Co je to?
Definice odborného termínu, slova Škrabák. Co znamená pojem Škrabák z kategorie Nástroje?

Co je Škrabák?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Škrabák?

Škrabák je název nástroje, nacházejícího se v dílně a užívaného nejvíce při strojním obrábění nebo při odstraňování otřepů, které zůstanou o soustružení, frézování nebo vrtání.
Dříve sehrával škrabák mnohem významnější úlohu, zaškrabávala se s ním kluzná ložiska ojnic automobilů a parních lokomotiv. Škrabáky si někdy dělníci vyráběli sami vybroušením ze starých pilníků. Dnes je využíván i při renovaci veteránů a je také nástrojem restaurátorů.


Co je to Škrabák? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Škrabák. Co znamená pojem Škrabák z kategorie Nástroje?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Škrabák? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Škrabák patří do sekce nástroje

Klíčová slova: synonymum, slovník, popis, pojem, názvosloví, termín, informace, nástroje, heslo, přesný výraz, vysvětlení, formulace, co to je, slovo, co je to Škrabák?, definice, odborný výraz, význam


Pojem Škrabák je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Škrabák?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Škrabák (slangově šábr) je dílenský nástroj, v současnosti už používaný jen pro odstranění otřepů po vrtání, frézování nebo soustružení. Nejvíce je nyní využíván při strojním obrábění.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat pojem Škrabák ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Škrabák ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Škrabák na Youtube

Hledat termín Škrabák na Google obrázcích

Zkusit najít Škrabák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Škrabák na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Škrabák například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v metavyhledávači Info.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Škrabák? resp. co je to Škrabák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Škrabák, odpověď na dotaz co je to Škrabák?. Víte např. kdo to je Onkolog? Znáte a víte kdo je Denis Gaidoš? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nástroje. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nástroje, Nástavce na šroubovák, Škrabák, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.