Co je to?
Definice výrazu PPL. Co znamená odborný pojem PPL z kategorie Zkratky?

Co to je PPL? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu PPL

PPL je zkratka slov Professional Parcel Logistic. Jedná se o firmu českého původu. Její hlavní činností je expresní kurýrní a balíková přeprava. PPL přepravuje také palety jak od firem, tak od soukromníků. Byla založena v roce 1995 sedmičkou místních dopravců. Jako jedna firma vystupuje PPL od roku 2004, kdy byla provedena restrukturalizace a vybudovány odštěpné závody. V roce 2006 vykoupil jeden z vlastníků ostatní a následně firmu prodal zájemci z Německa, společnosti DHL, která patří do divize Deutsche Post.
Firma vykazuje stálý růst. Má přes 800 kmenových zaměstnanců a více než 1000 externích dopravců. Hlavní překladiště společnosti je v obci Jažlovice nedaleko Prahy a depa pro palety a balíky jsou rozmístěna po celé republice. Vybudovala také partnerskou síť, PPL ParcelShopy, které v provozovnách přijímají balíky a také je vydávají. V nabídce služeb je i přeprava velkých zásilek, výnos do patra, odvoz starého zařízení a možnost zpětného vrácení dokumentů. Provozní doba je od pondělí do soboty, zásilky se dodávají buď na adresu nebo do ParcelShopů. Většina zakázek je vyřízena do druhého dne.


Co je to PPL? Význam slova, termín, Definice výrazu PPL. Co znamená odborný pojem PPL z kategorie Zkratky?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text PPL s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem PPL se nachází v sekci Zkratky

Klíčová slova: odborný výraz, odborné názvosloví, pojem, přesný význam, popis, přesný výraz, slovo, význam, definice pojmu, lexikon, terminologie, slovník, heslo, wiki, PPL, co znamená, definice, formulace


Pojem PPL je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu PPL píše následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

PPL CZ s.r.o. (zkráceně PPL, též PPL Professional Parcel Logistic) je původně česká firma zabývající se expresní balíkovou a kurýrní přepravou, dále přepravou palet firem a jednotlivců. Vznikla v roce 1995 jako svazek sedmi regionálních dopravců. V roce 2004 došlo k restrukturalizaci, tím vznikla jedna velká firma s odštěpnými závody. O dva roky později jeden ze zakladatelů koupil podíly spoluvlastníků a prodal firmu německé společnosti DHL, divizi Deutsche Post.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem PPL na Youtube

Zkusit najít heslo PPL ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz PPL ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem PPL ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo PPL ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín PPL ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo PPL například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to PPL? resp. co to je PPL? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PPL, odpověď na dotaz co je to PPL?. Víte např. kdo to je Švenkr? Znáte a víte kdo je Clint Eastwood? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Zkratky). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.