Co je to?
Definice výrazu, termínu Škrabák. Co znamená odborný pojem Škrabák z kategorie Nástroje?

Co je Škrabák? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Škrabák

Škrabák je název nástroje, nacházejícího se v dílně a užívaného nejvíce při strojním obrábění nebo při odstraňování otřepů, které zůstanou o soustružení, frézování nebo vrtání.
Dříve sehrával škrabák mnohem významnější úlohu, zaškrabávala se s ním kluzná ložiska ojnic automobilů a parních lokomotiv. Škrabáky si někdy dělníci vyráběli sami vybroušením ze starých pilníků. Dnes je využíván i při renovaci veteránů a je také nástrojem restaurátorů.


Co je to Škrabák? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Škrabák. Co znamená odborný pojem Škrabák z kategorie Nástroje?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Škrabák s ostatními na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Škrabák je v kategorii nástroje

Klíčová slova: slovo, nástroje, terminus technicus, informace, Škrabák, význam slova, popis, definice, odborný výraz, co to je, synonymum, terminologie, slovník, heslo, odborné názvosloví, význam, formulace, co znamená


Pojem Škrabák je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Škrabák můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Škrabák (slangově šábr) je dílenský nástroj, v současnosti už používaný jen pro odstranění otřepů po vrtání, frézování nebo soustružení. Nejvíce je nyní využíván při strojním obrábění.

Pro další informace o termínu Škrabák zkuste tyto odkazy

Zkusit najít frázi Škrabák ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Škrabák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Škrabák ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Škrabák na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Škrabák ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Škrabák ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Škrabák například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Škrabák? resp. co to je Škrabák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Škrabák, odpověď na dotaz co je to Škrabák?. Víte např. kdo to je Tupec? Znáte a víte kdo je Erotoman? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nástroje). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.