Co je to?
Definice výrazu, termínu Australský fotbal. Co znamená odborný pojem Australský fotbal z kategorie Sport?

Co je to Australský fotbal? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Australský fotbal

Australský fotbal je název kolektivního sportu, jehož typickými vlastnostmi jsou rychlost a dynamika. Vznikl již v 19. století. Spojuje v sobě rugby, irský fotbal a samotný fotbal. Důvodem pro jeho vznik v Austrálii byla obliba kriketu, který však bylo možno hrát pouze v létě. Aby hráči měli patřičnou formu i v zimním období, navrhl Tom Wills založit zvláštní druh fotbalu, australský fotbal. V něm proti sobě hrají dvě družstva, každé o 18 hráčích. Družstva jsou rozdělena do tří skupin, každá má šest hráčů s určenými rolemi – obránci, záložníci, útočníci.
Hraje se na hřišti ve tvaru oválu, hřiště má rozměry 188 n 155 metrů. V zúžených místech na stranách jsou umístěny 4 sloupky, ve vzdálenosti od sebe 6,4 metru. Tak vznikne jedna vnitřní a dvě vnější brány. Míč se podobá míči na rugby, váží 450 gramů. Je oválný, šitý z kůže bez gripu. Hraje se 4x20 minut, míč se nehází, přihrává se úderem pěstí. Je ho možno chytat a odkopávat, poponášet se smí pouze na vzdálenost do 15 metrů. Hráči se mohou vzájemně chytat a dokonce stahovat za dresy. Vítězí mužstvo s více body, při remízách se neprodlužuje. Nejvíce bodů získá družstvo za průlet míče vnitřní brankou.


Co je to Australský fotbal? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Australský fotbal. Co znamená odborný pojem Australský fotbal z kategorie Sport?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Australský fotbal s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Australský fotbal je v kategorii Sport

Klíčová slova: termín, slovník, terminus technicus, co znamená, význam slova, pojem, Sport, co to je, význam pojmu, co je to Australský fotbal?, přesný výraz, informace, synonymum, heslo, odborný výraz, popis, názvosloví, wiki


Pojem Australský fotbal je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Australský fotbal ve Wikimedia Commons

Najít heslo Australský fotbal ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Australský fotbal na Youtube

Hledat výraz Australský fotbal ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Australský fotbal ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Australský fotbal ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Australský fotbal například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Australský fotbal? resp. jaký je přesný význam slova Australský fotbal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Australský fotbal, odpověď na dotaz co je to Australský fotbal?. Víte např. kdo to je Jozef Tiso? Znáte a víte kdo je Obluda? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Sport. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.