Co je to?
Odborný výraz, definice slova Burka. Co znamená pojem Burka z kategorie Náboženství?

Co je Burka? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Burka

Burka patří k muslimským oděvům pro ženy. Jedná se o svrchní část oblečení, kterou si žena zakrývá celé tělo při pobytu na veřejnosti. Burku si žena může svléknout při vstupu do mešity nebo ve své domácnosti. Nošení burky nařizují náboženské zvyklosti, údajně ji nařizuje korán. Jedná se však pouze o jeden z výkladů. Pod burkou se nosí obvyklé všední oblečení.
Na Blízkém Východě je nošení tohoto oděvu obvyklé, v mnoha státech hrozí ženám bez burek potrestání. Naopak ve vyspělých zemích je burka zakázána, protože identitu takto oblečeného člověka nelze rozpoznat.


Co je to Burka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Burka. Co znamená pojem Burka z kategorie Náboženství?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text s definicí výrazu Burka doporučujeme sdílet s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Burka se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: formulace, co znamená, Burka, co je to Burka?, náboženství, terminus technicus, pojem, význam slova, wiki, definice, definice pojmu, význam, vysvětlení, odborné názvosloví, slovník, termín, popis, synonymum


Pojem Burka je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Burka? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Burka je svrchní vrstva oděvu ženy, určená pro zakrytí celého těla na veřejnosti. Svléká se, až když se žena vrátí domů, nebo vstoupí do svatyně. Burka se používá v prvé řadě z náboženských důvodů. Některé směry islámu považují burku za minimum patřičného (cudného) oděvu ženy na veřejnosti - jde ale o vlastní (a vzhledem k islámu jako celku de facto extrémní) výklad koránu (ten v tomto směru není tak jednoznačný). Burka se obléká na běžné denní oblečení.

Ženy v burkách

Afghánské ženy s burkami. Autor: Staff Sgt. Brian Ferguson, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Afghánské ženy s burkami. Autor: Staff Sgt. Brian Ferguson, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Linky na další online zdroje

Vyhledat slovo Burka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Burka ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Burka na Youtube

Vyhledat pojem Burka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Burka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Burka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Burka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste zjistili co znamená Burka? resp. co označuje slovo Burka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Burka, odpověď na dotaz co je to Burka?. Víte např. kdo to je Susan Sarandon? Znáte a víte kdo je Imunolog? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než náboženství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?