Co je to?
Výraz, termín, definice slova Škrabák. Co znamená odborný pojem Škrabák z kategorie Nástroje?

Co je to Škrabák? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Škrabák

Škrabák je název nástroje, nacházejícího se v dílně a užívaného nejvíce při strojním obrábění nebo při odstraňování otřepů, které zůstanou o soustružení, frézování nebo vrtání.
Dříve sehrával škrabák mnohem významnější úlohu, zaškrabávala se s ním kluzná ložiska ojnic automobilů a parních lokomotiv. Škrabáky si někdy dělníci vyráběli sami vybroušením ze starých pilníků. Dnes je využíván i při renovaci veteránů a je také nástrojem restaurátorů.


Co je to Škrabák? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Škrabák. Co znamená odborný pojem Škrabák z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Škrabák se nachází v sekci Nástroje

Klíčová slova: heslo, termín, význam slova, co znamená, přesný výraz, vysvětlení, názvosloví, slovník, Nástroje, odborný výraz, Škrabák, definice, slovo, terminus technicus, co to je, Nástroje, pojem, formulace


Pojem Škrabák je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Škrabák dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Škrabák (slangově šábr) je dílenský nástroj, v současnosti už používaný jen pro odstranění otřepů po vrtání, frézování nebo soustružení. Nejvíce je nyní využíván při strojním obrábění.

Další zdroje informací o slovu Škrabák

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Škrabák ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Škrabák ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Škrabák ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Škrabák na Google.cz

Hledat videa s názvem Škrabák na Youtube

Vyhledat pojem Škrabák ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Škrabák například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Škrabák? resp. co znamená slovo Škrabák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Škrabák, odpověď na dotaz co je to Škrabák?. Víte např. kdo to je Dyslektik? Znáte a víte kdo je Šlechtic? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nástroje). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.