Co je to?
Výraz, termín, definice slova Škrabák. Co znamená odborný pojem Škrabák z kategorie Nástroje?

Co je to Škrabák? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Škrabák?

Škrabák je název nástroje, nacházejícího se v dílně a užívaného nejvíce při strojním obrábění nebo při odstraňování otřepů, které zůstanou o soustružení, frézování nebo vrtání.
Dříve sehrával škrabák mnohem významnější úlohu, zaškrabávala se s ním kluzná ložiska ojnic automobilů a parních lokomotiv. Škrabáky si někdy dělníci vyráběli sami vybroušením ze starých pilníků. Dnes je využíván i při renovaci veteránů a je také nástrojem restaurátorů.


Co je to Škrabák? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Škrabák. Co znamená odborný pojem Škrabák z kategorie Nástroje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Škrabák patří do sekce Nástroje

Klíčová slova: význam, terminologie, wiki, definice, heslo, Nástroje, význam pojmu, pojem, lexikon, popis, definice pojmu, termín, odborné názvosloví, význam slova, přesný význam, slovo, terminus technicus, co je to Škrabák?


Pojem Škrabák je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Škrabák? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Škrabák (slangově šábr) je dílenský nástroj, v současnosti už používaný jen pro odstranění otřepů po vrtání, frézování nebo soustružení. Nejvíce je nyní využíván při strojním obrábění.

Pro více informací o heslu Škrabák zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat termín Škrabák ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Škrabák ve Wikislovníku

Najít pojem Škrabák ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Škrabák ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Škrabák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Škrabák na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Škrabák například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Škrabák? resp. co označuje slovo Škrabák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Škrabák, odpověď na dotaz co je to Škrabák?. Víte např. kdo to je Zbabělec? Znáte a víte kdo je Olga Lounová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nástroje). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.