Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tuberkulóza. Co znamená pojem Tuberkulóza z kategorie Nemoce?

Co je Tuberkulóza? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Tuberkulóza?

Tuberkulóza, jinak též starším názvem úbytě nebo souchotiny, je bakteriální onemocnění, které postihuje jak lidi, tak zvířata. Onemocnění je infekční, začíná většinou napadením plic, ale postiženy mohou být i další části těla.
Tuberkulóza se šíří vzduchem, jejím příznakem je horečka, krvavý kašel, pocení a výrazný úbytek váhy. Léčí se antibiotiky, léčení je však dlouhodobé a náročné. Prevencí je očkování. Tuberkulóza je nejvíce rozšířená v Asii a v Africe.


Co je to Tuberkulóza? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tuberkulóza. Co znamená pojem Tuberkulóza z kategorie Nemoce?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Tuberkulóza s dalšími osobami na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Tuberkulóza se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: slovník, vysvětlení, informace, popis, přesný význam, terminus technicus, odborné názvosloví, co to je, wiki, význam slova, termín, názvosloví, nemoce, synonymum, Tuberkulóza, formulace, přesný výraz, pojem


Pojem Tuberkulóza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tuberkulóza? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Tuberkulóza (z lat. tuberculum – hrbolek, nádorek), též TBC, dříve souchotiny či úbytě (oubytě), je infekční onemocnění způsobené bakteriemi ze skupiny Mycobacterium tuberculosis komplex s nejvýznamnějším zástupcem M. tuberculosis. Nemoc napadá nejen člověka, ale i zvířata. Tuberkulóza většinou napadá plíce, ale může postihnout i jiné části těla. Šíří se vzduchem, když osoba s aktivní formou tuberkulózy kašle, kýchá nebo jiným způsobem rozšiřuje své sliny vzduchem. Většina infekcí je asymptomatická, latentní; zhruba jedno z deseti onemocnění přejde v aktivní tuberkulózu, která, když se neléčí, způsobuje úmrtí ve více než 50 % případů. Tuberkulózou se zabývá medicínský obor ftizeologie.

Další zdroje informací o slovu Tuberkulóza

Zkusit najít pojem Tuberkulóza ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Tuberkulóza na Youtube

Zkusit najít výraz Tuberkulóza ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Tuberkulóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Tuberkulóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Tuberkulóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tuberkulóza například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Tuberkulóza? resp. co znamená výraz Tuberkulóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tuberkulóza, odpověď na dotaz co je to Tuberkulóza?. Víte např. kdo to je Jeffery Deaver? Znáte a víte kdo je Archivář? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Tuberkulóza hledat i v jiných kategoriích (než nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.