Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jerlín. Co znamená odborný pojem Jerlín z kategorie Rostliny?

Co je Jerlín?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Jerlín

Jerlín je druh rostliny patřící do čeledi bobovitých. Jerlíny mohou být jak stromy, tak byliny. Původními místy jejich rozšíření jsou Asie, Nový Zéland a Jižní Amerika. U nás jsou jerlíny vysazovány jako okrasné dřeviny.


Co je to Jerlín? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jerlín. Co znamená odborný pojem Jerlín z kategorie Rostliny?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Definici slova Jerlín můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Jerlín je v kategorii rostliny

Klíčová slova: význam pojmu, termín, definice pojmu, slovo, wiki, terminologie, synonymum, význam slova, odborný výraz, význam, co to je, formulace, terminus technicus, popis, definice, Jerlín, informace, co znamená


Pojem Jerlín je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Jerlín? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jerlín (Sophora) je rod rostlin patřící do čeledi bobovité (Fabaceae). Jerlíny jsou dřeviny i byliny se zpeřenými listy a bílými, žlutými nebo purpurovými motýlovitými květy. Vyskytují se v počtu asi 80 druhů zejména v Asii, méně v Jižní Americe a na Novém Zélandu. Jerlín japonský je v ČR často vysazován jako pouliční a okrasná dřevina. Vzácněji se pěstují i jiné druhy. Různé druhy rodu Sophora byly rozčleněny do několika jiných rodů, a to včetně známého jerlínu japonského, který se ocitl v rodu Styphnolobium.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jerlín ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Jerlín ve Wikizdrojích

Zkusit najít Jerlín ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Jerlín ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Jerlín ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Jerlín na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jerlín například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co je to Jerlín? resp. co znamená Jerlín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jerlín, odpověď na dotaz co je to Jerlín?. Víte např. kdo to je Felix Slováček? Znáte a víte kdo je Kariérista? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledat odborný výraz Jerlín i v jiné sekci než je kategorie rostliny. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?