Co je to?
Výraz, termín, definice slova Raut. Co znamená odborný pojem Raut z kategorie Jídlo?

Co je to Raut? Význam slova

Co znamená termín Raut? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Raut se do naší řeči dostal z angličtiny, kde označuje shromáždění, zmatek. Dnes se užívá jako pojmenování jednoho z druhů společenských setkání, při kterém se podává pohoštění. S rauty je možno se setkat například při slavnostních příležitostech. Raut se koná ve velkých sálech, vstupních prostorách, ve venkovních prostorách a zahradách.
Jednotlivá lehká jídla jsou umístěna na dlouhých stolech, ze kterých si pozvaní hosté vybírají sami, obsluha pouze doplňuje nebo asistuje. Při rautech se hosté pohybují, probíhá společenská konverzace, délka rautu se pohybuje kolem dvou až tří hodin.


Co je to Raut? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Raut. Co znamená odborný pojem Raut z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Raut? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Raut je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: přesný význam, co je to Raut?, význam slova, informace, Jídlo, co to je, formulace, lexikon, názvosloví, terminus technicus, pojem, definice pojmu, slovo, terminologie, definice, Raut, popis, co znamená


Pojem Raut je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Raut můžete dozvědět následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Raut, dříve psáno také rout (z anglického slova rout - zmatek, hemžení) je druh společenského setkání spojeného s občerstvením. Pořádá se při příležitostech jako je vědecké symposium, umělecká premiéra, tisková konference. Doba konání je neomezená. Koná se ve velkém sále nebo na zahradě, kde jsou umístěny švédské stoly, z nichž si hosté berou pokrmy (typicky sýry, uzeniny, zeleninové saláty, ovoce nebo sladké pečivo) podle svého výběru. Někdy jsou součástí rautu také jednoduchá teplá jídla (např. grilovaná kuřata), která vydávají u pultu profesionální kuchaři. K dispozici jsou rovněž nealkoholické nápoje, víno, někdy i pivo. Stolků i židlí je málo a slouží k rychlému nasycení; od hostů se očekává, že se budou hlavně procházet a konverzovat. Pokládá se za nezdvořilé strávit celý raut u bufetu.[zdroj?] Tato forma pohoštění se hodí pro větší společnosti, zhruba od dvaceti lidí. V současnosti existují specializované tzv. cateringové firmy, které zorganizují celý raut na zakázku pro organizace i soukromé osoby. Tyto firmy rovněž organizují i celé oslavy, v tomto případě lze hovořit o jakémsi full-servisu. Raut stojí uprostřed mezi neformálními akcemi jako je koktejl nebo číše vína (na které se obvykle ani nedávají písemné pozvánky), které trvají krátce, podávají se především nápoje, drobné zákusky se jí rukama a vestoje, a oficiálním banketem, na němž hosté sedí u stolu a jsou obsluhováni číšníky (skládá se z více chodů a je vyžadován společenský oděv).

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Raut ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Raut ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Raut ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Raut ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Raut na Google.cz

Hledat pojem Raut ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Raut například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Raut? resp. co znamená výraz Raut? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Raut, odpověď na dotaz co je to Raut?. Víte např. kdo to je Che Guevara? Znáte a víte kdo je Zločinec? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?