Co je to?
Definice odborného termínu, slova Burka. Co znamená pojem Burka z kategorie Náboženství?

Co je to Burka? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Burka?

Burka patří k muslimským oděvům pro ženy. Jedná se o svrchní část oblečení, kterou si žena zakrývá celé tělo při pobytu na veřejnosti. Burku si žena může svléknout při vstupu do mešity nebo ve své domácnosti. Nošení burky nařizují náboženské zvyklosti, údajně ji nařizuje korán. Jedná se však pouze o jeden z výkladů. Pod burkou se nosí obvyklé všední oblečení.
Na Blízkém Východě je nošení tohoto oděvu obvyklé, v mnoha státech hrozí ženám bez burek potrestání. Naopak ve vyspělých zemích je burka zakázána, protože identitu takto oblečeného člověka nelze rozpoznat.


Co je to Burka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Burka. Co znamená pojem Burka z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Burka doporučujeme sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Burka se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: lexikon, informace, přesný význam, význam pojmu, význam, terminus technicus, wiki, co je to Burka?, formulace, Burka, definice, co znamená, vysvětlení, synonymum, slovník, co to je, heslo, slovo


Pojem Burka je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Burka? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Burka je svrchní vrstva oděvu ženy, určená pro zakrytí celého těla na veřejnosti. Svléká se, až když se žena vrátí domů, nebo vstoupí do svatyně. Burka se používá v prvé řadě z náboženských důvodů. Některé směry islámu považují burku za minimum patřičného (cudného) oděvu ženy na veřejnosti - jde ale o vlastní (a vzhledem k islámu jako celku de facto extrémní) výklad koránu (ten v tomto směru není tak jednoznačný). Burka se obléká na běžné denní oblečení.

Ženy v burkách

Afghánské ženy s burkami. Autor: Staff Sgt. Brian Ferguson, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Afghánské ženy s burkami. Autor: Staff Sgt. Brian Ferguson, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat výraz Burka ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Burka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Burka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Burka ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Burka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Burka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Burka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Burka? resp. jaký je význam pojmu Burka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Burka, odpověď na dotaz co je to Burka?. Víte např. kdo to je Radek John? Znáte a víte kdo je Zuzana Čaputová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Náboženství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?