Co je to?
Definice výrazu, termínu Tuberkulóza. Co znamená odborný pojem Tuberkulóza z kategorie Nemoce?

Co je to Tuberkulóza? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Tuberkulóza

Tuberkulóza, jinak též starším názvem úbytě nebo souchotiny, je bakteriální onemocnění, které postihuje jak lidi, tak zvířata. Onemocnění je infekční, začíná většinou napadením plic, ale postiženy mohou být i další části těla.
Tuberkulóza se šíří vzduchem, jejím příznakem je horečka, krvavý kašel, pocení a výrazný úbytek váhy. Léčí se antibiotiky, léčení je však dlouhodobé a náročné. Prevencí je očkování. Tuberkulóza je nejvíce rozšířená v Asii a v Africe.


Co je to Tuberkulóza? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tuberkulóza. Co znamená odborný pojem Tuberkulóza z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Tuberkulóza? Potom se o definici podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tuberkulóza se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: terminologie, heslo, Tuberkulóza, co znamená, co to je, slovník, vysvětlení, synonymum, popis, Nemoce, co je to Tuberkulóza?, odborný výraz, význam, přesný význam, přesný výraz, Nemoce, význam pojmu, definice


Pojem Tuberkulóza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tuberkulóza? Definice slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Tuberkulóza (z lat. tuberculum – hrbolek, nádorek), též TBC, dříve souchotiny či úbytě (oubytě), je infekční onemocnění způsobené bakteriemi ze skupiny Mycobacterium tuberculosis komplex s nejvýznamnějším zástupcem M. tuberculosis. Nemoc napadá nejen člověka, ale i zvířata. Tuberkulóza většinou napadá plíce, ale může postihnout i jiné části těla. Šíří se vzduchem, když osoba s aktivní formou tuberkulózy kašle, kýchá nebo jiným způsobem rozšiřuje své sliny vzduchem. Většina infekcí je asymptomatická, latentní; zhruba jedno z deseti onemocnění přejde v aktivní tuberkulózu, která, když se neléčí, způsobuje úmrtí ve více než 50 % případů. Tuberkulózou se zabývá medicínský obor ftizeologie.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat heslo Tuberkulóza na Google.cz

Vyhledat heslo Tuberkulóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Tuberkulóza ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Tuberkulóza ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Tuberkulóza ve Wikislovníku

Vyhledat termín Tuberkulóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Tuberkulóza například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Tuberkulóza? resp. co označuje slovo Tuberkulóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tuberkulóza, odpověď na dotaz co je to Tuberkulóza?. Víte např. kdo to je Jiří Schmitzer? Znáte a víte kdo je Náměstek? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.