Co je to?
Definice odborného termínu, slova Jerlín. Co znamená pojem Jerlín z kategorie Rostliny?

Co je to Jerlín? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Jerlín

Jerlín je druh rostliny patřící do čeledi bobovitých. Jerlíny mohou být jak stromy, tak byliny. Původními místy jejich rozšíření jsou Asie, Nový Zéland a Jižní Amerika. U nás jsou jerlíny vysazovány jako okrasné dřeviny.


Co je to Jerlín? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Jerlín. Co znamená pojem Jerlín z kategorie Rostliny?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Jerlín sdílet s ostatními na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Jerlín patří do sekce rostliny

Klíčová slova: terminologie, význam, rostliny, terminus technicus, co je to Jerlín?, heslo, lexikon, odborný výraz, popis, přesný význam, rostliny, co znamená, význam slova, slovo, Jerlín, synonymum, termín, informace


Pojem Jerlín je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Jerlín? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Jerlín (Sophora) je rod rostlin patřící do čeledi bobovité (Fabaceae). Jerlíny jsou dřeviny i byliny se zpeřenými listy a bílými, žlutými nebo purpurovými motýlovitými květy. Vyskytují se v počtu asi 80 druhů zejména v Asii, méně v Jižní Americe a na Novém Zélandu. Jerlín japonský je v ČR často vysazován jako pouliční a okrasná dřevina. Vzácněji se pěstují i jiné druhy. Různé druhy rodu Sophora byly rozčleněny do několika jiných rodů, a to včetně známého jerlínu japonského, který se ocitl v rodu Styphnolobium.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat termín Jerlín ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Jerlín ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Jerlín na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jerlín ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Jerlín ve Wikizdrojích

Hledat slovo Jerlín ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jerlín například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Jerlín? resp. co se skrývá pod slovem Jerlín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jerlín, odpověď na dotaz co je to Jerlín?. Víte např. kdo to je Hermafrodit? Znáte a víte kdo je Felčar? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je rostliny. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?