Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pólo. Co znamená odborný pojem Pólo z kategorie Sport?

Co je to Pólo? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Pólo

Pólo je název kolektivního jezdeckého sportu. Na venkovním hřišti proti sobě hrají dvě družstva jezdců na koních. Tyto týmy mají po čtyřech členech. Hraje se s míčkem a dlouhými pálkami, cílem je dostat míček do soupeřovy branky. Hra vznikla již ve starověké Persii a stala se zábavou šlechty.
Hřiště na pólo má několik úseků a čar odpalu. Ve středu je vyznačeno velké T, odkud se provádí úvodní vhazování. Branky jsou vyznačeny dvěma sloupky na užších stranách hřiště. Hru řídí rozhodčí, kterému pomáhají čároví a brankoví rozhodčí.


Co je to Pólo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pólo. Co znamená odborný pojem Pólo z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pólo se nachází v kategorii Sport

Klíčová slova: terminologie, Pólo, wiki, termín, informace, synonymum, co je to Pólo?, co znamená, slovník, názvosloví, Sport, přesný význam, odborný výraz, popis, pojem, definice, význam slova, vysvětlení


Pojem Pólo je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pólo? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pólo (z tibetského pu-lu) je kolektivní jezdecký sport, ve kterém proti sobě nastupují na venkovním hřišti dva čtyřčlenné týmy jezdců na koních. Cílem je dostat za pomoci dlouhé pálky míček do branky soupeře.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem Pólo ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Pólo na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pólo ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Pólo ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pólo ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Pólo ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Pólo například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Pólo? resp. co přesně znamená slovo Pólo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pólo, odpověď na dotaz co je to Pólo?. Víte např. kdo to je Petr Smejkal? Znáte a víte kdo je Kastelán? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Pólo v jiné sekci než Sport. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.