Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hypertonický nápoj. Co znamená pojem Hypertonický nápoj z kategorie Nápoje?

Co je to Hypertonický nápoj? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Hypertonický nápoj?

Hypertonický nápoj patří k tekutinám, jejichž požívání by mělo být velice opatrné. Při nevhodném používání se narušuje vnitřní rovnováha organizmu a dochází ke snížení výkonnosti. Hypertonický nápoj je dobré použít pouze v době, kdy organizmu schází velké množství elektrolytů, ne však přímo v průběhu zátěže.
Při fyzické zátěži je nutno hypertonický nápoj patřičně naředit. Tento nápoj má vyšší osmotický tlak než tělesné tekutiny. Jeho hlavním úkolem je vyrovnání hladiny krevního cukru a dodání energie.


Co je to Hypertonický nápoj? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hypertonický nápoj. Co znamená pojem Hypertonický nápoj z kategorie Nápoje?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Hypertonický nápoj? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hypertonický nápoj patří do sekce Nápoje

Klíčová slova: pojem, význam pojmu, Hypertonický nápoj, co je to Hypertonický nápoj?, význam, heslo, popis, terminologie, Nápoje, definice pojmu, co znamená, přesný význam, termín, názvosloví, Nápoje, terminus technicus, wiki, definice


Pojem Hypertonický nápoj je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Hypertonický nápoj?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Hypertonické nápoje mají vyšší osmolaritu jak vnitřní prostředí organismu. Jejich použití je pro sport ve většině případů nevhodné a neuváženým použitím je možné narušit vnitřní elektrolytovou rovnováhu. Vypití hypertonického nápoje vede k sekreci do střevního lumen, a i když je tento účinek přechodný, vede k dočasnému zhoršení rozsahu dehydratace.

Jiné informační zdroje o pojmu Hypertonický nápoj

Hledat pojem Hypertonický nápoj na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hypertonický nápoj ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Hypertonický nápoj ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Hypertonický nápoj ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Hypertonický nápoj na Youtube

Najít slovo Hypertonický nápoj ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypertonický nápoj například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Hypertonický nápoj? resp. co znamená slovo Hypertonický nápoj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypertonický nápoj, odpověď na dotaz co je to Hypertonický nápoj?. Víte např. kdo to je Katolík? Znáte a víte kdo je Sponzor? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nápoje). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.