Co je to?
Definice odborného termínu, slova Yogi. Co znamená pojem Yogi z kategorie Nápoje?

Co je Yogi? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Yogi?

Yogi je indický bílý čaj, tvoření směsí koření a černého čaje. K propagátorům tohoto čaje patří indický mistr kundalini jógy Harbhajan Singh Yogi z USA. Dokonce se vypráví, že když sloužil v armádě a rozmohla se mezi vojáky epidemie, jeho jednotka pila na jeho pokyn čaj Yogi a nikdo se nenakazil. Údajně to mělo být právě díky pozitivním účinům čaje na krevní oběh a pročištění těla. Obvykle se klasický Yogi čaj skládá z hřebíčku, skořice, fenylu, zázvoru, pomerančové kůry a bílého pepře. Kromě toho se může přidat také anýz, koriandr, nebo cikorka. Základem pro přípravu Yogi je černý čaj, většinou indický Assam. Tradiční indická medicína Yogi čaj považuje za účinný prostředek pro posilování nervového systému a také na pročišťování krve. Na konci 80. let 20. století si Yogi Tea nechala patentovat jako ochrannou známku indického ajurvédského čaje společnost Goldem Temple Company sídlící v USA.


Co je to Yogi? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Yogi. Co znamená pojem Yogi z kategorie Nápoje?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Yogi patří do sekce nápoje

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam, wiki, terminologie, lexikon, pojem, synonymum, nápoje, slovo, co znamená, termín, co je to Yogi?, definice pojmu, heslo, formulace, odborný výraz, přesný význam, co to je


Pojem Yogi je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Yogi?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Yogi, také nazývaný indický bílý čaj, je směs koření a černého čaje.
Klasický Yogi se skládá ze směsi koření obsahující skořici, hřebíček, fenykl, pomerančovou kůru, zázvor a bílý pepř. Dalšími možnými přísadami jsou cikorka, anýz, koriandr nebo například kakao. K přípravě se používá černý čaj a to zpravidla indický Assam. Indické tradiční léčitelství tento nápoj doporučuje k posílení nervového systému a pročištění krve.
Yogi Tea je ochranná známka ájurvédského kořeněného čaje vyráběného od konce 80. let 20. století firmou Golden Temple Company v Eugene v USA (dnes sídlí ve Springfieldu v Oregonu).

Další možné informační zdroje

Najít heslo Yogi ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Yogi ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Yogi ve Wikizdrojích

Najít pojem Yogi ve vyhledávači Yandex

Najít termín Yogi ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Yogi ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Yogi například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Yogi? resp. co přesně znamená slovo Yogi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Yogi, odpověď na dotaz co je to Yogi?. Víte např. kdo to je Patrick Zandl? Znáte a víte kdo je Jiří Žáček? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie nápoje. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.