Co je to?
Výraz, termín, definice slova Operační systém. Co znamená odborný pojem Operační systém z kategorie Software?

Co je to Operační systém? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Operační systém

Operační systém je software, který umožňuje komunikaci a obsluhu uživatele a konkrétního zařízení. Operační systém, ve smyslu počítače, je potom základní programové vybavení, které umožňuje fungování daného systému.
V současné době se s operačními systémy setkáváme i na jiných zařízeních, jedná se zejména o mobilní telefony.
Operační systém procházel a neustále prochází vývojem. Mezi ty nejznámější a nejrozšířenější je možno zařadit MS Windows nebo na telekomunikačním trhu potom Android.


Co je to Operační systém? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Operační systém. Co znamená odborný pojem Operační systém z kategorie Software?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Operační systém je v kategorii software

Klíčová slova: popis, synonymum, co to je, definice pojmu, slovník, informace, odborný výraz, lexikon, význam slova, pojem, slovo, definice, Operační systém, terminus technicus, odborné názvosloví, heslo, termín, význam


Pojem Operační systém je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Operační systém? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Operační systém je v informatice označení pro základní programové vybavení počítače (tj. software), které je zavedeno do paměti počítače při jeho startu a zůstává v činnosti až do jeho vypnutí. Skládá se z jádra (kernel) a pomocných systémových nástrojů. Hlavním úkolem operačního systému je zajistit uživateli možnost ovládat počítač, vytvořit pro procesy aplikační rozhraní (API) a přidělovat jim systémové zdroje (procesor, paměť, přístup k souborům atd). Jeho vývoj je náročný na bezchybnost a efektivitu. Nachází na mnoha zařízeních, která obsahují „počítač“ a provádějí různé úkoly najednou, například mobilní telefon, herní konzole, server. Mezi nejznámější zástupce patří Microsoft Windows, Linux, macOS.

Další informace o pojmu Operační systém hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít výraz Operační systém ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Operační systém ve Wikizdrojích

Najít slovo Operační systém ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Operační systém ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Operační systém ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Operační systém ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Operační systém například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Operační systém? resp. jaká je definice slova Operační systém? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Operační systém, odpověď na dotaz co je to Operační systém?. Víte např. kdo to je Skaut? Znáte a víte kdo je Rentiér? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je software. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde