Co je to?
Definice výrazu Burka. Co znamená odborný pojem Burka z kategorie Náboženství?

Co to je Burka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Burka?

Burka patří k muslimským oděvům pro ženy. Jedná se o svrchní část oblečení, kterou si žena zakrývá celé tělo při pobytu na veřejnosti. Burku si žena může svléknout při vstupu do mešity nebo ve své domácnosti. Nošení burky nařizují náboženské zvyklosti, údajně ji nařizuje korán. Jedná se však pouze o jeden z výkladů. Pod burkou se nosí obvyklé všední oblečení.
Na Blízkém Východě je nošení tohoto oděvu obvyklé, v mnoha státech hrozí ženám bez burek potrestání. Naopak ve vyspělých zemích je burka zakázána, protože identitu takto oblečeného člověka nelze rozpoznat.


Co je to Burka? Význam slova, termín, Definice výrazu Burka. Co znamená odborný pojem Burka z kategorie Náboženství?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Burka s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Burka patří do kategorie náboženství

Klíčová slova: slovník, význam pojmu, pojem, slovo, synonymum, Burka, názvosloví, náboženství, odborné názvosloví, heslo, terminus technicus, význam, termín, vysvětlení, co znamená, význam slova, odborný výraz, definice


Pojem Burka je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Burka píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Burka je svrchní vrstva oděvu ženy, určená pro zakrytí celého těla na veřejnosti. Svléká se, až když se žena vrátí domů, nebo vstoupí do svatyně. Burka se používá v prvé řadě z náboženských důvodů. Některé směry islámu považují burku za minimum patřičného (cudného) oděvu ženy na veřejnosti - jde ale o vlastní (a vzhledem k islámu jako celku de facto extrémní) výklad koránu (ten v tomto směru není tak jednoznačný). Burka se obléká na běžné denní oblečení.

Ženy v burkách

Afghánské ženy s burkami. Autor: Staff Sgt. Brian Ferguson, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Afghánské ženy s burkami. Autor: Staff Sgt. Brian Ferguson, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Burka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Burka ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Burka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Burka ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Burka na Youtube

Najít heslo Burka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Burka například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Burka? resp. co přesně znamená slovo Burka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Burka, odpověď na dotaz co je to Burka?. Víte např. kdo to je Bad Bunny? Znáte a víte kdo je Balneolog? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci náboženství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?