Co je to?
Definice výrazu, termínu Jerlín. Co znamená odborný pojem Jerlín z kategorie Rostliny?

Co je to Jerlín? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Jerlín

Jerlín je druh rostliny patřící do čeledi bobovitých. Jerlíny mohou být jak stromy, tak byliny. Původními místy jejich rozšíření jsou Asie, Nový Zéland a Jižní Amerika. U nás jsou jerlíny vysazovány jako okrasné dřeviny.


Co je to Jerlín? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Jerlín. Co znamená odborný pojem Jerlín z kategorie Rostliny?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Jerlín sdílejte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Jerlín je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: wiki, odborné názvosloví, slovník, přesný výraz, Rostliny, definice, terminus technicus, význam pojmu, heslo, slovo, názvosloví, vysvětlení, co je to Jerlín?, Jerlín, synonymum, informace, význam, co znamená


Pojem Jerlín je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Jerlín? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jerlín (Sophora) je rod rostlin patřící do čeledi bobovité (Fabaceae). Jerlíny jsou dřeviny i byliny se zpeřenými listy a bílými, žlutými nebo purpurovými motýlovitými květy. Vyskytují se v počtu asi 80 druhů zejména v Asii, méně v Jižní Americe a na Novém Zélandu. Jerlín japonský je v ČR často vysazován jako pouliční a okrasná dřevina. Vzácněji se pěstují i jiné druhy. Různé druhy rodu Sophora byly rozčleněny do několika jiných rodů, a to včetně známého jerlínu japonského, který se ocitl v rodu Styphnolobium.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat termín Jerlín ve vyhledávači Yandex

Najít termín Jerlín ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Jerlín na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jerlín ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jerlín ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Jerlín ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jerlín například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Jerlín? resp. jaká je definice termínu Jerlín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jerlín, odpověď na dotaz co je to Jerlín?. Víte např. kdo to je Scénograf? Znáte a víte kdo je Diktátor? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Jerlín i v jiných kategoriích (než Rostliny). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?