Co je to?
Odborný výraz, definice slova Australský fotbal. Co znamená slovo Australský fotbal z kategorie Sport?

Co je Australský fotbal? Definice pojmu

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Australský fotbal?

Australský fotbal je název kolektivního sportu, jehož typickými vlastnostmi jsou rychlost a dynamika. Vznikl již v 19. století. Spojuje v sobě rugby, irský fotbal a samotný fotbal. Důvodem pro jeho vznik v Austrálii byla obliba kriketu, který však bylo možno hrát pouze v létě. Aby hráči měli patřičnou formu i v zimním období, navrhl Tom Wills založit zvláštní druh fotbalu, australský fotbal. V něm proti sobě hrají dvě družstva, každé o 18 hráčích. Družstva jsou rozdělena do tří skupin, každá má šest hráčů s určenými rolemi – obránci, záložníci, útočníci.
Hraje se na hřišti ve tvaru oválu, hřiště má rozměry 188 n 155 metrů. V zúžených místech na stranách jsou umístěny 4 sloupky, ve vzdálenosti od sebe 6,4 metru. Tak vznikne jedna vnitřní a dvě vnější brány. Míč se podobá míči na rugby, váží 450 gramů. Je oválný, šitý z kůže bez gripu. Hraje se 4x20 minut, míč se nehází, přihrává se úderem pěstí. Je ho možno chytat a odkopávat, poponášet se smí pouze na vzdálenost do 15 metrů. Hráči se mohou vzájemně chytat a dokonce stahovat za dresy. Vítězí mužstvo s více body, při remízách se neprodlužuje. Nejvíce bodů získá družstvo za průlet míče vnitřní brankou.


Co je to Australský fotbal? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Australský fotbal. Co znamená slovo Australský fotbal z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Australský fotbal s dalšími osobami na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Australský fotbal patří do kategorie sport

Klíčová slova: co to je, přesný význam, co je to Australský fotbal?, informace, popis, odborný výraz, slovo, přesný výraz, synonymum, definice, slovník, lexikon, význam, terminus technicus, vysvětlení, terminologie, formulace, definice pojmu


Pojem Australský fotbal je v kategorii sport, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Australský fotbal můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Australský fotbal (anglicky Australian rules football) je branková kolektivní sportovní hra ragbyového typu, hraná 18 hráči s oválným míčem. Jde o velice rychlý, tvrdý a dynamický kolektivní sport. V Austrálii se jedná o jeden z nejpopulárnějších sportů a pomalu se začíná rozšiřovat i do jiných zemí. Co do počtu průměrné návštěvnosti patří australská fotbalová liga (AFL) k třetímu nejnavštěvovanějšímu sportu na světě hned po americké NFL a německé Bundeslize s průměrnou návštěvností 36 428 lidí.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít termín Australský fotbal na Google.cz

Vyhledat výraz Australský fotbal ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Australský fotbal ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Australský fotbal na Youtube

Zkusit najít termín Australský fotbal ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Australský fotbal ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Australský fotbal například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Australský fotbal? resp. co je to Australský fotbal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Australský fotbal, odpověď na dotaz co je to Australský fotbal?. Víte např. kdo to je Douglas Adams? Znáte a víte kdo je Amy Winehouse? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než sport). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.