Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jerlín. Co znamená odborný pojem Jerlín z kategorie Rostliny?

Co je to Jerlín? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Jerlín?

Jerlín je druh rostliny patřící do čeledi bobovitých. Jerlíny mohou být jak stromy, tak byliny. Původními místy jejich rozšíření jsou Asie, Nový Zéland a Jižní Amerika. U nás jsou jerlíny vysazovány jako okrasné dřeviny.


Co je to Jerlín? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jerlín. Co znamená odborný pojem Jerlín z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Jerlín můžete sdílet s kolegy na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Jerlín je v kategorii rostliny

Klíčová slova: přesný význam, heslo, názvosloví, význam, pojem, termín, synonymum, co je to Jerlín?, rostliny, odborný výraz, definice pojmu, odborné názvosloví, definice, co to je, lexikon, význam slova, rostliny, přesný výraz


Pojem Jerlín je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Jerlín?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Jerlín (Sophora) je rod rostlin patřící do čeledi bobovité (Fabaceae). Jerlíny jsou dřeviny i byliny se zpeřenými listy a bílými, žlutými nebo purpurovými motýlovitými květy. Vyskytují se v počtu asi 80 druhů zejména v Asii, méně v Jižní Americe a na Novém Zélandu. Jerlín japonský je v ČR často vysazován jako pouliční a okrasná dřevina. Vzácněji se pěstují i jiné druhy. Různé druhy rodu Sophora byly rozčleněny do několika jiných rodů, a to včetně známého jerlínu japonského, který se ocitl v rodu Styphnolobium.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít slovo Jerlín ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Jerlín ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jerlín ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Jerlín ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Jerlín na Youtube

Vyhledat termín Jerlín ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jerlín například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní už nejspíš víte co to je Jerlín? resp. co se skrývá pod slovem Jerlín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jerlín, odpověď na dotaz co je to Jerlín?. Víte např. kdo to je Tomáš Hanák? Znáte a víte kdo je Zoroastrián? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Jerlín v jiné sekci než rostliny. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?