Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dynovačka. Co znamená slovo Dynovačka z kategorie Kultura?

Co je Dynovačka? Definice pojmu

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Dynovačka?

Dynovačka je synonymní výraz pro pomlázku, užívaný především v nářečích. Stejně jako pomlázka je určena k šlehání dívek a žen, což jim má zajistit zdraví, sílu, svěžest a pružnost.
Dynovačka může být jak pletený svazek vrbových prutů ozdobený pentlemi nebo samotná koleda. Výslužkou za tuto činnost bývají především zdobená vejce, pentle nebo v současnosti trocha alkoholu.

Co je to Dynovačka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Dynovačka. Co znamená slovo Dynovačka z kategorie Kultura?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Dynovačka s partnery, kolegy a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Dynovačka patří do kategorie kultura

Klíčová slova: terminus technicus, kultura, slovo, co je to Dynovačka?, význam slova, názvosloví, terminologie, přesný význam, odborný výraz, co to je, význam, definice pojmu, termín, Dynovačka, význam pojmu, co znamená, popis, heslo


Pojem Dynovačka je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Dynovačka hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít frázi Dynovačka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Dynovačka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Dynovačka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Dynovačka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Dynovačka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Dynovačka ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Dynovačka například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už víte co znamená slovo Dynovačka? resp. jaká je definice termínu Dynovačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dynovačka, odpověď na dotaz co je to Dynovačka?. Víte např. kdo to je Soudní zapisovatel? Znáte a víte kdo je Harry Jelínek? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci kultura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?