Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hypertonický nápoj. Co znamená pojem Hypertonický nápoj z kategorie Nápoje?

Co je to Hypertonický nápoj? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Hypertonický nápoj?

Hypertonický nápoj patří k tekutinám, jejichž požívání by mělo být velice opatrné. Při nevhodném používání se narušuje vnitřní rovnováha organizmu a dochází ke snížení výkonnosti. Hypertonický nápoj je dobré použít pouze v době, kdy organizmu schází velké množství elektrolytů, ne však přímo v průběhu zátěže.
Při fyzické zátěži je nutno hypertonický nápoj patřičně naředit. Tento nápoj má vyšší osmotický tlak než tělesné tekutiny. Jeho hlavním úkolem je vyrovnání hladiny krevního cukru a dodání energie.


Co je to Hypertonický nápoj? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hypertonický nápoj. Co znamená pojem Hypertonický nápoj z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Hypertonický nápoj? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hypertonický nápoj patří do sekce Nápoje

Klíčová slova: přesný výraz, slovník, co to je, terminus technicus, informace, definice, názvosloví, wiki, terminologie, formulace, Nápoje, termín, lexikon, definice pojmu, vysvětlení, odborné názvosloví, heslo, význam


Pojem Hypertonický nápoj je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hypertonický nápoj? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hypertonické nápoje mají vyšší osmolaritu jak vnitřní prostředí organismu. Jejich použití je pro sport ve většině případů nevhodné a neuváženým použitím je možné narušit vnitřní elektrolytovou rovnováhu. Vypití hypertonického nápoje vede k sekreci do střevního lumen, a i když je tento účinek přechodný, vede k dočasnému zhoršení rozsahu dehydratace.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat výraz Hypertonický nápoj ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Hypertonický nápoj ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Hypertonický nápoj na Google.cz

Najít heslo Hypertonický nápoj ve vyhledávači Qwant

Najít termín Hypertonický nápoj ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Hypertonický nápoj ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypertonický nápoj například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Hypertonický nápoj? resp. co přesně znamená slovo Hypertonický nápoj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypertonický nápoj, odpověď na dotaz co je to Hypertonický nápoj?. Víte např. kdo to je Hugh Jackman? Znáte a víte kdo je Jaroslav Kmenta? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nápoje). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.