Co je to?
Odborný výraz, definice slova Portál. Co znamená pojem Portál z kategorie Stavebnictví?

Co je to Portál? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Portál?

Portál je brána. V architektuře je portál umělecky zdobený (hlavní) vchod do objektu. Výrazná výzdoba portálů byla charakteristická pro románské a především gotické stavby. V přeneseném smyslu může slovo portál označovat např. webovou stránku, jejímž prostřednictvím lze vstoupit na další weby (Integrovaný portál MPSV atd.).


Co je to Portál? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Portál. Co znamená pojem Portál z kategorie Stavebnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Portál se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: vysvětlení, definice pojmu, informace, význam, lexikon, definice, Portál, slovo, popis, formulace, Stavebnictví, heslo, přesný význam, odborný výraz, pojem, termín, odborné názvosloví, synonymum


Pojem Portál je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Portál?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Portál (latinsky porta – brána) je architektonicky a umělecky zdůrazněný vchod nebo vjezd do objektu.
Architektura vstupu a následně vlastní vstoupení do objektu má velký psychický účinek a vytváří první dojem o prostoru a jeho vlastníku. Historicky a typologicky je portál vázán k bráně, triumfálnímu oblouku a k propylajím.

Pro další informace o termínu Portál zkuste tyto odkazy

Hledat termín Portál ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Portál ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Portál ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Portál na Google.cz

Vyhledat pojem Portál ve Wikizdrojích

Hledat pojem Portál ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Portál například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Portál? resp. co označuje slovo Portál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Portál, odpověď na dotaz co je to Portál?. Víte např. kdo to je Permoník? Znáte a víte kdo je Bono? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.