Co je to?
Výraz, termín, definice slova Portál. Co znamená odborný pojem Portál z kategorie Stavebnictví?

Co je to Portál? Význam slova

Co znamená termín Portál? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Portál je brána. V architektuře je portál umělecky zdobený (hlavní) vchod do objektu. Výrazná výzdoba portálů byla charakteristická pro románské a především gotické stavby. V přeneseném smyslu může slovo portál označovat např. webovou stránku, jejímž prostřednictvím lze vstoupit na další weby (Integrovaný portál MPSV atd.).


Co je to Portál? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Portál. Co znamená odborný pojem Portál z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Portál? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Portál je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: vysvětlení, wiki, stavebnictví, synonymum, Portál, odborné názvosloví, přesný význam, význam pojmu, co je to Portál?, pojem, definice, popis, terminologie, slovo, význam slova, terminus technicus, termín, odborný výraz


Pojem Portál je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Portál? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Portál (latinsky porta – brána) je architektonicky a umělecky zdůrazněný vchod nebo vjezd do objektu.
Architektura vstupu a následně vlastní vstoupení do objektu má velký psychický účinek a vytváří první dojem o prostoru a jeho vlastníku. Historicky a typologicky je portál vázán k bráně, triumfálnímu oblouku a k propylajím.

Další zdroje informací o slovu Portál

Najít výraz Portál ve vyhledávači Yandex

Najít termín Portál ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Portál ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Portál ve Wikizdrojích

Hledat pojem Portál ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Portál ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Portál například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Portál? resp. jaká je definice slova Portál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Portál, odpověď na dotaz co je to Portál?. Víte např. kdo to je Anna Netrebko? Znáte a víte kdo je Cindy Crawford? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než stavebnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.