Co je to?
Definice výrazu Burka. Co znamená odborný pojem Burka z kategorie Náboženství?

Co je Burka?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Burka

Burka patří k muslimským oděvům pro ženy. Jedná se o svrchní část oblečení, kterou si žena zakrývá celé tělo při pobytu na veřejnosti. Burku si žena může svléknout při vstupu do mešity nebo ve své domácnosti. Nošení burky nařizují náboženské zvyklosti, údajně ji nařizuje korán. Jedná se však pouze o jeden z výkladů. Pod burkou se nosí obvyklé všední oblečení.
Na Blízkém Východě je nošení tohoto oděvu obvyklé, v mnoha státech hrozí ženám bez burek potrestání. Naopak ve vyspělých zemích je burka zakázána, protože identitu takto oblečeného člověka nelze rozpoznat.


Co je to Burka? Význam slova, termín, Definice výrazu Burka. Co znamená odborný pojem Burka z kategorie Náboženství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Burka můžete samozřejmě sdílet s ostatními na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Burka je v sekci náboženství

Klíčová slova: pojem, slovo, heslo, wiki, definice pojmu, vysvětlení, co to je, náboženství, názvosloví, co znamená, lexikon, přesný výraz, terminologie, co je to Burka?, informace, význam pojmu, formulace, Burka


Pojem Burka je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Burka?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Burka je svrchní vrstva oděvu ženy, určená pro zakrytí celého těla na veřejnosti. Svléká se, až když se žena vrátí domů, nebo vstoupí do svatyně. Burka se používá v prvé řadě z náboženských důvodů. Některé směry islámu považují burku za minimum patřičného (cudného) oděvu ženy na veřejnosti - jde ale o vlastní (a vzhledem k islámu jako celku de facto extrémní) výklad koránu (ten v tomto směru není tak jednoznačný). Burka se obléká na běžné denní oblečení.

Ženy v burkách

Afghánské ženy s burkami. Autor: Staff Sgt. Brian Ferguson, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Afghánské ženy s burkami. Autor: Staff Sgt. Brian Ferguson, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Hledejte výraz Burka v dalších zdrojích

Zkusit najít frázi Burka ve Wikislovníku

Najít heslo Burka ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Burka ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Burka na Google.cz

Hledat videa s názvem Burka na Youtube

Najít výraz Burka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Burka například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaká je definice termínu Burka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Burka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Burka, odpověď na dotaz co je to Burka?. Víte např. kdo to je Andrej Nikolajevič Kolmogorov? Znáte a víte kdo je Hydrolog? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je náboženství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, Kostel oltář kříž, burka, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?