Co je to?
Výraz, termín, definice slova Škrabák. Co znamená odborný pojem Škrabák z kategorie Nástroje?

Co je to Škrabák? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Škrabák?

Škrabák je název nástroje, nacházejícího se v dílně a užívaného nejvíce při strojním obrábění nebo při odstraňování otřepů, které zůstanou o soustružení, frézování nebo vrtání.
Dříve sehrával škrabák mnohem významnější úlohu, zaškrabávala se s ním kluzná ložiska ojnic automobilů a parních lokomotiv. Škrabáky si někdy dělníci vyráběli sami vybroušením ze starých pilníků. Dnes je využíván i při renovaci veteránů a je také nástrojem restaurátorů.


Co je to Škrabák? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Škrabák. Co znamená odborný pojem Škrabák z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Škrabák? s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Škrabák je v sekci nástroje

Klíčová slova: Škrabák, význam pojmu, co znamená, přesný význam, terminologie, slovo, lexikon, vysvětlení, wiki, informace, heslo, co to je, slovník, nástroje, definice pojmu, definice, nástroje, význam slova


Pojem Škrabák je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Škrabák? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Škrabák (slangově šábr) je dílenský nástroj, v současnosti už používaný jen pro odstranění otřepů po vrtání, frézování nebo soustružení. Nejvíce je nyní využíván při strojním obrábění.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Škrabák ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Škrabák ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Škrabák na Youtube

Vyhledat pojem Škrabák na Google.cz

Vyhledat termín Škrabák ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Škrabák ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Škrabák například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Škrabák? resp. jaký je význam slova Škrabák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Škrabák, odpověď na dotaz co je to Škrabák?. Víte např. kdo to je Saturn? Znáte a víte kdo je Virtuos? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nástroje. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.