Co je to?
Odborný výraz, definice slova Odpuštění. Co znamená pojem Odpuštění z kategorie Náboženství?

Co je Odpuštění?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Odpuštění?

Odpuštění je široký pojem, který má v oblasti náboženství přesně daný význam i pravidla. Odpuštění je zde bráno jako osvobození se od osoby, kterou člověk nenávidí, která ho pronásleduje v myšlenkách a citově týrá. Tím, že jí člověk odpustí, se od ní osvobodí. Tím se uvolní negativní vazba a nenáviděná osoba už vás nemůže citově zranit. Odpuštění je tedy druh konání, které činíte pro své vlastní dobro. Negativní pouto mezi osobami přináší i nepříznivé vlivy do života člověka. Těmi může být smutek nebo nevyrovnanost.
Odpouštění je pak řešením, kterým se jedinec od nenáviděné osoby odpoutá. Proto by člověk neměl čekat, až se mu určitá osoba přijde omluvit, ale může sám jít a vyjádřit své odpuštění. Tak se stane svobodnou bytostí. Z odpuštění má větší užitek než ten, komu bylo odpuštěno. Pomůže sám sobě a odpoutá se od toho, co pro něj bylo překážkou. Ježíš měl dát čtyři základní pravidla pro odpuštění - milovat své nepřátele, prokazovat dobro těm, kdo vás nenávidí, žehnat těm, kdo vás proklínají a modlit se za ty, kdo vám ubližují.


Co je to Odpuštění? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Odpuštění. Co znamená pojem Odpuštění z kategorie Náboženství?

Předem se omlouváme za případné chyby v textech. Uvítáme vaši pomoc a zpětnou vazbu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Odpuštění s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Odpuštění se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: formulace, Odpuštění, co znamená, názvosloví, odborné názvosloví, náboženství, vysvětlení, význam pojmu, náboženství, synonymum, definice, definice pojmu, terminologie, popis, lexikon, co je to Odpuštění?, termín, význam


Pojem Odpuštění je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Odpuštění dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Odpuštění znamená vědomé, dobrovolné a jednostranné zrušení závazku či povinnosti. Ten, kdo odpouští, zbavuje toho, kdo je mu dlužen nebo kdo mu ublížil, závazků, které tím vznikly. V terminologii soukromého práva tedy oprávněná osoba zbavuje povinnou osobu její povinnosti. U drobných přehmatů a dluhů se mluví spíše o prominutí, hranice ovšem není ostrá. Odpuštění se může také vztahovat na sebe sama ve smyslu „opuštění“ předešlého přesvědčení, které bylo později poznáno za chybné.

Další zdroje informací o slovu Odpuštění

Zkusit najít slovo Odpuštění ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Odpuštění ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Odpuštění na Youtube

Najít slovo Odpuštění ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Odpuštění ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Odpuštění ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Odpuštění například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili jaká je definice termínu Odpuštění? resp. co přesně označuje termín Odpuštění? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odpuštění, odpověď na dotaz co je to Odpuštění?. Víte např. kdo to je Andrea Antony? Znáte a víte kdo je Markéta Hrubešová? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Odpuštění i v jiné sekci než v náboženství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, budhismus, odpuštění, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.