Co je to?
Definice odborného termínu, slova Australský fotbal. Co znamená pojem Australský fotbal z kategorie Sport?

Co je to Australský fotbal? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Australský fotbal?

Australský fotbal je název kolektivního sportu, jehož typickými vlastnostmi jsou rychlost a dynamika. Vznikl již v 19. století. Spojuje v sobě rugby, irský fotbal a samotný fotbal. Důvodem pro jeho vznik v Austrálii byla obliba kriketu, který však bylo možno hrát pouze v létě. Aby hráči měli patřičnou formu i v zimním období, navrhl Tom Wills založit zvláštní druh fotbalu, australský fotbal. V něm proti sobě hrají dvě družstva, každé o 18 hráčích. Družstva jsou rozdělena do tří skupin, každá má šest hráčů s určenými rolemi – obránci, záložníci, útočníci.
Hraje se na hřišti ve tvaru oválu, hřiště má rozměry 188 n 155 metrů. V zúžených místech na stranách jsou umístěny 4 sloupky, ve vzdálenosti od sebe 6,4 metru. Tak vznikne jedna vnitřní a dvě vnější brány. Míč se podobá míči na rugby, váží 450 gramů. Je oválný, šitý z kůže bez gripu. Hraje se 4x20 minut, míč se nehází, přihrává se úderem pěstí. Je ho možno chytat a odkopávat, poponášet se smí pouze na vzdálenost do 15 metrů. Hráči se mohou vzájemně chytat a dokonce stahovat za dresy. Vítězí mužstvo s více body, při remízách se neprodlužuje. Nejvíce bodů získá družstvo za průlet míče vnitřní brankou.


Co je to Australský fotbal? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Australský fotbal. Co znamená pojem Australský fotbal z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Australský fotbal sdílet s jinými lidmi na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Australský fotbal patří do sekce sport

Klíčová slova: heslo, přesný význam, terminologie, synonymum, co je to Australský fotbal?, pojem, informace, Australský fotbal, slovník, slovo, sport, význam slova, formulace, vysvětlení, co znamená, definice, přesný výraz, sport


Pojem Australský fotbal je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Australský fotbal? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Australský fotbal (anglicky Australian rules football) je branková kolektivní sportovní hra ragbyového typu, hraná 18 hráči s oválným míčem. Jde o velice rychlý, tvrdý a dynamický kolektivní sport. V Austrálii se jedná o jeden z nejpopulárnějších sportů a pomalu se začíná rozšiřovat i do jiných zemí. Co do počtu průměrné návštěvnosti patří australská fotbalová liga (AFL) k třetímu nejnavštěvovanějšímu sportu na světě hned po americké NFL a německé Bundeslize s průměrnou návštěvností 36 428 lidí.

Více informací o slovu Australský fotbal doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat termín Australský fotbal ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Australský fotbal ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Australský fotbal na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Australský fotbal ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Australský fotbal ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Australský fotbal ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Australský fotbal například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste zjistili jaká je definice slova Australský fotbal? resp. co znamená výraz Australský fotbal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Australský fotbal, odpověď na dotaz co je to Australský fotbal?. Víte např. kdo to je Jan Blahoslav? Znáte a víte kdo je Richard Hes? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v sport. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.