Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Objem. Co znamená pojem Objem z kategorie Fyzika?

Co to je Objem? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Objem?

Objem je název jedné z veličin. Používá se pro vyjádření a výpočet velikosti prostoru, zabíraného určitým tělesem. V pojetí matematickém se jedná o míru, která je charakteristická pro určitou vymezenou část celkového prostoru.
Objem se značí písmenem V, jeho základní jednotkou je krychlový metr. Je možno setkat se i s neoficiálním označením kubík. Dalšími odvozenými jednotkami jsou decimetr, centimetre a milimetr krychlový.


Co je to Objem? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Objem. Co znamená pojem Objem z kategorie Fyzika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Objem? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Objem je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: názvosloví, wiki, význam, Fyzika, termín, definice pojmu, odborné názvosloví, lexikon, pojem, slovník, co to je, význam slova, slovo, vysvětlení, heslo, Fyzika, informace, odborný výraz


Pojem Objem je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Objem? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Objem je veličina, která vyjadřuje velikost prostoru, kterou zabírá těleso. Z matematického hlediska představuje objem míru charakterizující danou vymezenou část prostoru.
Symbol veličiny: V (angl. volume)
Jednotka SI: metr krychlový, značka jednotky: m³, lidově zvaný kubík.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat výraz Objem ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Objem ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Objem ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Objem ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Objem na Youtube

Najít pojem Objem ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Objem například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Objem? resp. co znamená výraz Objem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Objem, odpověď na dotaz co je to Objem?. Víte např. kdo to je Nihilista? Znáte a víte kdo je Konzultant? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Fyzika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.