Co je to?
Definice výrazu, termínu Jerlín. Co znamená odborný pojem Jerlín z kategorie Rostliny?

Co je to Jerlín? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Jerlín

Jerlín je druh rostliny patřící do čeledi bobovitých. Jerlíny mohou být jak stromy, tak byliny. Původními místy jejich rozšíření jsou Asie, Nový Zéland a Jižní Amerika. U nás jsou jerlíny vysazovány jako okrasné dřeviny.


Co je to Jerlín? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Jerlín. Co znamená odborný pojem Jerlín z kategorie Rostliny?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Jerlín můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Jerlín je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: Rostliny, odborný výraz, slovo, synonymum, pojem, slovník, heslo, definice pojmu, přesný výraz, význam, terminologie, názvosloví, definice, co to je, terminus technicus, co je to Jerlín?, informace, odborné názvosloví


Pojem Jerlín je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Jerlín? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jerlín (Sophora) je rod rostlin patřící do čeledi bobovité (Fabaceae). Jerlíny jsou dřeviny i byliny se zpeřenými listy a bílými, žlutými nebo purpurovými motýlovitými květy. Vyskytují se v počtu asi 80 druhů zejména v Asii, méně v Jižní Americe a na Novém Zélandu. Jerlín japonský je v ČR často vysazován jako pouliční a okrasná dřevina. Vzácněji se pěstují i jiné druhy. Různé druhy rodu Sophora byly rozčleněny do několika jiných rodů, a to včetně známého jerlínu japonského, který se ocitl v rodu Styphnolobium.

Pro více informací o heslu Jerlín zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jerlín ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Jerlín ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Jerlín ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Jerlín ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Jerlín ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Jerlín ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Jerlín například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Jerlín? resp. co znamená Jerlín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jerlín, odpověď na dotaz co je to Jerlín?. Víte např. kdo to je Lakomec? Znáte a víte kdo je Pastafarián? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Rostliny). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?