Co je to?
Výraz, termín, definice slova Objem. Co znamená odborný pojem Objem z kategorie Fyzika?

Co je to Objem? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Objem?

Objem je název jedné z veličin. Používá se pro vyjádření a výpočet velikosti prostoru, zabíraného určitým tělesem. V pojetí matematickém se jedná o míru, která je charakteristická pro určitou vymezenou část celkového prostoru.
Objem se značí písmenem V, jeho základní jednotkou je krychlový metr. Je možno setkat se i s neoficiálním označením kubík. Dalšími odvozenými jednotkami jsou decimetr, centimetre a milimetr krychlový.


Co je to Objem? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Objem. Co znamená odborný pojem Objem z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Objem je v kategorii fyzika

Klíčová slova: slovník, přesný výraz, terminus technicus, co znamená, fyzika, definice, fyzika, heslo, vysvětlení, význam pojmu, formulace, co to je, terminologie, definice pojmu, odborné názvosloví, slovo, význam slova, odborný výraz


Pojem Objem je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Objem? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Objem je veličina, která vyjadřuje velikost prostoru, kterou zabírá těleso. Z matematického hlediska představuje objem míru charakterizující danou vymezenou část prostoru.
Symbol veličiny: V (angl. volume)
Jednotka SI: metr krychlový, značka jednotky: m³, lidově zvaný kubík.

Jiné zdroje informací o pojmu Objem

Zkusit najít heslo Objem ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Objem ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Objem ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Objem ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Objem na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Objem ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Objem například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už víte jaká je definice termínu Objem? resp. co je to Objem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Objem, odpověď na dotaz co je to Objem?. Víte např. kdo to je Slender Man? Znáte a víte kdo je Farmakolog? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než fyzika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.