Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pólo. Co znamená odborný pojem Pólo z kategorie Sport?

Co je to Pólo? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Pólo?

Pólo je název kolektivního jezdeckého sportu. Na venkovním hřišti proti sobě hrají dvě družstva jezdců na koních. Tyto týmy mají po čtyřech členech. Hraje se s míčkem a dlouhými pálkami, cílem je dostat míček do soupeřovy branky. Hra vznikla již ve starověké Persii a stala se zábavou šlechty.
Hřiště na pólo má několik úseků a čar odpalu. Ve středu je vyznačeno velké T, odkud se provádí úvodní vhazování. Branky jsou vyznačeny dvěma sloupky na užších stranách hřiště. Hru řídí rozhodčí, kterému pomáhají čároví a brankoví rozhodčí.


Co je to Pólo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pólo. Co znamená odborný pojem Pólo z kategorie Sport?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Pólo se nachází v sekci Sport

Klíčová slova: wiki, význam slova, definice pojmu, informace, význam pojmu, vysvětlení, pojem, co to je, lexikon, terminus technicus, popis, Pólo, přesný výraz, slovník, terminologie, co znamená, heslo, co je to Pólo?


Pojem Pólo je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Pólo píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pólo (z tibetského pu-lu) je kolektivní jezdecký sport, ve kterém proti sobě nastupují na venkovním hřišti dva čtyřčlenné týmy jezdců na koních. Cílem je dostat za pomoci dlouhé pálky míček do branky soupeře.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pólo ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Pólo na Google.cz

Zkusit najít slovo Pólo ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Pólo na Youtube

Hledat slovo Pólo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Pólo ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Pólo například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Pólo? resp. jaká je definice termínu Pólo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pólo, odpověď na dotaz co je to Pólo?. Víte např. kdo to je Martha Issová? Znáte a víte kdo je Kripl? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Sport). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.