Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hypertonický nápoj. Co znamená pojem Hypertonický nápoj z kategorie Nápoje?

Co je to Hypertonický nápoj? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Hypertonický nápoj

Hypertonický nápoj patří k tekutinám, jejichž požívání by mělo být velice opatrné. Při nevhodném používání se narušuje vnitřní rovnováha organizmu a dochází ke snížení výkonnosti. Hypertonický nápoj je dobré použít pouze v době, kdy organizmu schází velké množství elektrolytů, ne však přímo v průběhu zátěže.
Při fyzické zátěži je nutno hypertonický nápoj patřičně naředit. Tento nápoj má vyšší osmotický tlak než tělesné tekutiny. Jeho hlavním úkolem je vyrovnání hladiny krevního cukru a dodání energie.


Co je to Hypertonický nápoj? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hypertonický nápoj. Co znamená pojem Hypertonický nápoj z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Hypertonický nápoj? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hypertonický nápoj je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: synonymum, význam pojmu, termín, odborný výraz, formulace, vysvětlení, popis, definice pojmu, slovo, význam, odborné názvosloví, Nápoje, terminologie, slovník, názvosloví, Hypertonický nápoj, Nápoje, informace


Pojem Hypertonický nápoj je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Hypertonický nápoj?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hypertonické nápoje mají vyšší osmolaritu jak vnitřní prostředí organismu. Jejich použití je pro sport ve většině případů nevhodné a neuváženým použitím je možné narušit vnitřní elektrolytovou rovnováhu. Vypití hypertonického nápoje vede k sekreci do střevního lumen, a i když je tento účinek přechodný, vede k dočasnému zhoršení rozsahu dehydratace.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít pojem Hypertonický nápoj na Google.cz

Zkusit najít heslo Hypertonický nápoj ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hypertonický nápoj ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Hypertonický nápoj na Youtube

Najít výraz Hypertonický nápoj ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Hypertonický nápoj ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypertonický nápoj například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Hypertonický nápoj? resp. co to je Hypertonický nápoj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypertonický nápoj, odpověď na dotaz co je to Hypertonický nápoj?. Víte např. kdo to je Poberta? Znáte a víte kdo je Sponzor? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Hypertonický nápoj hledat i v jiných kategoriích (než Nápoje) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.