Co je to?
Definice odborného termínu, slova Operační systém. Co znamená pojem Operační systém z kategorie Software?

Co je to Operační systém? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Operační systém

Operační systém je software, který umožňuje komunikaci a obsluhu uživatele a konkrétního zařízení. Operační systém, ve smyslu počítače, je potom základní programové vybavení, které umožňuje fungování daného systému.
V současné době se s operačními systémy setkáváme i na jiných zařízeních, jedná se zejména o mobilní telefony.
Operační systém procházel a neustále prochází vývojem. Mezi ty nejznámější a nejrozšířenější je možno zařadit MS Windows nebo na telekomunikačním trhu potom Android.


Co je to Operační systém? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Operační systém. Co znamená pojem Operační systém z kategorie Software?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Operační systém se nachází v sekci Software

Klíčová slova: informace, definice pojmu, terminologie, Software, význam slova, Software, slovo, význam pojmu, přesný výraz, názvosloví, vysvětlení, termín, co znamená, slovník, význam, odborný výraz, popis, přesný význam


Pojem Operační systém je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Operační systém?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Operační systém je v informatice označení pro základní programové vybavení počítače (tj. software), které je zavedeno do paměti počítače při jeho startu a zůstává v činnosti až do jeho vypnutí. Skládá se z jádra (kernel) a pomocných systémových nástrojů. Hlavním úkolem operačního systému je zajistit uživateli možnost ovládat počítač, vytvořit pro procesy aplikační rozhraní (API) a přidělovat jim systémové zdroje (procesor, paměť, přístup k souborům atd). Jeho vývoj je náročný na bezchybnost a efektivitu. Nachází na mnoha zařízeních, která obsahují „počítač“ a provádějí různé úkoly najednou, například mobilní telefon, herní konzole, server. Mezi nejznámější zástupce patří Microsoft Windows, Linux, macOS.

Jiné zdroje informací o pojmu Operační systém

Najít pojem Operační systém ve Wikizdrojích

Hledat heslo Operační systém ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Operační systém ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Operační systém ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Operační systém na Youtube

Hledat pojem Operační systém ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Operační systém například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Operační systém? resp. jaký je přesný význam slova Operační systém? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Operační systém, odpověď na dotaz co je to Operační systém?. Víte např. kdo to je Mešuge? Znáte a víte kdo je Rentiér? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Software). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde