Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Odpuštění. Co znamená pojem Odpuštění z kategorie Náboženství?

Co to je Odpuštění? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Odpuštění?

Odpuštění je široký pojem, který má v oblasti náboženství přesně daný význam i pravidla. Odpuštění je zde bráno jako osvobození se od osoby, kterou člověk nenávidí, která ho pronásleduje v myšlenkách a citově týrá. Tím, že jí člověk odpustí, se od ní osvobodí. Tím se uvolní negativní vazba a nenáviděná osoba už vás nemůže citově zranit. Odpuštění je tedy druh konání, které činíte pro své vlastní dobro. Negativní pouto mezi osobami přináší i nepříznivé vlivy do života člověka. Těmi může být smutek nebo nevyrovnanost.
Odpouštění je pak řešením, kterým se jedinec od nenáviděné osoby odpoutá. Proto by člověk neměl čekat, až se mu určitá osoba přijde omluvit, ale může sám jít a vyjádřit své odpuštění. Tak se stane svobodnou bytostí. Z odpuštění má větší užitek než ten, komu bylo odpuštěno. Pomůže sám sobě a odpoutá se od toho, co pro něj bylo překážkou. Ježíš měl dát čtyři základní pravidla pro odpuštění - milovat své nepřátele, prokazovat dobro těm, kdo vás nenávidí, žehnat těm, kdo vás proklínají a modlit se za ty, kdo vám ubližují.


Co je to Odpuštění? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Odpuštění. Co znamená pojem Odpuštění z kategorie Náboženství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Odpuštění můžete sdílet s kolegy na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Odpuštění je v kategorii náboženství

Klíčová slova: vysvětlení, synonymum, definice pojmu, význam pojmu, náboženství, formulace, význam, přesný význam, přesný výraz, co znamená, popis, terminus technicus, terminologie, wiki, pojem, význam slova, co je to Odpuštění?, slovo


Pojem Odpuštění je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Odpuštění? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Odpuštění znamená vědomé, dobrovolné a jednostranné zrušení závazku či povinnosti. Ten, kdo odpouští, zbavuje toho, kdo je mu dlužen nebo kdo mu ublížil, závazků, které tím vznikly. V terminologii soukromého práva tedy oprávněná osoba zbavuje povinnou osobu její povinnosti. U drobných přehmatů a dluhů se mluví spíše o prominutí, hranice ovšem není ostrá. Odpuštění se může také vztahovat na sebe sama ve smyslu „opuštění“ předešlého přesvědčení, které bylo později poznáno za chybné.

Pro další informace o termínu Odpuštění zkuste tyto odkazy

Hledat slovo Odpuštění ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Odpuštění ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Odpuštění ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Odpuštění na Youtube

Vyhledat slovo Odpuštění ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Odpuštění ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Odpuštění například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Odpuštění? resp. jaký je přesný význam slova Odpuštění? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odpuštění, odpověď na dotaz co je to Odpuštění?. Víte např. kdo to je Korektor? Znáte a víte kdo je Peter Jackson? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než náboženství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.