Co je to?
Definice odborného termínu, slova Burka. Co znamená pojem Burka z kategorie Náboženství?

Co je to Burka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Burka?

Burka patří k muslimským oděvům pro ženy. Jedná se o svrchní část oblečení, kterou si žena zakrývá celé tělo při pobytu na veřejnosti. Burku si žena může svléknout při vstupu do mešity nebo ve své domácnosti. Nošení burky nařizují náboženské zvyklosti, údajně ji nařizuje korán. Jedná se však pouze o jeden z výkladů. Pod burkou se nosí obvyklé všední oblečení.
Na Blízkém Východě je nošení tohoto oděvu obvyklé, v mnoha státech hrozí ženám bez burek potrestání. Naopak ve vyspělých zemích je burka zakázána, protože identitu takto oblečeného člověka nelze rozpoznat.


Co je to Burka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Burka. Co znamená pojem Burka z kategorie Náboženství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Burka s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Burka patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: terminologie, co to je, heslo, lexikon, terminus technicus, Náboženství, význam slova, význam pojmu, co znamená, co je to Burka?, Burka, pojem, popis, informace, odborný výraz, synonymum, přesný výraz, slovo


Pojem Burka je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Burka? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Burka je svrchní vrstva oděvu ženy, určená pro zakrytí celého těla na veřejnosti. Svléká se, až když se žena vrátí domů, nebo vstoupí do svatyně. Burka se používá v prvé řadě z náboženských důvodů. Některé směry islámu považují burku za minimum patřičného (cudného) oděvu ženy na veřejnosti - jde ale o vlastní (a vzhledem k islámu jako celku de facto extrémní) výklad koránu (ten v tomto směru není tak jednoznačný). Burka se obléká na běžné denní oblečení.

Ženy v burkách

Afghánské ženy s burkami. Autor: Staff Sgt. Brian Ferguson, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Afghánské ženy s burkami. Autor: Staff Sgt. Brian Ferguson, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Burka ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Burka na Youtube

Zkusit najít heslo Burka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Burka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Burka na Google.cz

Vyhledat slovo Burka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Burka například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Burka? resp. jaký je přesný význam slova Burka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Burka, odpověď na dotaz co je to Burka?. Víte např. kdo to je Dysgrafik? Znáte a víte kdo je Risk manager? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Náboženství Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?