Co je to?
Definice výrazu, termínu PPL. Co znamená odborný pojem PPL z kategorie Zkratky?

Co je PPL?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu PPL

PPL je zkratka slov Professional Parcel Logistic. Jedná se o firmu českého původu. Její hlavní činností je expresní kurýrní a balíková přeprava. PPL přepravuje také palety jak od firem, tak od soukromníků. Byla založena v roce 1995 sedmičkou místních dopravců. Jako jedna firma vystupuje PPL od roku 2004, kdy byla provedena restrukturalizace a vybudovány odštěpné závody. V roce 2006 vykoupil jeden z vlastníků ostatní a následně firmu prodal zájemci z Německa, společnosti DHL, která patří do divize Deutsche Post.
Firma vykazuje stálý růst. Má přes 800 kmenových zaměstnanců a více než 1000 externích dopravců. Hlavní překladiště společnosti je v obci Jažlovice nedaleko Prahy a depa pro palety a balíky jsou rozmístěna po celé republice. Vybudovala také partnerskou síť, PPL ParcelShopy, které v provozovnách přijímají balíky a také je vydávají. V nabídce služeb je i přeprava velkých zásilek, výnos do patra, odvoz starého zařízení a možnost zpětného vrácení dokumentů. Provozní doba je od pondělí do soboty, zásilky se dodávají buď na adresu nebo do ParcelShopů. Většina zakázek je vyřízena do druhého dne.


Co je to PPL? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu PPL. Co znamená odborný pojem PPL z kategorie Zkratky?

Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín PPL je v kategorii zkratky

Klíčová slova: definice, pojem, slovník, odborné názvosloví, definice pojmu, vysvětlení, přesný výraz, co znamená, zkratky, odborný výraz, wiki, význam slova, co to je, názvosloví, co je to PPL?, zkratky, informace, terminus technicus


Pojem PPL je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem PPL? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

PPL CZ s.r.o. (zkráceně PPL, též PPL Professional Parcel Logistic) je původně česká firma zabývající se expresní balíkovou a kurýrní přepravou, dále přepravou palet firem a jednotlivců. Vznikla v roce 1995 jako svazek sedmi regionálních dopravců. V roce 2004 došlo k restrukturalizaci, tím vznikla jedna velká firma s odštěpnými závody. O dva roky později jeden ze zakladatelů koupil podíly spoluvlastníků a prodal firmu německé společnosti DHL, divizi Deutsche Post.

Další informace o pojmu PPL hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít heslo PPL ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem PPL ve Wikizdrojích

Najít pojem PPL na Google obrázcích

Zkusit najít termín PPL ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem PPL ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem PPL na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo PPL například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už víte jaká je definice slova PPL? resp. co označuje slovo PPL? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PPL, odpověď na dotaz co je to PPL?. Víte např. kdo to je Marek Daniel? Znáte a víte kdo je Petr Hapka? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín PPL hledat i v jiných kategoriích (než zkratky). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie zkratky, Zkratky, akronymy, zkratková slova, pPL, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.