Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dorzalgie. Co znamená pojem Dorzalgie z kategorie Lékařství?

Co je Dorzalgie?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Dorzalgie

Dorzalgie je termín, který se používá k označení bolesti zad. Tato bolest může být akutní či chronická a může mít velmi různorodý původ, například zranění, trauma, onemocnění, nesprávné držení těla a stres. Bolesti zad bývají obvykle vyvolány degenerativními onemocněními páteře, k nejčastějším patří osteoartritida, spondyloartritida a spondylolistéza. Jinou příčinou bolesti zad může být úraz nebo určité poškození páteře, včetně poranění míchy, meziobratlové kýly nebo vyhřeznutí disku.
Dorzalgie je většinou léčena pomocí léků proti bolesti, používá se také fyzioterapie, cvičení a doporučena je změna životního stylu, jako je omezení fyzické aktivity nebo změna polohy těla. Léčba dorzalgie se odvíjí od její příčiny. Obvykle se doporučuje kombinace nesteroidních protizánětlivých léků a fyzioterapie. Fyzioterapie znamená například cvičení, masáže, elektrickou stimulaci svalů, terapii ultrafialovým světlem, akupunkturu nebo obklady buď zahřívací, nebo chladící. Jestliže jsou příčiny bolesti vážnější, může být doporučena chirurgická léčba.


Co je to Dorzalgie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dorzalgie. Co znamená pojem Dorzalgie z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Dorzalgie? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Dorzalgie patří do sekce lékařství

Klíčová slova: formulace, vysvětlení, pojem, význam pojmu, informace, odborný výraz, význam slova, wiki, heslo, názvosloví, přesný výraz, co to je, lékařství, termín, popis, odborné názvosloví, definice, význam


Pojem Dorzalgie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Dorzalgie hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dorzalgie ve Wikimedia Commons

Najít termín Dorzalgie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Dorzalgie na Google obrázcích

Hledat pojem Dorzalgie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Dorzalgie na Google.cz

Zkusit najít heslo Dorzalgie ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dorzalgie například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je význam slova Dorzalgie? resp. jaká je definice slova Dorzalgie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dorzalgie, odpověď na dotaz co je to Dorzalgie?. Víte např. kdo to je Jana Peterková? Znáte a víte kdo je Lubomír Štrougal? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Dorzalgie i v jiných kategoriích (než lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, operace pacienta, dorzalgie, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.