Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dynovačka. Co znamená odborný pojem Dynovačka z kategorie Kultura?

Co je to Dynovačka? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Dynovačka

Dynovačka je synonymní výraz pro pomlázku, užívaný především v nářečích. Stejně jako pomlázka je určena k šlehání dívek a žen, což jim má zajistit zdraví, sílu, svěžest a pružnost.
Dynovačka může být jak pletený svazek vrbových prutů ozdobený pentlemi nebo samotná koleda. Výslužkou za tuto činnost bývají především zdobená vejce, pentle nebo v současnosti trocha alkoholu.


Co je to Dynovačka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dynovačka. Co znamená odborný pojem Dynovačka z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Dynovačka? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Dynovačka je v kategorii Kultura

Klíčová slova: popis, lexikon, co znamená, pojem, informace, formulace, termín, slovník, odborný výraz, význam slova, heslo, co je to Dynovačka?, Kultura, slovo, terminus technicus, terminologie, přesný výraz, Dynovačka


Pojem Dynovačka je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Najít termín Dynovačka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dynovačka ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Dynovačka ve Wikipedii

Hledat výraz Dynovačka ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dynovačka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Dynovačka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dynovačka například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Dynovačka? resp. co znamená Dynovačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dynovačka, odpověď na dotaz co je to Dynovačka?. Víte např. kdo to je Logistik? Znáte a víte kdo je Salma Hayek? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Kultura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?