Co je to?
Definice odborného termínu, slova Yogi. Co znamená pojem Yogi z kategorie Nápoje?

Co je to Yogi? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Yogi

Yogi je indický bílý čaj, tvoření směsí koření a černého čaje. K propagátorům tohoto čaje patří indický mistr kundalini jógy Harbhajan Singh Yogi z USA. Dokonce se vypráví, že když sloužil v armádě a rozmohla se mezi vojáky epidemie, jeho jednotka pila na jeho pokyn čaj Yogi a nikdo se nenakazil. Údajně to mělo být právě díky pozitivním účinům čaje na krevní oběh a pročištění těla. Obvykle se klasický Yogi čaj skládá z hřebíčku, skořice, fenylu, zázvoru, pomerančové kůry a bílého pepře. Kromě toho se může přidat také anýz, koriandr, nebo cikorka. Základem pro přípravu Yogi je černý čaj, většinou indický Assam. Tradiční indická medicína Yogi čaj považuje za účinný prostředek pro posilování nervového systému a také na pročišťování krve. Na konci 80. let 20. století si Yogi Tea nechala patentovat jako ochrannou známku indického ajurvédského čaje společnost Goldem Temple Company sídlící v USA.


Co je to Yogi? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Yogi. Co znamená pojem Yogi z kategorie Nápoje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Yogi) můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Yogi patří do kategorie Nápoje

Klíčová slova: terminus technicus, význam, wiki, vysvětlení, heslo, co to je, odborný výraz, slovník, lexikon, Nápoje, názvosloví, informace, slovo, význam slova, co znamená, definice, přesný výraz, pojem


Pojem Yogi je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Yogi doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Yogi na Youtube

Najít heslo Yogi na Google.cz

Vyhledat výraz Yogi ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Yogi ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Yogi ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Yogi ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Yogi například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Yogi? resp. jaký je význam pojmu Yogi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Yogi, odpověď na dotaz co je to Yogi?. Víte např. kdo to je Kakabus? Znáte a víte kdo je Linda Rybová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Yogi v jiné sekci než Nápoje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.