Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Objem. Co znamená pojem Objem z kategorie Fyzika?

Co to je Objem? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Objem?

Objem je název jedné z veličin. Používá se pro vyjádření a výpočet velikosti prostoru, zabíraného určitým tělesem. V pojetí matematickém se jedná o míru, která je charakteristická pro určitou vymezenou část celkového prostoru.
Objem se značí písmenem V, jeho základní jednotkou je krychlový metr. Je možno setkat se i s neoficiálním označením kubík. Dalšími odvozenými jednotkami jsou decimetr, centimetre a milimetr krychlový.


Co je to Objem? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Objem. Co znamená pojem Objem z kategorie Fyzika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Objem s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Objem se nachází v sekci Fyzika

Klíčová slova: Objem, co je to Objem?, definice, termín, význam slova, definice pojmu, popis, informace, terminologie, lexikon, odborný výraz, heslo, co znamená, pojem, názvosloví, význam, wiki, slovník


Pojem Objem je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Objem?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Objem je veličina, která vyjadřuje velikost prostoru, kterou zabírá těleso. Z matematického hlediska představuje objem míru charakterizující danou vymezenou část prostoru.
Symbol veličiny: V (angl. volume)
Jednotka SI: metr krychlový, značka jednotky: m³, lidově zvaný kubík.

Jiné zdroje informací o pojmu Objem

Najít termín Objem ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Objem ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Objem ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Objem ve Wikizdrojích

Hledat pojem Objem ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Objem na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Objem například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Objem? resp. co přesně znamená slovo Objem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Objem, odpověď na dotaz co je to Objem?. Víte např. kdo to je Renata Kalenská? Znáte a víte kdo je Geograf? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Fyzika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.