Co je to?
Výraz, termín, definice slova Australský fotbal. Co znamená odborný pojem Australský fotbal z kategorie Sport?

Co je Australský fotbal?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Australský fotbal

Australský fotbal je název kolektivního sportu, jehož typickými vlastnostmi jsou rychlost a dynamika. Vznikl již v 19. století. Spojuje v sobě rugby, irský fotbal a samotný fotbal. Důvodem pro jeho vznik v Austrálii byla obliba kriketu, který však bylo možno hrát pouze v létě. Aby hráči měli patřičnou formu i v zimním období, navrhl Tom Wills založit zvláštní druh fotbalu, australský fotbal. V něm proti sobě hrají dvě družstva, každé o 18 hráčích. Družstva jsou rozdělena do tří skupin, každá má šest hráčů s určenými rolemi – obránci, záložníci, útočníci.
Hraje se na hřišti ve tvaru oválu, hřiště má rozměry 188 n 155 metrů. V zúžených místech na stranách jsou umístěny 4 sloupky, ve vzdálenosti od sebe 6,4 metru. Tak vznikne jedna vnitřní a dvě vnější brány. Míč se podobá míči na rugby, váží 450 gramů. Je oválný, šitý z kůže bez gripu. Hraje se 4x20 minut, míč se nehází, přihrává se úderem pěstí. Je ho možno chytat a odkopávat, poponášet se smí pouze na vzdálenost do 15 metrů. Hráči se mohou vzájemně chytat a dokonce stahovat za dresy. Vítězí mužstvo s více body, při remízách se neprodlužuje. Nejvíce bodů získá družstvo za průlet míče vnitřní brankou.


Co je to Australský fotbal? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Australský fotbal. Co znamená odborný pojem Australský fotbal z kategorie Sport?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici slova Australský fotbal můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Australský fotbal je v kategorii sport

Klíčová slova: co je to Australský fotbal?, definice pojmu, Australský fotbal, přesný význam, formulace, slovník, co znamená, informace, přesný výraz, význam slova, terminologie, termín, odborný výraz, wiki, význam, heslo, terminus technicus, vysvětlení


Pojem Australský fotbal je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Australský fotbal?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Australský fotbal (anglicky Australian rules football) je branková kolektivní sportovní hra ragbyového typu, hraná 18 hráči s oválným míčem. Jde o velice rychlý, tvrdý a dynamický kolektivní sport. V Austrálii se jedná o jeden z nejpopulárnějších sportů a pomalu se začíná rozšiřovat i do jiných zemí. Co do počtu průměrné návštěvnosti patří australská fotbalová liga (AFL) k třetímu nejnavštěvovanějšímu sportu na světě hned po americké NFL a německé Bundeslize s průměrnou návštěvností 36 428 lidí.

Další informace o pojmu Australský fotbal hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít slovo Australský fotbal ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Australský fotbal ve Wikimedia Commons

Najít heslo Australský fotbal ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Australský fotbal na Google obrázcích

Vyhledat výraz Australský fotbal na Google.cz

Najít pojem Australský fotbal ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Australský fotbal například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Teďka již bezesporu víte co to je Australský fotbal? resp. jaký je význam pojmu Australský fotbal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Australský fotbal, odpověď na dotaz co je to Australský fotbal?. Víte např. kdo to je Dezinformátor? Znáte a víte kdo je Adam Plachetka? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než sport). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, Hokejový puk, australský fotbal, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.