Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Džem. Co znamená pojem Džem z kategorie Jídlo?

Co to je Džem? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Džem?

Džem je české slovo pro jam (anglicky), hmotu připomínající rosol s kousky ovoce. Džem se používá především jako pomazánka nebo při pečení koláčů a buchet. Základní surovinou pro výrobu džemu je čerstvé ovoce, které musí být patřičně vyzrálé. Ovoce se lisuje, vzniklý polotovar se vaří a poté se zahustí cukrem, popřípadě se dodá želírovací přípravek.
Džem může být z jednoho nebo více druhů ovoce. Kvalitu džemu určuje použité množství ovoce. Čím více ovoce se použije při přípravě, tím je džem kvalitnější.


Co je to Džem? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Džem. Co znamená pojem Džem z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Džem patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: lexikon, Džem, Jídlo, vysvětlení, terminus technicus, heslo, pojem, co znamená, definice pojmu, synonymum, wiki, význam, význam slova, Jídlo, definice, formulace, přesný výraz, význam pojmu


Pojem Džem je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Džem?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Džem je rosolovitá hmota s kousky ovoce nebo s celými drobnými plody. Vyrábí se z čerstvého vyzrálého ovoce, které se lisuje, vaří a zahušťuje cukrem. Obvyklé množství cukru činí 1/3 až 2/5 obsahu, u průmyslově vyráběných džemů i 65 %. Džem se nejčastěji používá např. na chléb s máslem.

Sklenice s džemy

Sklenice s různými džemy. Autor: Michal Jarmoluk, zdroj: Pixabay
Sklenice s různými džemy. Autor: Michal Jarmoluk, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Džem lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Džem ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Džem ve Wikislovníku

Najít pojem Džem na Google.cz

Zkusit najít heslo Džem ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Džem ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Džem ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Džem například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Džem? resp. jaký je význam pojmu Džem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Džem, odpověď na dotaz co je to Džem?. Víte např. kdo to je Sanitář? Znáte a víte kdo je Barbora Šámalová? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Džem i v jiných kategoriích (než Jídlo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.