Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mozzarella. Co znamená odborný pojem Mozzarella z kategorie Jídlo?

Co je to Mozzarella? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Mozzarella?

Mozzarella je pojmenování měkkého druhu sýra pocházejícího z Itálie, oblasti Kampánie. Má oválný tvar a uchovává se v obalech naplněných syrovátkou. Sýr je zářivě bílý, kůra je tenká a leskne se. Mladý sýr pruží a je poddajný, velmi dobře se krájí na plátky. V průběhu stárnutí je měkčí a mění se i chuť. Pokud se připravuje ve větším množství pro pohostinství, může mít tvar kvádru, dá se pak lépe smažit, například jako řízek v trojobalu. Surovinou pro výrobu mozzarelly je točený tvaroh. Ten se krájí, nechá se odležet v syrovátce a pak se upravuje ve vařící vodě do lesklé a hladké podoby. Z větších kusů se odkrajují části, které se tvarují do výsledné podoby a ponoří se do slané vody.
Tradiční surovinou pro mozzarellu by mělo být buvolí mléko. Mozarrella má i uzenou variantu. Tvarovaná bývá nejen do oválů, ale také do třešniček, uzlíků a dalších. Využití tohoto sýra je široké, přidává se do těstovin, na pizzy, do salátů. Typickým salátem s mozzarellou je salát Caprese, kde se sýr kombinuje s rajčaty, bylinkami a kořením.


Co je to Mozzarella? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mozzarella. Co znamená odborný pojem Mozzarella z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Mozzarella můžete sdílet s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Mozzarella je v kategorii jídlo

Klíčová slova: definice, termín, heslo, co je to Mozzarella?, význam, slovník, informace, formulace, jídlo, názvosloví, přesný výraz, odborné názvosloví, vysvětlení, význam pojmu, pojem, Mozzarella, přesný význam, terminus technicus


Pojem Mozzarella je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Mozzarella?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Mozzarella je měkký sýr z italské Kampánie.
Mozzarella má tvar oválu a uskladňuje se v miskách nebo pevně uzavřených obalech obsahujících syrovátku. Má sněhobílou barvu a velmi tenkou lesklou kůru. Struktura mladého sýra je poměrně pružná a poddajná, dá se celkem lehce krájet. Jak sýr zraje, stává se měkčím a zintenzivňuje se jeho chuť.
Ve větším množství, zejména pro gastronomické účely, se tvaruje do kvádrů, chuťově se nikterak neodlišuje. Je ideální na smažení v tzv. trojobalu. Její chuť je výraznější, než klasický Eidam.

Třešničky z mozzarelly

Jednohubky z rajčátek a mozzarellových třešniček. Autor: congerdesign, zdroj: Pixabay
Jednohubky z rajčátek a mozzarellových třešniček. Autor: congerdesign, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat pojem Mozzarella na Google.cz

Zkusit najít pojem Mozzarella ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Mozzarella ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Mozzarella na Youtube

Hledat termín Mozzarella ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Mozzarella ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Mozzarella například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Mozzarella? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Mozzarella? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mozzarella, odpověď na dotaz co je to Mozzarella?. Víte např. kdo to je Petr Honzejk? Znáte a víte kdo je Tenorista? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než jídlo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.