Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Džem. Co znamená pojem Džem z kategorie Jídlo?

Co to je Džem? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Džem?

Džem je české slovo pro jam (anglicky), hmotu připomínající rosol s kousky ovoce. Džem se používá především jako pomazánka nebo při pečení koláčů a buchet. Základní surovinou pro výrobu džemu je čerstvé ovoce, které musí být patřičně vyzrálé. Ovoce se lisuje, vzniklý polotovar se vaří a poté se zahustí cukrem, popřípadě se dodá želírovací přípravek.
Džem může být z jednoho nebo více druhů ovoce. Kvalitu džemu určuje použité množství ovoce. Čím více ovoce se použije při přípravě, tím je džem kvalitnější.


Co je to Džem? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Džem. Co znamená pojem Džem z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Džem sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Džem patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: slovo, informace, pojem, co je to Džem?, co to je, co znamená, wiki, slovník, přesný výraz, význam, terminus technicus, Džem, definice, termín, odborné názvosloví, názvosloví, Jídlo, definice pojmu


Pojem Džem je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Džem?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Džem je rosolovitá hmota s kousky ovoce nebo s celými drobnými plody. Vyrábí se z čerstvého vyzrálého ovoce, které se lisuje, vaří a zahušťuje cukrem. Obvyklé množství cukru činí 1/3 až 2/5 obsahu, u průmyslově vyráběných džemů i 65 %. Džem se nejčastěji používá např. na chléb s máslem.

Sklenice s džemy

Sklenice s různými džemy. Autor: Michal Jarmoluk, zdroj: Pixabay
Sklenice s různými džemy. Autor: Michal Jarmoluk, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Džem

Hledat videa s názvem Džem na Youtube

Najít termín Džem ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Džem ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Džem ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Džem ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Džem ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Džem například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Džem? resp. co vlastně znamená slovo Džem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Džem, odpověď na dotaz co je to Džem?. Víte např. kdo to je Nadutec? Znáte a víte kdo je Aragorn? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.