Co je to?
Definice odborného termínu, slova Burka. Co znamená pojem Burka z kategorie Náboženství?

Co je to Burka? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Burka

Burka patří k muslimským oděvům pro ženy. Jedná se o svrchní část oblečení, kterou si žena zakrývá celé tělo při pobytu na veřejnosti. Burku si žena může svléknout při vstupu do mešity nebo ve své domácnosti. Nošení burky nařizují náboženské zvyklosti, údajně ji nařizuje korán. Jedná se však pouze o jeden z výkladů. Pod burkou se nosí obvyklé všední oblečení.
Na Blízkém Východě je nošení tohoto oděvu obvyklé, v mnoha státech hrozí ženám bez burek potrestání. Naopak ve vyspělých zemích je burka zakázána, protože identitu takto oblečeného člověka nelze rozpoznat.


Co je to Burka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Burka. Co znamená pojem Burka z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Burka je v sekci Náboženství

Klíčová slova: synonymum, odborný výraz, význam pojmu, informace, vysvětlení, terminologie, wiki, význam, přesný výraz, co to je, Burka, co je to Burka?, Náboženství, formulace, pojem, lexikon, slovo, význam slova


Pojem Burka je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Burka? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Burka je svrchní vrstva oděvu ženy, určená pro zakrytí celého těla na veřejnosti. Svléká se, až když se žena vrátí domů, nebo vstoupí do svatyně. Burka se používá v prvé řadě z náboženských důvodů. Některé směry islámu považují burku za minimum patřičného (cudného) oděvu ženy na veřejnosti - jde ale o vlastní (a vzhledem k islámu jako celku de facto extrémní) výklad koránu (ten v tomto směru není tak jednoznačný). Burka se obléká na běžné denní oblečení.

Další zdroje informací

Vyhledat výraz Burka ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Burka na Youtube

Hledat výraz Burka ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Burka ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Burka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Burka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Burka například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Burka? resp. co znamená Burka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Burka, odpověď na dotaz co je to Burka?. Víte např. kdo to je Václav Upír Krejčí? Znáte a víte kdo je Risk manager? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Burka hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?