Co je to?
Definice výrazu, termínu Tuberkulóza. Co znamená odborný pojem Tuberkulóza z kategorie Nemoce?

Co je to Tuberkulóza? Význam slova

Co znamená termín Tuberkulóza? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Tuberkulóza, jinak též starším názvem úbytě nebo souchotiny, je bakteriální onemocnění, které postihuje jak lidi, tak zvířata. Onemocnění je infekční, začíná většinou napadením plic, ale postiženy mohou být i další části těla.
Tuberkulóza se šíří vzduchem, jejím příznakem je horečka, krvavý kašel, pocení a výrazný úbytek váhy. Léčí se antibiotiky, léčení je však dlouhodobé a náročné. Prevencí je očkování. Tuberkulóza je nejvíce rozšířená v Asii a v Africe.


Co je to Tuberkulóza? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tuberkulóza. Co znamená odborný pojem Tuberkulóza z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Tuberkulóza doporučujeme sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Tuberkulóza se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: slovník, přesný výraz, pojem, wiki, co je to Tuberkulóza?, význam slova, lexikon, termín, vysvětlení, terminologie, heslo, názvosloví, Nemoce, slovo, definice, odborný výraz, význam pojmu, informace


Pojem Tuberkulóza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tuberkulóza? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Tuberkulóza (z lat. tuberculum – hrbolek, nádorek), též TBC, dříve souchotiny či úbytě (oubytě), je infekční onemocnění způsobené bakteriemi ze skupiny Mycobacterium tuberculosis komplex s nejvýznamnějším zástupcem M. tuberculosis. Nemoc napadá nejen člověka, ale i zvířata. Tuberkulóza většinou napadá plíce, ale může postihnout i jiné části těla. Šíří se vzduchem, když osoba s aktivní formou tuberkulózy kašle, kýchá nebo jiným způsobem rozšiřuje své sliny vzduchem. Většina infekcí je asymptomatická, latentní; zhruba jedno z deseti onemocnění přejde v aktivní tuberkulózu, která, když se neléčí, způsobuje úmrtí ve více než 50 % případů. Tuberkulózou se zabývá medicínský obor ftizeologie.

Další informační zdroje o slovu Tuberkulóza

Vyhledat pojem Tuberkulóza ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Tuberkulóza ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Tuberkulóza ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Tuberkulóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tuberkulóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Tuberkulóza ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Tuberkulóza například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Tuberkulóza? resp. co se skrývá pod slovem Tuberkulóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tuberkulóza, odpověď na dotaz co je to Tuberkulóza?. Víte např. kdo to je Viktor Trkal? Znáte a víte kdo je Náměstek? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Tuberkulóza hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.