO. Současné a předpokládané využití této technologie je především ve výměně klíčových dat při bezkontaktních finančních transakcích a ve zjednodušené konfiguraci spojení radiových zařízení, jako např. Wi-Fi. S využitím této technologie se počítá ve vzájemné komunikaci jak dvou aktivních přístrojů (např. příslušně vybavených mobilních telefonů), tak aktivních zařízení s pasivními zařízeními (s tzv. tagem, pasivním nenapájeným NFC zařízením) jako čtečka s bezkontaktní platební kartou.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít termín NFC ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo NFC ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem NFC ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz NFC ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem NFC na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo NFC ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo NFC například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste zjistili co znamená NFC? resp. co je to NFC? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu NFC, odpověď na dotaz co je to NFC?. Víte např. kdo to je Radek Bartoníček? Znáte a víte kdo je Neurotik? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než počítače). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?