Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pólo. Co znamená odborný pojem Pólo z kategorie Sport?

Co je Pólo?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Pólo?

Pólo je název kolektivního jezdeckého sportu. Na venkovním hřišti proti sobě hrají dvě družstva jezdců na koních. Tyto týmy mají po čtyřech členech. Hraje se s míčkem a dlouhými pálkami, cílem je dostat míček do soupeřovy branky. Hra vznikla již ve starověké Persii a stala se zábavou šlechty.
Hřiště na pólo má několik úseků a čar odpalu. Ve středu je vyznačeno velké T, odkud se provádí úvodní vhazování. Branky jsou vyznačeny dvěma sloupky na užších stranách hřiště. Hru řídí rozhodčí, kterému pomáhají čároví a brankoví rozhodčí.


Co je to Pólo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pólo. Co znamená odborný pojem Pólo z kategorie Sport?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Pólo sdílejte s rodinou a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Pólo je v kategorii sport

Klíčová slova: terminus technicus, formulace, Pólo, pojem, odborné názvosloví, význam, názvosloví, definice pojmu, význam pojmu, sport, sport, přesný výraz, terminologie, wiki, přesný význam, termín, co znamená, popis


Pojem Pólo je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pólo? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pólo (z tibetského pu-lu) je kolektivní jezdecký sport, ve kterém proti sobě nastupují na venkovním hřišti dva čtyřčlenné týmy jezdců na koních. Cílem je dostat za pomoci dlouhé pálky míček do branky soupeře.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít pojem Pólo ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Pólo ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Pólo na Youtube

Zkusit najít Pólo ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Pólo ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pólo ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pólo například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co znamená slovo Pólo? resp. co se přesně ukrývá za slovem Pólo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pólo, odpověď na dotaz co je to Pólo?. Víte např. kdo to je Calin? Znáte a víte kdo je Apolena Rychlíková? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než sport). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, Ohnivý puk, pólo, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.