Co je to?
Definice výrazu, termínu Tuberkulóza. Co znamená odborný pojem Tuberkulóza z kategorie Nemoce?

Co je to Tuberkulóza? Význam slova

Co znamená termín Tuberkulóza? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Tuberkulóza, jinak též starším názvem úbytě nebo souchotiny, je bakteriální onemocnění, které postihuje jak lidi, tak zvířata. Onemocnění je infekční, začíná většinou napadením plic, ale postiženy mohou být i další části těla.
Tuberkulóza se šíří vzduchem, jejím příznakem je horečka, krvavý kašel, pocení a výrazný úbytek váhy. Léčí se antibiotiky, léčení je však dlouhodobé a náročné. Prevencí je očkování. Tuberkulóza je nejvíce rozšířená v Asii a v Africe.


Co je to Tuberkulóza? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tuberkulóza. Co znamená odborný pojem Tuberkulóza z kategorie Nemoce?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Tuberkulóza se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: názvosloví, co znamená, Tuberkulóza, slovník, Nemoce, heslo, pojem, přesný význam, formulace, slovo, odborný výraz, definice pojmu, odborné názvosloví, Nemoce, vysvětlení, co to je, popis, terminus technicus


Pojem Tuberkulóza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Najít výraz Tuberkulóza ve Wikislovníku

Hledat termín Tuberkulóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Tuberkulóza na Google.cz

Zkusit najít výraz Tuberkulóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Tuberkulóza ve vyhledávači Yandex

Najít termín Tuberkulóza ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Tuberkulóza například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Tuberkulóza? resp. co se přesně ukrývá za slovem Tuberkulóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tuberkulóza, odpověď na dotaz co je to Tuberkulóza?. Víte např. kdo to je Družička? Znáte a víte kdo je Sylvester Stallone? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.