Co je to?
Výraz, termín, definice slova PPL. Co znamená odborný pojem PPL z kategorie Zkratky?

Co je to PPL? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu PPL

PPL je zkratka slov Professional Parcel Logistic. Jedná se o firmu českého původu. Její hlavní činností je expresní kurýrní a balíková přeprava. PPL přepravuje také palety jak od firem, tak od soukromníků. Byla založena v roce 1995 sedmičkou místních dopravců. Jako jedna firma vystupuje PPL od roku 2004, kdy byla provedena restrukturalizace a vybudovány odštěpné závody. V roce 2006 vykoupil jeden z vlastníků ostatní a následně firmu prodal zájemci z Německa, společnosti DHL, která patří do divize Deutsche Post.
Firma vykazuje stálý růst. Má přes 800 kmenových zaměstnanců a více než 1000 externích dopravců. Hlavní překladiště společnosti je v obci Jažlovice nedaleko Prahy a depa pro palety a balíky jsou rozmístěna po celé republice. Vybudovala také partnerskou síť, PPL ParcelShopy, které v provozovnách přijímají balíky a také je vydávají. V nabídce služeb je i přeprava velkých zásilek, výnos do patra, odvoz starého zařízení a možnost zpětného vrácení dokumentů. Provozní doba je od pondělí do soboty, zásilky se dodávají buď na adresu nebo do ParcelShopů. Většina zakázek je vyřízena do druhého dne.


Co je to PPL? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova PPL. Co znamená odborný pojem PPL z kategorie Zkratky?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to PPL? s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz PPL je v sekci zkratky

Klíčová slova: formulace, pojem, význam pojmu, odborný výraz, význam slova, termín, názvosloví, terminologie, význam, co to je, PPL, definice, synonymum, heslo, slovo, zkratky, přesný výraz, wiki


Pojem PPL je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu PPL dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

PPL CZ s.r.o. (zkráceně PPL, též PPL Professional Parcel Logistic) je původně česká firma zabývající se expresní balíkovou a kurýrní přepravou, dále přepravou palet firem a jednotlivců. Vznikla v roce 1995 jako svazek sedmi regionálních dopravců. V roce 2004 došlo k restrukturalizaci, tím vznikla jedna velká firma s odštěpnými závody. O dva roky později jeden ze zakladatelů koupil podíly spoluvlastníků a prodal firmu německé společnosti DHL, divizi Deutsche Post.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem PPL ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo PPL ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem PPL ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo PPL ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo PPL ve Wikislovníku

Vyhledat heslo PPL ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo PPL například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte jaká je definice termínu PPL? resp. co se přesně ukrývá za slovem PPL? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PPL, odpověď na dotaz co je to PPL?. Víte např. kdo to je Tanečník? Znáte a víte kdo je Miloš Forman? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než zkratky). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.