Co je to?
Definice výrazu PPL. Co znamená odborný pojem PPL z kategorie Zkratky?

Co je PPL? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu PPL?

PPL je zkratka slov Professional Parcel Logistic. Jedná se o firmu českého původu. Její hlavní činností je expresní kurýrní a balíková přeprava. PPL přepravuje také palety jak od firem, tak od soukromníků. Byla založena v roce 1995 sedmičkou místních dopravců. Jako jedna firma vystupuje PPL od roku 2004, kdy byla provedena restrukturalizace a vybudovány odštěpné závody. V roce 2006 vykoupil jeden z vlastníků ostatní a následně firmu prodal zájemci z Německa, společnosti DHL, která patří do divize Deutsche Post.
Firma vykazuje stálý růst. Má přes 800 kmenových zaměstnanců a více než 1000 externích dopravců. Hlavní překladiště společnosti je v obci Jažlovice nedaleko Prahy a depa pro palety a balíky jsou rozmístěna po celé republice. Vybudovala také partnerskou síť, PPL ParcelShopy, které v provozovnách přijímají balíky a také je vydávají. V nabídce služeb je i přeprava velkých zásilek, výnos do patra, odvoz starého zařízení a možnost zpětného vrácení dokumentů. Provozní doba je od pondělí do soboty, zásilky se dodávají buď na adresu nebo do ParcelShopů. Většina zakázek je vyřízena do druhého dne.


Co je to PPL? Význam slova, termín, Definice výrazu PPL. Co znamená odborný pojem PPL z kategorie Zkratky?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text s definicí slova PPL můžete samozřejmě sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo PPL je v sekci zkratky

Klíčová slova: definice, termín, popis, přesný výraz, co je to PPL?, význam slova, pojem, co znamená, synonymum, vysvětlení, odborné názvosloví, co to je, slovník, heslo, PPL, názvosloví, význam pojmu, zkratky


Pojem PPL je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín PPL? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

PPL CZ s.r.o. (zkráceně PPL, též PPL Professional Parcel Logistic) je původně česká firma zabývající se expresní balíkovou a kurýrní přepravou, dále přepravou palet firem a jednotlivců. Vznikla v roce 1995 jako svazek sedmi regionálních dopravců. V roce 2004 došlo k restrukturalizaci, tím vznikla jedna velká firma s odštěpnými závody. O dva roky později jeden ze zakladatelů koupil podíly spoluvlastníků a prodal firmu německé společnosti DHL, divizi Deutsche Post.

Další možné informační zdroje

Hledat pojem PPL ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín PPL ve Wikizdrojích

Najít pojem PPL ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz PPL na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo PPL ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít PPL ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo PPL například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je PPL? resp. co se vlastně skrývá pod slovem PPL? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PPL, odpověď na dotaz co je to PPL?. Víte např. kdo to je Asexuál? Znáte a víte kdo je Petr Hapka? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než zkratky). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.