Co je to?
Výraz, termín, definice slova Australský fotbal. Co znamená odborný pojem Australský fotbal z kategorie Sport?

Co je to Australský fotbal? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Australský fotbal

Australský fotbal je název kolektivního sportu, jehož typickými vlastnostmi jsou rychlost a dynamika. Vznikl již v 19. století. Spojuje v sobě rugby, irský fotbal a samotný fotbal. Důvodem pro jeho vznik v Austrálii byla obliba kriketu, který však bylo možno hrát pouze v létě. Aby hráči měli patřičnou formu i v zimním období, navrhl Tom Wills založit zvláštní druh fotbalu, australský fotbal. V něm proti sobě hrají dvě družstva, každé o 18 hráčích. Družstva jsou rozdělena do tří skupin, každá má šest hráčů s určenými rolemi – obránci, záložníci, útočníci.
Hraje se na hřišti ve tvaru oválu, hřiště má rozměry 188 n 155 metrů. V zúžených místech na stranách jsou umístěny 4 sloupky, ve vzdálenosti od sebe 6,4 metru. Tak vznikne jedna vnitřní a dvě vnější brány. Míč se podobá míči na rugby, váží 450 gramů. Je oválný, šitý z kůže bez gripu. Hraje se 4x20 minut, míč se nehází, přihrává se úderem pěstí. Je ho možno chytat a odkopávat, poponášet se smí pouze na vzdálenost do 15 metrů. Hráči se mohou vzájemně chytat a dokonce stahovat za dresy. Vítězí mužstvo s více body, při remízách se neprodlužuje. Nejvíce bodů získá družstvo za průlet míče vnitřní brankou.


Co je to Australský fotbal? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Australský fotbal. Co znamená odborný pojem Australský fotbal z kategorie Sport?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Australský fotbal? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Australský fotbal je v kategorii sport

Klíčová slova: význam slova, co je to Australský fotbal?, lexikon, slovník, význam pojmu, sport, Australský fotbal, synonymum, sport, slovo, odborné názvosloví, formulace, terminologie, popis, pojem, vysvětlení, význam, termín


Pojem Australský fotbal je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Australský fotbal? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Australský fotbal (anglicky Australian rules football) je branková kolektivní sportovní hra ragbyového typu, hraná 18 hráči s oválným míčem. Jde o velice rychlý, tvrdý a dynamický kolektivní sport. V Austrálii se jedná o jeden z nejpopulárnějších sportů a pomalu se začíná rozšiřovat i do jiných zemí. Co do počtu průměrné návštěvnosti patří australská fotbalová liga (AFL) k třetímu nejnavštěvovanějšímu sportu na světě hned po americké NFL a německé Bundeslize s průměrnou návštěvností 36 428 lidí.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat výraz Australský fotbal ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Australský fotbal ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Australský fotbal na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Australský fotbal ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Australský fotbal ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Australský fotbal ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Australský fotbal například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní již víte jaká je definice termínu Australský fotbal? resp. co označuje slovo Australský fotbal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Australský fotbal, odpověď na dotaz co je to Australský fotbal?. Víte např. kdo to je Martina Navrátilová? Znáte a víte kdo je Petro Porošenko? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je sport. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.