Co je to?
Výraz, termín, definice slova Yogi. Co znamená odborný pojem Yogi z kategorie Nápoje?

Co je to Yogi? Význam slova

Co znamená termín Yogi? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Yogi je indický bílý čaj, tvoření směsí koření a černého čaje. K propagátorům tohoto čaje patří indický mistr kundalini jógy Harbhajan Singh Yogi z USA. Dokonce se vypráví, že když sloužil v armádě a rozmohla se mezi vojáky epidemie, jeho jednotka pila na jeho pokyn čaj Yogi a nikdo se nenakazil. Údajně to mělo být právě díky pozitivním účinům čaje na krevní oběh a pročištění těla. Obvykle se klasický Yogi čaj skládá z hřebíčku, skořice, fenylu, zázvoru, pomerančové kůry a bílého pepře. Kromě toho se může přidat také anýz, koriandr, nebo cikorka. Základem pro přípravu Yogi je černý čaj, většinou indický Assam. Tradiční indická medicína Yogi čaj považuje za účinný prostředek pro posilování nervového systému a také na pročišťování krve. Na konci 80. let 20. století si Yogi Tea nechala patentovat jako ochrannou známku indického ajurvédského čaje společnost Goldem Temple Company sídlící v USA.


Co je to Yogi? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Yogi. Co znamená odborný pojem Yogi z kategorie Nápoje?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Yogi) můžete sdílet s kolegy na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Yogi patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: synonymum, termín, vysvětlení, odborné názvosloví, slovník, formulace, definice pojmu, nápoje, heslo, pojem, terminologie, informace, definice, odborný výraz, wiki, co to je, lexikon, slovo


Pojem Yogi je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Yogi? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Yogi, také nazývaný indický bílý čaj, je směs koření a černého čaje.
Klasický Yogi se skládá ze směsi koření obsahující skořici, hřebíček, fenykl, pomerančovou kůru, zázvor a bílý pepř. Dalšími možnými přísadami jsou cikorka, anýz, koriandr nebo například kakao. K přípravě se používá černý čaj a to zpravidla indický Assam. Indické tradiční léčitelství tento nápoj doporučuje k posílení nervového systému a pročištění krve.
Yogi Tea je ochranná známka ájurvédského kořeněného čaje vyráběného od konce 80. let 20. století firmou Golden Temple Company v Eugene v USA (dnes sídlí ve Springfieldu v Oregonu).

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat pojem Yogi ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Yogi ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Yogi na Youtube

Hledat slovo Yogi ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Yogi ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Yogi ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Yogi například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Yogi? resp. co vlastně znamená slovo Yogi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Yogi, odpověď na dotaz co je to Yogi?. Víte např. kdo to je Chris Martin? Znáte a víte kdo je Volnomyšlenkář? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Yogi v jiné sekci než nápoje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.