Co je to?
Definice výrazu, termínu Jerlín. Co znamená odborný pojem Jerlín z kategorie Rostliny?

Co je to Jerlín? Význam slova

Co znamená termín Jerlín? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Jerlín je druh rostliny patřící do čeledi bobovitých. Jerlíny mohou být jak stromy, tak byliny. Původními místy jejich rozšíření jsou Asie, Nový Zéland a Jižní Amerika. U nás jsou jerlíny vysazovány jako okrasné dřeviny.


Co je to Jerlín? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Jerlín. Co znamená odborný pojem Jerlín z kategorie Rostliny?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Jerlín? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Jerlín je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: Rostliny, heslo, slovník, význam pojmu, co je to Jerlín?, popis, termín, Rostliny, terminus technicus, definice, vysvětlení, synonymum, Jerlín, slovo, význam, přesný význam, co znamená, lexikon


Pojem Jerlín je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Jerlín? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jerlín (Sophora) je rod rostlin patřící do čeledi bobovité (Fabaceae). Jerlíny jsou dřeviny i byliny se zpeřenými listy a bílými, žlutými nebo purpurovými motýlovitými květy. Vyskytují se v počtu asi 80 druhů zejména v Asii, méně v Jižní Americe a na Novém Zélandu. Jerlín japonský je v ČR často vysazován jako pouliční a okrasná dřevina. Vzácněji se pěstují i jiné druhy. Různé druhy rodu Sophora byly rozčleněny do několika jiných rodů, a to včetně známého jerlínu japonského, který se ocitl v rodu Styphnolobium.

Linky na další online zdroje

Najít heslo Jerlín ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Jerlín na Google.cz

Hledat heslo Jerlín ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Jerlín ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jerlín ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Jerlín ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jerlín například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Jerlín? resp. jaký je význam slova Jerlín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jerlín, odpověď na dotaz co je to Jerlín?. Víte např. kdo to je Sloupkař? Znáte a víte kdo je Unitář? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Jerlín hledat i v jiných kategoriích (než Rostliny) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?