Co je to?
Odborný výraz, definice slova Operační systém. Co znamená slovo Operační systém z kategorie Software?

Co je Operační systém? Definice pojmu

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Operační systém?

Operační systém je software, který umožňuje komunikaci a obsluhu uživatele a konkrétního zařízení. Operační systém, ve smyslu počítače, je potom základní programové vybavení, které umožňuje fungování daného systému.
V současné době se s operačními systémy setkáváme i na jiných zařízeních, jedná se zejména o mobilní telefony.
Operační systém procházel a neustále prochází vývojem. Mezi ty nejznámější a nejrozšířenější je možno zařadit MS Windows nebo na telekomunikačním trhu potom Android.


Co je to Operační systém? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Operační systém. Co znamená slovo Operační systém z kategorie Software?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Operační systém s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Operační systém patří do kategorie software

Klíčová slova: informace, význam, co je to Operační systém?, názvosloví, formulace, lexikon, wiki, přesný význam, terminologie, pojem, vysvětlení, termín, přesný výraz, odborný výraz, slovník, definice, popis, software


Pojem Operační systém je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Operační systém? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Operační systém je v informatice označení pro základní programové vybavení počítače (tj. software), které je zavedeno do paměti počítače při jeho startu a zůstává v činnosti až do jeho vypnutí. Skládá se z jádra (kernel) a pomocných systémových nástrojů. Hlavním úkolem operačního systému je zajistit uživateli možnost ovládat počítač, vytvořit pro procesy aplikační rozhraní (API) a přidělovat jim systémové zdroje (procesor, paměť, přístup k souborům atd). Jeho vývoj je náročný na bezchybnost a efektivitu. Nachází na mnoha zařízeních, která obsahují „počítač“ a provádějí různé úkoly najednou, například mobilní telefon, herní konzole, server. Mezi nejznámější zástupce patří Microsoft Windows, Linux, macOS.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Operační systém na Youtube

Zkusit najít termín Operační systém ve Wikislovníku

Najít pojem Operační systém na Google.cz

Hledat slovo Operační systém ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Operační systém ve Wikimedia Commons

Najít termín Operační systém ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Operační systém například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už víte co znamená slovo Operační systém? resp. co přesně označuje termín Operační systém? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Operační systém, odpověď na dotaz co je to Operační systém?. Víte např. kdo to je Gérard Depardieu? Znáte a víte kdo je Rentiér? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v software. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde