Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hypertonický nápoj. Co znamená odborný pojem Hypertonický nápoj z kategorie Nápoje?

Co je to Hypertonický nápoj? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Hypertonický nápoj

Hypertonický nápoj patří k tekutinám, jejichž požívání by mělo být velice opatrné. Při nevhodném používání se narušuje vnitřní rovnováha organizmu a dochází ke snížení výkonnosti. Hypertonický nápoj je dobré použít pouze v době, kdy organizmu schází velké množství elektrolytů, ne však přímo v průběhu zátěže.
Při fyzické zátěži je nutno hypertonický nápoj patřičně naředit. Tento nápoj má vyšší osmotický tlak než tělesné tekutiny. Jeho hlavním úkolem je vyrovnání hladiny krevního cukru a dodání energie.


Co je to Hypertonický nápoj? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hypertonický nápoj. Co znamená odborný pojem Hypertonický nápoj z kategorie Nápoje?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Hypertonický nápoj? se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Hypertonický nápoj je v sekci nápoje

Klíčová slova: definice pojmu, přesný výraz, co znamená, názvosloví, informace, význam pojmu, co to je, význam, lexikon, pojem, vysvětlení, význam slova, synonymum, terminologie, přesný význam, co je to Hypertonický nápoj?, nápoje, heslo


Pojem Hypertonický nápoj je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hypertonický nápoj? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Hypertonické nápoje mají vyšší osmolaritu jak vnitřní prostředí organismu. Jejich použití je pro sport ve většině případů nevhodné a neuváženým použitím je možné narušit vnitřní elektrolytovou rovnováhu. Vypití hypertonického nápoje vede k sekreci do střevního lumen, a i když je tento účinek přechodný, vede k dočasnému zhoršení rozsahu dehydratace.

Další zdroje informací

Vyhledat pojem Hypertonický nápoj ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Hypertonický nápoj na Google.cz

Hledat výraz Hypertonický nápoj ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Hypertonický nápoj ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Hypertonický nápoj ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hypertonický nápoj ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypertonický nápoj například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Hypertonický nápoj? resp. jaká je definice slova Hypertonický nápoj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypertonický nápoj, odpověď na dotaz co je to Hypertonický nápoj?. Víte např. kdo to je Blogerka? Znáte a víte kdo je Pošahanec? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Hypertonický nápoj hledat i v jiných kategoriích (než nápoje) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.