Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Džem. Co znamená pojem Džem z kategorie Jídlo?

Co to je Džem? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Džem?

Džem je české slovo pro jam (anglicky), hmotu připomínající rosol s kousky ovoce. Džem se používá především jako pomazánka nebo při pečení koláčů a buchet. Základní surovinou pro výrobu džemu je čerstvé ovoce, které musí být patřičně vyzrálé. Ovoce se lisuje, vzniklý polotovar se vaří a poté se zahustí cukrem, popřípadě se dodá želírovací přípravek.
Džem může být z jednoho nebo více druhů ovoce. Kvalitu džemu určuje použité množství ovoce. Čím více ovoce se použije při přípravě, tím je džem kvalitnější.


Co je to Džem? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Džem. Co znamená pojem Džem z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Džem s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Džem se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: přesný výraz, Džem, heslo, význam, slovník, lexikon, přesný význam, význam pojmu, synonymum, názvosloví, definice pojmu, informace, co znamená, definice, co to je, termín, wiki, popis


Pojem Džem je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Džem? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Džem je rosolovitá hmota s kousky ovoce nebo s celými drobnými plody. Vyrábí se z čerstvého vyzrálého ovoce, které se lisuje, vaří a zahušťuje cukrem. Obvyklé množství cukru činí 1/3 až 2/5 obsahu, u průmyslově vyráběných džemů i 65 %. Džem se nejčastěji používá např. na chléb s máslem.

Další možné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Džem ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Džem ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Džem na Google.cz

Najít pojem Džem ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Džem ve Wikizdrojích

Hledat výraz Džem ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Džem například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Džem? resp. jaký je přesný význam slova Džem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Džem, odpověď na dotaz co je to Džem?. Víte např. kdo to je Prozaik? Znáte a víte kdo je Aragorn? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.