Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mozzarella. Co znamená odborný pojem Mozzarella z kategorie Jídlo?

Co je Mozzarella? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Mozzarella?

Mozzarella je pojmenování měkkého druhu sýra pocházejícího z Itálie, oblasti Kampánie. Má oválný tvar a uchovává se v obalech naplněných syrovátkou. Sýr je zářivě bílý, kůra je tenká a leskne se. Mladý sýr pruží a je poddajný, velmi dobře se krájí na plátky. V průběhu stárnutí je měkčí a mění se i chuť. Pokud se připravuje ve větším množství pro pohostinství, může mít tvar kvádru, dá se pak lépe smažit, například jako řízek v trojobalu. Surovinou pro výrobu mozzarelly je točený tvaroh. Ten se krájí, nechá se odležet v syrovátce a pak se upravuje ve vařící vodě do lesklé a hladké podoby. Z větších kusů se odkrajují části, které se tvarují do výsledné podoby a ponoří se do slané vody.
Tradiční surovinou pro mozzarellu by mělo být buvolí mléko. Mozarrella má i uzenou variantu. Tvarovaná bývá nejen do oválů, ale také do třešniček, uzlíků a dalších. Využití tohoto sýra je široké, přidává se do těstovin, na pizzy, do salátů. Typickým salátem s mozzarellou je salát Caprese, kde se sýr kombinuje s rajčaty, bylinkami a kořením.


Co je to Mozzarella? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mozzarella. Co znamená odborný pojem Mozzarella z kategorie Jídlo?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Mozzarella? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Mozzarella je v kategorii jídlo

Klíčová slova: wiki, pojem, terminus technicus, názvosloví, přesný význam, vysvětlení, definice pojmu, význam slova, co znamená, jídlo, definice, význam, formulace, informace, význam pojmu, synonymum, lexikon, jídlo


Pojem Mozzarella je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mozzarella? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mozzarella je měkký sýr z italské Kampánie.
Mozzarella má tvar oválu a uskladňuje se v miskách nebo pevně uzavřených obalech obsahujících syrovátku. Má sněhobílou barvu a velmi tenkou lesklou kůru. Struktura mladého sýra je poměrně pružná a poddajná, dá se celkem lehce krájet. Jak sýr zraje, stává se měkčím a zintenzivňuje se jeho chuť.
Ve větším množství, zejména pro gastronomické účely, se tvaruje do kvádrů, chuťově se nikterak neodlišuje. Je ideální na smažení v tzv. trojobalu. Její chuť je výraznější, než klasický Eidam.

Třešničky z mozzarelly

Jednohubky z rajčátek a mozzarellových třešniček. Autor: congerdesign, zdroj: Pixabay
Jednohubky z rajčátek a mozzarellových třešniček. Autor: congerdesign, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Mozzarella na Youtube

Vyhledat slovo Mozzarella ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat pojem Mozzarella ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mozzarella ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Mozzarella ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Mozzarella ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mozzarella například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Mozzarella? resp. co se skrývá pod slovem Mozzarella? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mozzarella, odpověď na dotaz co je to Mozzarella?. Víte např. kdo to je Tomáš Donutil? Znáte a víte kdo je Ferdinand I? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než jídlo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.