Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hypertonický nápoj. Co znamená pojem Hypertonický nápoj z kategorie Nápoje?

Co je to Hypertonický nápoj? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Hypertonický nápoj?

Hypertonický nápoj patří k tekutinám, jejichž požívání by mělo být velice opatrné. Při nevhodném používání se narušuje vnitřní rovnováha organizmu a dochází ke snížení výkonnosti. Hypertonický nápoj je dobré použít pouze v době, kdy organizmu schází velké množství elektrolytů, ne však přímo v průběhu zátěže.
Při fyzické zátěži je nutno hypertonický nápoj patřičně naředit. Tento nápoj má vyšší osmotický tlak než tělesné tekutiny. Jeho hlavním úkolem je vyrovnání hladiny krevního cukru a dodání energie.


Co je to Hypertonický nápoj? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hypertonický nápoj. Co znamená pojem Hypertonický nápoj z kategorie Nápoje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hypertonický nápoj patří do kategorie Nápoje

Klíčová slova: terminologie, terminus technicus, Nápoje, přesný význam, význam pojmu, synonymum, definice, slovo, pojem, význam slova, přesný výraz, informace, názvosloví, slovník, co znamená, vysvětlení, význam, Nápoje


Pojem Hypertonický nápoj je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hypertonický nápoj? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hypertonické nápoje mají vyšší osmolaritu jak vnitřní prostředí organismu. Jejich použití je pro sport ve většině případů nevhodné a neuváženým použitím je možné narušit vnitřní elektrolytovou rovnováhu. Vypití hypertonického nápoje vede k sekreci do střevního lumen, a i když je tento účinek přechodný, vede k dočasnému zhoršení rozsahu dehydratace.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít výraz Hypertonický nápoj ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Hypertonický nápoj ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Hypertonický nápoj na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hypertonický nápoj ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Hypertonický nápoj ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Hypertonický nápoj ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypertonický nápoj například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Hypertonický nápoj? resp. co přesně označuje termín Hypertonický nápoj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypertonický nápoj, odpověď na dotaz co je to Hypertonický nápoj?. Víte např. kdo to je Všeználek? Znáte a víte kdo je Zoofil? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Hypertonický nápoj i v jiných kategoriích (než Nápoje). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.