Co je to?
Definice výrazu, termínu Tuberkulóza. Co znamená odborný pojem Tuberkulóza z kategorie Nemoce?

Co je to Tuberkulóza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Tuberkulóza

Tuberkulóza, jinak též starším názvem úbytě nebo souchotiny, je bakteriální onemocnění, které postihuje jak lidi, tak zvířata. Onemocnění je infekční, začíná většinou napadením plic, ale postiženy mohou být i další části těla.
Tuberkulóza se šíří vzduchem, jejím příznakem je horečka, krvavý kašel, pocení a výrazný úbytek váhy. Léčí se antibiotiky, léčení je však dlouhodobé a náročné. Prevencí je očkování. Tuberkulóza je nejvíce rozšířená v Asii a v Africe.


Co je to Tuberkulóza? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tuberkulóza. Co znamená odborný pojem Tuberkulóza z kategorie Nemoce?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Tuberkulóza se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Tuberkulóza se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: Tuberkulóza, co znamená, přesný výraz, význam pojmu, přesný význam, význam, wiki, co je to Tuberkulóza?, definice, terminologie, popis, co to je, Nemoce, definice pojmu, termín, odborné názvosloví, formulace, synonymum


Pojem Tuberkulóza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tuberkulóza? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tuberkulóza (z lat. tuberculum – hrbolek, nádorek), též TBC, dříve souchotiny či úbytě (oubytě), je infekční onemocnění způsobené bakteriemi ze skupiny Mycobacterium tuberculosis komplex s nejvýznamnějším zástupcem M. tuberculosis. Nemoc napadá nejen člověka, ale i zvířata. Tuberkulóza většinou napadá plíce, ale může postihnout i jiné části těla. Šíří se vzduchem, když osoba s aktivní formou tuberkulózy kašle, kýchá nebo jiným způsobem rozšiřuje své sliny vzduchem. Většina infekcí je asymptomatická, latentní; zhruba jedno z deseti onemocnění přejde v aktivní tuberkulózu, která, když se neléčí, způsobuje úmrtí ve více než 50 % případů. Tuberkulózou se zabývá medicínský obor ftizeologie.

Jiné informační zdroje o pojmu Tuberkulóza

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tuberkulóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Tuberkulóza ve Wikislovníku

Vyhledat termín Tuberkulóza ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Tuberkulóza na Youtube

Zkusit najít pojem Tuberkulóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tuberkulóza ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Tuberkulóza například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Tuberkulóza? resp. co to je Tuberkulóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tuberkulóza, odpověď na dotaz co je to Tuberkulóza?. Víte např. kdo to je Sekerník? Znáte a víte kdo je Obchodní ředitel? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Tuberkulóza i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.