Co je to?
Výraz, termín, definice slova PPL. Co znamená odborný pojem PPL z kategorie Zkratky?

Co je to PPL? Význam slova

Co znamená termín PPL? Vysvětlení pojmu, definice hesla

PPL je zkratka slov Professional Parcel Logistic. Jedná se o firmu českého původu. Její hlavní činností je expresní kurýrní a balíková přeprava. PPL přepravuje také palety jak od firem, tak od soukromníků. Byla založena v roce 1995 sedmičkou místních dopravců. Jako jedna firma vystupuje PPL od roku 2004, kdy byla provedena restrukturalizace a vybudovány odštěpné závody. V roce 2006 vykoupil jeden z vlastníků ostatní a následně firmu prodal zájemci z Německa, společnosti DHL, která patří do divize Deutsche Post.
Firma vykazuje stálý růst. Má přes 800 kmenových zaměstnanců a více než 1000 externích dopravců. Hlavní překladiště společnosti je v obci Jažlovice nedaleko Prahy a depa pro palety a balíky jsou rozmístěna po celé republice. Vybudovala také partnerskou síť, PPL ParcelShopy, které v provozovnách přijímají balíky a také je vydávají. V nabídce služeb je i přeprava velkých zásilek, výnos do patra, odvoz starého zařízení a možnost zpětného vrácení dokumentů. Provozní doba je od pondělí do soboty, zásilky se dodávají buď na adresu nebo do ParcelShopů. Většina zakázek je vyřízena do druhého dne.


Co je to PPL? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova PPL. Co znamená odborný pojem PPL z kategorie Zkratky?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu PPL doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem PPL se nachází v sekci zkratky

Klíčová slova: přesný význam, terminus technicus, termín, odborné názvosloví, co je to PPL?, heslo, názvosloví, přesný výraz, wiki, co znamená, informace, odborný výraz, terminologie, popis, pojem, význam, zkratky, význam slova


Pojem PPL je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem PPL? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

PPL CZ s.r.o. (zkráceně PPL, též PPL Professional Parcel Logistic) je původně česká firma zabývající se expresní balíkovou a kurýrní přepravou, dále přepravou palet firem a jednotlivců. Vznikla v roce 1995 jako svazek sedmi regionálních dopravců. V roce 2004 došlo k restrukturalizaci, tím vznikla jedna velká firma s odštěpnými závody. O dva roky později jeden ze zakladatelů koupil podíly spoluvlastníků a prodal firmu německé společnosti DHL, divizi Deutsche Post.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít pojem PPL ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo PPL ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem PPL na Youtube

Hledat heslo PPL ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem PPL ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem PPL ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo PPL například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to PPL? resp. co vlastně znamená slovo PPL? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PPL, odpověď na dotaz co je to PPL?. Víte např. kdo to je Klerik? Znáte a víte kdo je Clint Eastwood? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je zkratky. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.