Co je to?
Výraz, termín, definice slova Škrabák. Co znamená odborný pojem Škrabák z kategorie Nástroje?

Co je to Škrabák? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Škrabák

Škrabák je název nástroje, nacházejícího se v dílně a užívaného nejvíce při strojním obrábění nebo při odstraňování otřepů, které zůstanou o soustružení, frézování nebo vrtání.
Dříve sehrával škrabák mnohem významnější úlohu, zaškrabávala se s ním kluzná ložiska ojnic automobilů a parních lokomotiv. Škrabáky si někdy dělníci vyráběli sami vybroušením ze starých pilníků. Dnes je využíván i při renovaci veteránů a je také nástrojem restaurátorů.


Co je to Škrabák? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Škrabák. Co znamená odborný pojem Škrabák z kategorie Nástroje?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Škrabák sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Škrabák patří do sekce nástroje

Klíčová slova: terminus technicus, definice pojmu, wiki, přesný výraz, co znamená, synonymum, termín, pojem, informace, názvosloví, slovník, vysvětlení, co je to Škrabák?, nástroje, odborný výraz, terminologie, nástroje, definice


Pojem Škrabák je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Škrabák? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Škrabák (slangově šábr) je dílenský nástroj, v současnosti už používaný jen pro odstranění otřepů po vrtání, frézování nebo soustružení. Nejvíce je nyní využíván při strojním obrábění.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Škrabák na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Škrabák ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Škrabák ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Škrabák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Škrabák ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Škrabák ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Škrabák například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní již víte co znamená slovo Škrabák? resp. co je to Škrabák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Škrabák, odpověď na dotaz co je to Škrabák?. Víte např. kdo to je James Clerk Maxwell? Znáte a víte kdo je Lilith? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Škrabák i v jiné sekci než je kategorie nástroje. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.